Сергій ГУПАЛЕНКО: "Чемпіонство додало гравцям ентузіазму в роботі"

14 липня 14:39
Переглядів: 237
Default Image

Головний тренер "Урагану" в інтерв'ю журналістом sport.ua розповів про перший збір команди і про бразильських новачків...

- Сергію Станіславович, як би Ви охарактеризували стан своїх гравців після повернення з відпустки?
- Всі повернулися в хорошому стані. Думаю, чемпіонство ми відзначали відразу після закінчення сезону, а зараз я не бачу будь-яких проблем. Може, мені й здалося, але хлопці навіть з більшим бажанням приїхали на цей збір. Схоже, титул чемпіонів дає про себе знати, вони хочуть його підтвердити, і це додало їм ентузіазму в роботі. Дивлюся зараз, якщо раніше десь треба було кричати то "швидше!", то "підтягнися!", то на цьому зборі і підганяти нікого не треба.

- Після перемоги в чемпіонаті логічно, напевно, не міняти і графік передсезонної підготовки...
- Так, чимось вона нагадує минулорічну. У Кароліно-Бугаз ми будемо до 24 липня, 25-го ми приїжджаємо до Івано-Франківська, і буде три вихідних. Потім збираємося в залі, три дні тренуємося, де вже повинні будуть підключитися і бразильці до нас. І 30-го в ніч ми виїжджаємо на збір до Польщі.

- Бразильці в цілому відомі своєю необов'язковістю - можуть і пізніше приїхати.
- Наші повинні вже 25-го бути в Івано-Франківську і почати потихеньку працювати. Біро Жаде і Сержао хотіли приїхати вже і на цей збір, але ми з тренером з фізпідготовки вирішили, що в цьому наднеобхідності немає. Вони на цей період мали індивідуальний графік, і Біро Жаде повинен тримати цей процес під контролем. Тому до моменту виїзду в Польщу і у Біро з Сержао, і в нових бразильців має бути певний рівень готовності. Те, що вони 25-го прилетять, це стовідсотково, і за ними порушень не помічалося. Біро і Сержао - справжні професіонали і таким вони не займаються.

А от за ще двом гравцям все залежить від швидкості оформлення документів, у нас в Україні є обов'язкова процедура легалізації довідок та інше, але, сподіваюся, що до 25-го вони всі будуть. Можу також сказати, що п'ятого бразильця ми поки що не підшукали. 

- Раз вже ми почали говорити про бразильців, чому було прийнято рішення розлучитися з Ренатіньо? Все-таки в ряді матчів регулярного чемпіонату він зіграв дуже вдало, та й у плей-офф був корисний.
- Так, я згоден. Свій внесок він в нашу перемогу вніс, незважаючи на те, що йому потрібно було адаптуватися. Але аналізуючи по всьому сезону, хотілося б від нього бачити трохи кращу гру. За його зарплату - хотілося б трохи кращу.

- А як він сам поставився до того, що з ним було вирішено не продовжувати співпрацю?
- Та ви знаєте, вони до цього спокійно ставляться. Ми йому сказали, що подумаємо і повідомимо. А незабаром зателефонував його агент і попросив вислати його трансфер. Значить, щось там йому вже підшукав?

- Скажіть, все-таки можна озвучити імена бразильців, новачків "Урагану"?
- Одного з них точно звати Рікардіньо, а другий - по-моєму, Карлос, але правильність його імені ще треба буде уточнити. Перший з них грав колись в "Кайраті", а так само був у "Іберії". Карлос ж грав тільки в Бразилії.

- Цікаво. Правда, ходили чутки, що ваші новачки можуть бути з азербайджанського "Аразу".
- Ні, це не відповідає дійсності. Взагалі-то, бразильцями у нас займається Біро Жаде, і ми йому повністю довіряємо в цьому питанні. Як він мені пояснив, що Карлос - це такий гравець, який нам потрібен.

- Перейдемо тепер до українців. Наступний сезон, виходячи з того, що ви підписали Колтка і Щербину, будете грати з трьома молодими воротарями. Чи не ризиковано з ними йти до Європи?
- Думаю, що ні. Ну треба ж колись давати дорогу молодим.

- Основним у вас, зрозуміло, буде Кирило Ципун. Ми пам'ятаємо, що у фіналі плей-офф він на рівному місці отримав травму. Який зараз його стан?
- Нормально, все вже зажило. Бігає, стрибає. Були проблеми зі зв'язками, але все обійшлося без оперативного втручання. Кирило буде першим воротарем, Колток - другим. Хочемо на перспективу спробувати і Щербину, він про це знає.

- Не злякало вас те, що він останнім часом в ЛТК не грав за першу команду, а був у ЛТК-2?
- Я його пам'ятаю і знаю вже давно. Спробуємо - і мені здається, що з нього вийде хороший воротар.

- Як виник варіант з приходом Романа Кордоби в "Ураган"?
- Він 84-го року, в самому розквіті сил. Я давно вже до нього придивлявся, та й з ТВД ми п'ять ігор в плей-офф зіграли. Тому можна було досконально його вивчити. Про нього, як про людину, можна почути тільки хороші відгуки, і футболіст саме такого плану нам буде потрібен. Він дуже чіпкий захисник з переходом в атаку, я навіть вже знаю, на якому місці ми його будемо використовувати. Сподіваюся, що він заграє. Прийти з однієї команди в іншу, самі знаєте, що є таке поняття, як "не своя команда", але, сподіваюся, що тут інший випадок.

- Можете пояснити ситуацію, чому пішов з команди Сергій Чепорнюк. Все-таки він ще досить молодий, та й "залізний" гравець нашої збірної.
- У нього був контракт на рік, і він сам виявив бажання перейти в "Енергію", назад до Гончаренка. Віддав ключі господині квартири, де він жив, і поїхав. Але рік у "Урагані" він відіграв на своєму рівні. 

- За жеребкуванням Кубка УЄФА 6 липня слідкували?
- По інтернету ні, тому що ми тільки приїхали, але були на зв'язку з нашою прес-службою.

- Якісь переваги до його початку були?
- Не хотілося грати на першій стадії з "Барселоною" і "Дінамо", і, думаю, у нас дуже вдалий жереб для виходу в елітний раунд. Про силу сербського "Економацу" говорять їхні постійні ігри в Кубку УЄФА, щоправда, я б не став надавати великого значення їх велику перемогу над "Таймом" - ну не думаю я, що вони настільки вже сильніше за львів'ян.

Ось про Ізраїль взагалі нічого не знаю, крім того, що вони декілька років тому грали зі збірною України на відборі до чемпіонату Європи, а потім і світу. З попередньої групи, думаю, вийде чемпіон Кіпру. Там, до речі, грає мій товариш, ми колись разом з ним грали в Молдавії - Сергій Такот, є такий футболіст.

- Як самі футболісти ставляться до того, що доведеться грати в Європі?
- Та всі горять бажанням - адже ніхто з них ніколи не грав в єврокубку, за винятком Біро Жаде і Сержао. Поки є бажання вийти в елітний раунд, а там далі побачимо. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: