Сергій Пташник: про ФК "Галичина" та підготовку до нового сезону

02 березня 12:49
Переглядів: 389
Сергій Пташник

Перед початком звітно-виборчої Конференції ІФФФ, яка вчора відбулась в Івано-Франківську, вдалося поспілкуватися із президентом новоствореного футбольного клубу "Галичина" Сергієм Володимировичем Пташником, який розповів про основні цілі та завдання клубу на найближчий період часу. Також Сергій Володимирович торкнувся теми підготовки "Галичини" до нового сезону.

Розкажіть про новостворену команду «Галичина». В кого виникла ідея організувати клуб? Які завдання та цілі стоятимуть перед командою?

- Розумієте, створення футбольного клубу «Галичина» - це не просто чиясь забаганка. Ідея якось поступово визрівала, обростаючи новими більш конкретними рисами. Я зустрівся з однією людиною. Його прізвище для футбольних фахівців мало що говоритиме. Отже, зустрілися ми з Романом Гривінським і він мене спитав. А ми до цього дуже давно не бачилися. «Сергій, чому в Франківську немає футболу?». Ну я йому: «Та немає, такий час…». А вже тоді я декілька разів із головою Всеукраїнської футбольної асоціації студентів Первушкіним Олегом Аркадійовичем. обговорював питання участі команди із Івано-Франківська в студентських футбольних змаганнях. Все-таки, в свій час наш «Факел» дуже потужно виступав не лише на всеукраїнських, а й міжнародних турнірах. Але якось не склалося утворити таку студентську команду. Трохи згодом ми з Романом і ще нашими товаришами зустрілися і вирішили організувати ГО «Футбольний клуб «Галичина» (Івано-Франківськ).

Ось це ми утворили, сіли і почали планувати, що робити далі. Виникало  багато різних організаційних моментів. Одразу Вам скажу, клонувати нікого не хотілося. Мене дуже часто запитують: «Чому не «Спартак» чи «Прикарпаття»? А чому ж не «Галичина»? Я деяким людям просто відповідаю: «Хлопці, візьміть створіть і назвіть». Ми ж нікому не заважаємо. І якщо не вийде нічого, то це не вийде лише в Пташника Сергія Володимировича. Я цього не боюся. Громадське об’єднання «Футбольний клуб «Галичина» - це об’єднання людей, які хочуть щось зробити. Не відродити, бо, нажаль, немає що відроджувати. В свій час був «Спартак», без якого б не було «Прикарпаття». Це наша історія. На даний момент, якщо все вдасться, створюємо футбольний клуб з красивою назвою «Галичина».

На даний момент виникає певний провал між віковими категоріями. Часто батьки юних футболістів нарікають на те, що немає першої команди в області. Справді, немає. Але є міські команди «Тепловик» та «Ніка». Може буде «Галичина». От три команди, які гратимуть в місті. Ми поступово хочемо повернути старі добрі часи, коли було багато професійних команд. Щоб мати хоча б одну класну команду, потрібно мати класну, в футбольному плані, область.

Якщо нам трохи допомагатимуть, то хочеться зробити команду, перед якою можна ставити конкретні цілі. Я по життю максималіст. Не може такого бути, що гарно грали, але програли. В команду хочу взяти футболістів, з якими доводилося працювати ще в «Факелі», «Енергетику», «Прикарпатті» та здібну молодь, яка є в усіх спортивних школах нашого краю.

- Розкажіть більш детальніше про підготовку команди до нового сезону

- Ми вже близько місяця готуємося до сезону. Але це більше питання до тренера «Галичини» – Миколи Миколайовича Васильківа. Тому я до сьогоднішнього дня не особливо поширював якусь інформацію щодо нашої підготовки. Прийшов час, і можна дещо розказати. На даний момент нам вдається створювати команду, яка одразу повинна поставити перед собою амбітні завдання та виконувати їх, а також реанімувати тих футболістів, яким є ще що сказати в футболі. В перспективі, знову ж таки, повторююсь, якщо все буде добре, подати документи для участі в змаганнях під егідою Професійної футбольної ліги. Найближчі ж наші кроки – виступати в чемпіонаті та кубку області, а також чемпіонаті України серед аматорів, без якого ми не можемо навіть думати про другу професійну лігу. Як воно вийде, побачимо. Але от такі в нас плани на 2015-ий рік.

- Декілька слів про команду юнаків…

- В чемпіонаті області команди не вилітають за результатами комплексного заліку. Тому можна взяти певну групу дітей, створити мінімальні умови, і вони гратимуть за команду. Для себе я вже визначився з ким я хотів би працювати. Але нікого ні про що не проситиму.

- На якому стадіоні домашні матчі проводитиме ФК «Галичина»?

- Нам вдалося налагодити співпрацю із Прикарпатським національним університетом ім.В.Стефаника. Маємо з ними угоду, базуємося там, та скоріше всього домашні матчі проводитиме на їхньому стадіоні. Якщо ж якісь сили захочуть, щоб ми там не грали, шукатимемо інший стадіон. Ще раз скажу, ми не хочемо комусь створювати якісь проблеми. Зараз дуже багато розмов щодо того, а чому не «Спартак», чому не «Прикарпаття», чому ми так робимо, чому не інакше. А в мене зустрічне питання: «А чому Ви не зробили і нас не запросили?». Ніхто ж нікому не заважає щось створювати, показавши всім приклад. Я дуже добре розумію на скільки складно в наш час займатися футболом. Але є й інші моменти. Декілька днів назад ми з Вами мали можливість спостерігати картину, коли в Києві зібрався практично повний НСК «Олімпійський», п’ятдесят чотири тисячі людей. Це про щось таки говорить…

- Хто складе кістяк основної команди ФК «Галичина»?

- Гравці 1985-1990 років народження. А також молодь. В нашій області достатньо талановитих молодих виконавців, які можуть грати на високому рівні. Наш основний принцип комплектації команди полягає в тому, що за «Галичину» мають виступати місцеві футболісти.

Тут також потрібно враховувати, що молоді хлопці – це вже не 20 років. Молоді футболісти – це випуск – 17-19 років. Може бути, що в окремих гравців затягнеться трохи і він заграє в 20-21 років. Але це винятки. Багато хто боїться, що одна команда забере всіх футболістів. В нас достатньо талантів, вистачить на всіх. Просто при організації роботи необхідно вибудувати так процес, щоб футболісти розуміли, що гроші потрібно заробити. Ми пропонуємо їм певні умови, але й вимагаємо від них виконання поставлених завдань. Не можна приділяти футболу шість годин на тиждень і отримувати більше, ніж на основній роботі, де працюєш по вісім годин на день. Треба стати хорошим футболістом, щоб отримувати за свою гру хороші гроші. Так в «Шахтарі», «Динамо» чи іншому гранді футболу платять мільйони. Але спробуй туди потрапити.  На місці потрібно створити такі умови, таку конкуренцію, щоб вийти на високий рівень гри. А тоді обов’язково знайдеться людина, яка готова буде фінансово допомогти.

Ми розуміємо, що футболісти, яких залучаємо зараз, допоможуть на певному етапі. Але для подальшого розвитку та руху вперед нам потрібно залучати молодь. Тому готові співпрацювати з усіма спортивними школами нашої області. Будь-ласка, пропонуйте своїх гравців, давайте разом будемо створювати для них можливість вирости та стати хорошими футболістами.

- Відомо, що команда зіграла вже контрольну гру…

- Так ми провели навчальну гру із командою СДЮШОР «Прикарпаття U-17». З Володимиром Гуменяком, тренером старшої вікової групи «Прикарпаття» в хороших відносинах, разом колись грали. Цей поєдинок був корисний як для нас, так і для наших суперників на футбольному полі, перед якими зараз стоїть важливе завдання - витягувати вищу лігу для «Прикарпаття».

Найближчим часом плануємо провести ще дві контрольні гри та участь в «Кубку Підгіря». Саме перед стартом в цьому передсезонному традиційному турнірі вже на відсотків 90 визначимось із складом.

 - Сьогодні звітно-виборча Конференція. Враховуючи складне становище в державі, на шо, насамперед, варто звертати увагу в своїй роботі керівникам обласної федерації в новій каденції.

- Нічого не потрібно вигадувати. Кожен повинен займатися своєю справою. Особливо в такій сфері як футбол. Звичайно, в мене є своє бачення на окремі моменти. І це нормально.  Зрозуміло, що команда Тараса Клима одержить мандат на продовження своєї роботи (розмова відбувалась перед початком Конференції - ред.) Їм зараз доведеться працювати в дуже складних умовах – йде війна, в державі твориться багато незрозумілого. Але шляху назад немає. Потрібно ставати і наполегливо працювати. Насамперед, над дитячо-юнацькою лігою. В нас хороший рівень першої ліги, але доки не буде хороших дитячо-юнацьких змагань, в нас не буде нормального подальшого розвитку дорослого футболу.

- Дуже Вам дякую та бажаю успіхів в роботі над створенням ФК «Галичина».

- Дякую.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: