Сергій ДРЕБОТ: «На Олімпіаді вистрелити гарним результатом може кожен»

29 січня 14:19
Переглядів: 197
Default Image

Нещодавно львівський дзюдоїст, аспірант Львівського державного університету фізичної культури, а також учасник прийдешніх олімпійських ігор у Лондоні Сергій Дребот (вагова категорія до 66 кг) повернувся із мастерс-турніру з Казахстану, в якому брала участь 16-ка найсильніших дзюдоїстів платети. Про ці змагання, а також про підготовку до наступних змагань у Парижі та тактичні хитрощі перед Олімпіадою Сергій розповів «СПОРТИВЦІ».   

-Я потрапив до 16-ти найсильніших дзюдоїстів світового рейтингу, які брали участь у мастерсі в Казахстані, - каже Сергій Дребот. На жаль, виступити добре на цих перших у Новому 2012 році змаганнях мені не вийшло. В 1/8 фіналу мені дістався дуже важкий суперник, японець Морішіто, який є діючим чемпіоном світу. Ця сутичка була рівною, моментами навіть я домінував, але судді були на їхньому боці. Вони оцінювали його «міміку» і дали Морішіто оцінку юко. Саме завдяки цьому він переміг у сутичці. Загалом, вважаю, що боротьба була рівною, однак все вирішили судді. З того, що не вдалося перемогти сильно не засмучуюся, а налаштовуюся на наступні змагання. Найголовніший у цьому році для мене старт – це олімпійські ігри. Тому ми з тренером зробили з цієї поразки певні висновки і рухаємося далі. 

-До Олімпіади в Лондоні ще братимеш участь у турнірах?

-Так. Зараз готуюся до глен-слему у Парижі, який відбудеться у столиці Франції 4 лютого. 

-Цей турнір буде і комерційним і заліковим? 

-Ці змагання будуть і заліковими і комерційними. Вони поєднуються у цьому. На відміну від мастерса, який проходив у Казахстані у Парижі буде значно більше учасників. Адже на  нього їдуть всі, хто бажає взяти участь. Коли я переглядав попередню заявку на ці змагання, то помітив, що у моїй ваговій категорії буде майже 70 учасників. А це – дуже багато. 

-Із тих спортсменів, які виступали у Казахстані хтось приїде у Париж?

-Думаю, що приїдуть всі найсильніші. Перед олімпійським циклом кожен намагається спробувати свої сили, подивитися на що він здатен, оцінити свої сили. Тому кожен із борців намагається взяти участь у якомога більшій кількості турнірів перед Олімпіадою, щоб спробувати себе у дії, у сутичках. Хоча й тут не варто переборщувати. Повинна бути розумна підготовка у плані тактики з тренером, щоб не відкривати всі карти своїм майбутнім суперникам по олімпійських іграх. Тому ми будемо їхати на турнір в Париж, а також на змагання у німецьке містечко Дюсельдорф. Окрім них до Олімпіади буде ще біля п’яти турнірів, але на них із тактичних міркувань не виступатиму. Тут треба і очки залікові заробляти і не хочеться вже аж занадто відкривати свої сильні сторони. З цієї ситуації треба шукати вихід… Мабуть, тому окремі спортсмени братимуть участь у всіх передолімпійських турнірах, інші – вибірково. Тут на перше місце виходить індивідуальний тренерський підхід. 

-Японця Морішіто не вдалося перемогти на казахському турнірі. Він буде головним твоїм конкурентом і на Олімпіаді?

-Не зовсім так. Є багато й інших сильних спортсменів у моїй ваговій категорії. Наприклад, на турнірі в Казахстані до фіналу вийшло двоє дуже сильних монгольських дзюдоїстів. Тобто окрім японця у моїй вазі є дуже сильні конкуренти з Монголії, Росії, Бразилії, Кореї та Словенії. Серед тієї 16-ки, яка боролася у Казахстані сили більш-менш рівні. Тому всі вони будуть моїми конкурентами за олімпійську медаль у Лондоні. Яскраво виражених фаворитів немає. Усе залежить від того, хто і в яких кондиціях підійде до олімпійських ігор. Тут вистрелити гарним результатом може кожен із них.

 

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: