Сергій ДРЕБОТ: "Після чемпіонату Європи готуватимуся до Олімпійських ігор у Лондоні"

25 квітня 15:50
Переглядів: 225
drebot

До складу збірної України, який змагатиметься на чемпіонаті Європи у Челябінську (26-29 квітня), увійшов аспірант львівського державного університету фізичної культури Сергій Дребот, котрий напередодні поїздки поспілкувався із нашим кореспондентом.

- З яким настроєм вирушаєш на чемпіонат Європи?
- Із бойовим, адже була проведена велика підготовча робота. Та й не лише я, а й уся команда в Росію їде в хорошому настрої, з медальним налаштуванням. Як воно вийде, покажуть результати.

- Як готувався до континентальної першості?
- Три тижні готувалися на базі Заросляк, що біля підніжжя Говерли у Карпатах. Опісля – приїхали додому, трішки відпочили і поїхали готуватися на олімпійську базу в Конча-Заспу. Тобто, уся підготовка до чемпіонату Європи була комплексною.

- Чи відомі конкуренти по ЧЄ у твоїй ваговій категорії до 66 кг?
- Орієнтовно вже знаю тих спортсменів, з якими доведеться боротися – це французи, росіяни. Раніше з ними вже боровся, тому когось нового на цьому чемпіонаті не повинно бути, усі старі знайомі. Доведеться налаштовуватися на їхню манеру ведення боротьби, але при цьому нав’язати їм свою. На чемпіонаті викладатимуся на всі сто відсотків. Хочеться перед олімпійськими іграми спробувати свої сили, на що я здатен. Адже цей чемпіонат Європи є дуже серйозним стартом, на якому хочеться завоювати медаль, якої у моїй колекції нагород ще нема.

- Чи передбачена матеріальна винагорода за призові місця, можливо, у вигляді авто?
- Зараз мені про це нічого не відомо. По приїзді на чемпіонат Європи організатори турніру самі впроваджують те, про що ви запитуєте. Призи будуть у грошовому еквіваленті, щоправда, в якому саме, поки що не відомо.

- Те, що наперед відомо про матеріальне заохочення за місця на п’єдесталі має якийсь вплив на спортсменів?
- Про інших не берусь «розписуватися», говоритиму за себе. На мене воно не впливає, бо налаштовуюся більше на медалі. Звісно, що це підбадьорює, це – додатковий стимул, але про це думати не варто. Адже за твою боротьбу і за твою працю рано чи пізно тебе відзначать і вшанують. Розумієте, дзюдо не є тим видом спорту, в якому можна заробити великі гроші. Ми вже звикли до того, якщо переможемо і нас матеріальними призами нагородять, то буде добре, а ні – то ні. Не варто сильно налаштовуватися на матеріальні цінності.

- Після Челябінська, перед Олімпіадою ще виступатимеш?
- Після чемпіонату Європи у нас заплановані збори у Туреччині. Тому планів, щодо виступів на турнірах нема. Можливо, виступатиму на одному турнірі, щоправда, в іншій ваговій категорії, у вищій. Це робитиму для того, щоб зайвий раз не «ганяти» вагу.  Насамперед, після Челябінська готуватимуся до олімпійських ігор у Лондоні.

- Ти згадав про вагу. А який твій харчовий раціон і чи є обмеження у їжі?
- Так, обмеження у їжі є. Перед змаганнями в останній тиждень намагаємося майже не вживати продуктів з борошна. Мало їмо та багато п’ємо води. Загалом ці обмеження є стандартними. Тренуємося, ходимо в сауну. До цього я вже звик, бо вагу зганяти доводиться не вперше. Адже дзюдо – це моя робота.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: