Сергій Сапронов: "Хочемо скласти конкуренцію "Житлобуд-1" і "Житлобуд-2"

04 серпня 14:29
Переглядів: 113
Сапронов

Відомий в жіночому футболі спеціаліст Сергій Сапронов, який нещодавно очолив ФК «Львів-Янтарочка», що вже цієї неділі дебютує у чемпіонаті України серед жіночих команд Вищої ліги, розповів, чому він не вагався над шансом продовжити тренерську кар’єру у Львові, та зізнався, що львів’янки мають на меті у майбутньому конкурувати з грандами вітчизняного футболу – харківськими «Житлобуд-1» та «Житлобуд-2».

– Сергію Валентиновичу, розкажіть, як Ви зайняли тренерську лаву «Львів-Янтарочка» і чому прийняли рішення очолити команду?

– Я отримав пропозицію від керівництва клубу очолити і створити команду. Це хороший і цікавий проект: перший клуб в українському футболі із структурою європейського зразка, в якій буде і чоловіча, і жіноча команди. Вирішив випробувати свої сили в цьому проекті. Звичайно, існує чимало труднощів і у нас катастрофічно мало часу перед початком сезону, оскільки рішення було прийнято за два тижні до його старту, але ми готові їх долати. Для мене головне, що керівництво клубу дивиться з оптимізмом у майбутнє. Мене приваблює, що люди зацікавлені створити в українському футболі щось дійсно потужне і якісне. Мені, як тренеру, цікаво вирішувати найвищі завдання.

– Як проходила комплектація команди і які кадрові плани має львівський колектив в поточному сезоні?

– Низка хороших футболісток поїхали закордон, багато непоганих гравців на контрактах в інших командах, тому на поточний момент непросто зібрати щось дійсно сильне. Задовольняємося тим, що є. Але будемо потроху будувати конкурентоспроможний колектив. За рахунок якісного тренувального процесу, за рахунок приводу дівчат до оптимальних функціональних кондицій будемо намагатися вже у дебюті чемпіонату показати себе з найкращого боку.

У нас був тижневий тренувальний збір в Брюховичах, ми переглянули чимало кандидатур – 17 гравців. Але більшість не залишилася у розташуванні, бо побачили, що не в змозі потягнути вимоги Вищої ліги. Все-таки вони вимагають ведення постійного тренувального процесу, дівчата повинні разом жити і працювати, а не приїжджати виключно на матчі. Зараз керівництво клубу вирішує питання з базою, де наша команда буде мешкати, харчуватися та тренуватися.

Ще наразі чекаємо на прибуття декількох бразильських футболісток, які могли б уже зараз допомогти команді в досягненні спортивних результатів.

– Які завдання поставлені керівництвом перед «Львів-Янтарочка» в нинішній кампанії?

– Поки що керівництво не озвучувало конкретних завдань на найближчу перспективу. Але, впевнений, що вони будуть найвищими, зовсім не хочеться бовтатися в кінці турнірної таблиці. Будемо намагатися зайняти максимально високу позицію за підсумками першого кола. Потім вже буде зима і можливість якісно підсилитися. Відповідно, будуть коригуватися і цілі.

– Свій перший матч в чемпіонаті проти команди «Злагода-Дніпро-1» львів’янки проведуть в Новояворівську. Чому не на львівському «Скіфі», який також заявлено на сезон 2018/2019?

– Федерація футболу Яворівського району попросило провести перший матч чемпіонату в Новояворівську. Все-таки останній тиждень перед початком сезону ми готуємося тут до майбутніх офіційних ігор. Знаю, що тут люди цікавляться долею жіночої команди, прийдуть уболівальники і підтримають нас у стартовій грі сезону. Постараємося створити для них свято футболу!

– Судячи з того, що Ви послалися на рішення найвищих завдань в довгостроковій перспективі, чи можна говорити про те, що в українському жіночому футболі намічається поява нової «третьої сили»?

– Хочеться, щоб наші найсильніші гравці не подорожували по інших країнах, а їхали сюди і піднімали рівень українського футболу. Потрібен конкурентоспроможний чемпіонат, в Україні необхідно створювати умови, щоб футболістки не мали бажання нікуди їхати. Ми хочемо створити конкуренцію двом харківським монстрам – «Житлобуд-1» і «Житлобуд-2». Була ось чернігівська «Легенда», виступала в українському футболі більше 30 років, виходила в Лігу чемпіонів, а тепер і її більше немає. Зараз непоганий рівень демонструють «Ятрань-Берестівець» і «Пантери». Це хороші команди, а з наступного сезону планується участь вже 12 колективів у Вищій лізі. Хочеться, що в Україні за чемпіонство боролися не дві команди, а три-чотири-п’ять.

Інформаційна служба ФК «Львів»

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: