Сергій КУЗНЕЦОВ: «Упевнений, що Олег Кононов допоможе «Севастополю»

26 січня 11:34
Переглядів: 216
Default Image

Минулого тижня, несподівано для багатьох, екс-тренера «Карпат» Олега Кононова було представлено на посаді генерального директора першолігового «Севастополя». У кримській команді виступає багатенько гравців, які пограли за дві галицькі команди  — «Львів» та «карпати». То ж буде кому допомогти новому севастопольському функціонеру призвичаїтися до нових кримських умов. Одним з таких помічників Олега Кононова стане недавній форвард "зелено-білих" Сергій Кузнецов. 

Спочатку в Криму, а потім - "на турки"

— Олега Георгійовича нам представили на посаді генерального директора. Щоправда, до цього я встиг із ним на футбольному полі перекинутися декількома словами. Не вдалося більше поспілкуватися, адже він зараз доволі завантажений роботою, йому потрібно швидко зорієнтуватися у справах, познайомитися з командою та роботою на новій посаді. Аби вивести клуб на новий рівень, у нього не так уже й багато часу.

— Ти сказав, що перекинувся з ним кількома словами. Про що розмовляли?
— Та так, ні про що особливо. Привітав його з новою посадою. Щоправда, про це призначення мені було відомо заздалегідь. Коли Олега Кононова офіційно представили, тоді й привітав. Він запитав у мене, як у нас справи…

— До другої частини чемпіонату «Севастополь» готуватиметься в Україні чи все-таки поїде за кордон?
— Ще заздалегідь було заплановано, що перший тренувальний збір команди, на якому буде закладено фундамент, проходитиме у Севастополі, а вже 6 лютого будуть два збори в Туреччині. Тому всі у команді нині над цим працюють.
 

Найсильніший футбол у Росії та Україні

— Ти виступав у багатьох чемпіонатах: Фінляндії, Угорщини, Білорусі, Молдови, Литви, Росії та України. Різниця між чемпіонатами відчутна?
—Звичайно, як людині, яка грала у багатьох різних чемпіонатах, мені є що порівнювати. Кожен чемпіонат наповнений своїм особливим колоритом, має свої принципові матчі, матчі-дербі, кожен із чемпіонатів цікавий по-своєму. Однак, якщо порівнювати  чемпіонати між собою з погляду гри, то, мабуть, найсильнішими серед тих, де я виступав, є російський та український. Рівень цих двох чемпіонатів зростає з року в рік і, звісно, дуже цікаво в них виступати. Але й решта чемпіонатів мали свої позитивні моменти. Однак відтоді вже минуло багато років, бо останніми роками я виступав у чемпіонатах України та Росії.

— Свого часу, коли ти виступав за львівські «Карпати», були чутки, що тобою цікавляться команди з чемпіонатів великої європейської топ-п’ятірки. Ці чутки мали під собою ґрунт?
— Звісно, що того сезону, коли «Карпати» пробилися в груповий раунд Ліги Європи і доволі-таки вдало виступали, такий підтекст мав привід для існування. Багатьма гравцями «Карпат» цікавилися команди з провідних європейських чемпіонатів. Розмови такі велися, але наскільки вони були вагомі — треба запитати, мабуть, у керівництва клубу... Однак тоді в мене сталася травма, яка все зіпсувала. На жаль, ця травма призвела до тривалої реабілітації — вісім чи дев’ять місяців.

На пляжі травму не отримав

— Декілька днів тому гравцям «Карпат» представили нового тренера Володимира Шарана. З «Карпат» ти пішов із, так би мовити, невеликими розбіжностями думок із керівництвом… Якщо б не цей фактор, ти залишився б у цій команді, чи все-таки назад дороги у ситуації, яка склалася, вже не було?
— Я не йшов із команди з жодними розбіжностями думок. Зрозумійте, коли людина укладає контракт — і не виконує його… Це вже навіть доведено й Апеляційним комітетом, і всіма іншими структурами. Тоді в чому моя провина?! Я ж не робив нічого такого… Я що, на пляжі дістав травму? Я за них грав чотири місяці з цією травмою (притому, що мені робили лікувальні ін’єкції), аби для клубу була користь. А якою була віддяка клубу: або підпишеш контракт — і ми тебе лікуватимемо, або не підпишеш і — не лікуватимемо.
Ви знаєте, що люди, які розуміються на футболі, прості вболівальники, та й загалом ті, які мешкають у Львові, чудово обізнані з діяльністю керівництва клубу. В мене з усіма залишилися гарні стосунки: і з командою добре попрощався, і з тими, які вболівають за мене, досі підтримую зв’язок. Я дуже вдячний команді, мешканцям Львова та вболівальникам за те, що в нас були такі хороші результати. А з приводу того, про що ви запитали — вже всі давно добре знають, від чого це залежить, точніше, від кого. Лише від однієї людини. Якщо б не це, мабуть, і Георгійович (Олег Кононов. - Прим. авт.) не йшов би і не було б того, до чого нині докотилася команда, тобто боротьби за місце у прем’єр-лізі.

— Перейдімо до «Севастополя». Завдання тільки одне — повернення в еліту вже цього сезону?
— Звичайно, перед нами стоїть завдання повернутися у прем’єр-лігу. Попри те, що наше відставання від лідерів першої ліги є дуже великим, в футболі всяке може статися. Якщо не налаштовуватися, тоді взагалі нема сенсу грати в футбол. Тому футболісти разом із керівництвом, тренерським складом будуть робити все можливе, щоб скоротити це відставання і постаратися вийти вже в цьому році в прем’єр-лігу. Адже плани — справді серйозні.
Всі налаштовані не просто потрапити в прем’єр-лігу, а  закріпитися у ній і створити гарні підвалини для перемог. Саме для цього й було запрошено Олега Георгійовича, який має великий досвід організаційних моментів. Я впевнений, що Олег Кононов неабияк зможе допомогти «Севастополю». Одначе повернімося до цієї розмови після того, коли вже буде видно, як ми проведемо весняну частину чемпіонату... 

Довідка «СПОРТИВКИ»

Сергій КУЗНЕЦОВ

Дата народження 31. 08. 1982

Місце народження Харків, Україна

Позиція нападник

Вага 85 кг

Зріст 1 90 см

Карєра гравця

Юнацькі клуби «Ференцварош» (Угорщина) 1991 – 2000

Професйні клуби

2000 - 2001 «Йокеріт» (Фінляндія) 3 матчі (0 голів)

2001 - 2003 «Ференцварош» (Угорщина) 4 (0)
2003 - «Гомель» (Білорусь) 11 (5)
2004 - 2006 «Шериф» (Молдова) 43 (18)
2005 - «Ворскла» (Україна) 12 (0)
2006 - «Ветра» (Литва) 42 (19)
2007 - 2008 «Носта» (Росія) 45 (12)
2008 - «Карпати» (Україна) 43 (17)
2010 «Аланія» (Росія) 10 (1)
2010-2011 «Карпати» (Україна) 13 (5)
2012 -… «Севастополь» (Україна)

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: