Сергій Тригубець: "У "Галицької Здоби" є перпективи для професійного зростання"

03 квітня 19:19
Переглядів: 128
Тригубець

Інтерв’ю граючого тренера «Галицької Здоби» Сергія Тригубця

У неділю, 25 березня, визначився чемпіон Гранд-Ліги зимового сезону 2017/2018 рр. «Золото» першості виборола команда «Галицька Здоба». Днями «пекарі» також відсвяткували свій п’ятирічний ювілей. Про знаменні для «Здоби» події, проблеми, з якими стикалися впродовж сезону, перспективи команди та багато іншого охоче розповів в інтерв’ю нашому сайту граючий тренер колективу Сергій Тригубець.
 
 Сергію, перш за все, хочеться привітати Вашу команду зі здобуттям чемпіонства в зимовому чемпіонаті Гранд-Ліги.
  Дякую. Дуже радий тому факту, що чемпіонство вже в наших руках. Ми не тільки дуже хотіли перемогти у цьому турнірі, а й робили усе можливе для цього.
 
 Приводів для радощів у «Галицької Здоби» достатньо, адже днями команда також відзначала свій п’ятирічний ювілей. Як колектив відсвяткував такі дві визначні для себе події?
  Наразі серйозного святкування чемпіонства не було, бо у нас ще одна гра все-таки залишилась. Чекаємо вже останнього матчу з «Кордоном», щоб гідно закінчити чемпіонат. А щодо святкування ювілею, то відзначали наразі тільки з працівниками команди, а разом з колективом, то всі урочистості вже опісля завершення зимового сезону Гранд-ліги.
 
  «Галицька Здоба» здобула вже друге чемпіонство у Гранд-Лізі. Спершу це вдалося зробити у літньому чемпіонаті, а зараз вже і в зимовому. Чи означає Ваше чемпіонство те, що «Галицькій Здобі» все в сезоні вдалось? Чи все-таки були впродовж сезону суперники, обставини, які колективу нервові закінчення посмикали?
  Якщо виграли чемпіонат, то, дякувати Богу, все вдалося. Було досить важко з командою «Альтернатива-Енергія 2» в першому турі. На щастя, вдалося перемогти молоду, амбітну команду з рахунком 5:3. З «Бастіоном» довелося попітніти. Програли поєдинок «Бастіону» ще в січні, але завдяки власному налаштуванню та силі волі минулими вихідними взяли у своїх суперників реванш та стали чемпіонами достроково. Добре, що стали чемпіонами, але і багато обставин доводилось долати. Наприклад, хотілося б, щоб тури були щотижня, а не розкидані в хаотичному порядку. Це трішки збивало наш заряд.
 
 Питання наступне якраз щодо організації змагань Гранд-Ліги. Що в зимовому чемпіонаті Вас не задовольнило? Що, можливо, хотілося б змінити?
  По-перше, хотілося б, звісно, щоб було більше команд в Гранд-Лізі. Щоб виступали не 7-8 колективів, а хоча б 12. Таким чином чемпіонат був би і довшим, і цікавішим, адже 22 поєдинки – це вже більше схоже на повноцінний розіграш. Що ще не задовольнило? Асоціація футзалу Львівщини не винна в тому, що деколи у нас відбувалася лише одна гра на два тижні, або навіть і на три. Це, перш за все, проблема міста, що у нас немає достатньої кількості хороших залів. Палац спорту «Галичина», вважаю, якраз один такий професійний на все місто, всі інші майданчики в дещо гіршому стані. Втім, можна було б, наприклад, зіграти якийсь тур в універсальному спортивному залі «СКА», щоб не було таких великих пауз в чемпіонаті. Тішить те, що попри деякі свої проблеми чемпіонат реально «жив»  і щоразу дарував видовище глядачам. Сподіваюсь, що і «Галицька Здоба» своєю грою задовольняла око не тільки власних вболівальників, а й групи підтримки інших команд.
 

 Ваша команда вже далеко не перший рік виступає під егідою АФЛ. Зокрема, вже добігає кінця Ваш другий сезон у чемпіонаті Гранд-Ліги Львова. Власне тому, без сумніву, можете проводити певні паралелі розіграшів. Як загалом оціните рівень змагань сезону 2017/2018 рр.?
  Відверто кажучи, не вважаю, що чемпіонат Гранд-Ліги якось суттєво зріс у професійному плані. Цього сезону мені вдалось пограти і в чемпіонаті Черкаської області, і на новорічному турнірі в Луцьку. Порівнюючи з тими змаганнями, то я б не сказав, що наші команди «ростуть». Не знаю як буде надалі, але наразі змушений констатувати такий факт. Добре, що колективів дуже багато. Маємо п’ять місцевих ліг, але навіть однієї команди, з якою було б дуже важко грати, перемагати, то немає. До цього числа входить і «Галицька Здоба». Ми наразі в одному казані всі варимося. Колективи Гранд-Ліги грають одне з одним вже роками, зустрічаємося з одними й тими ж виконавцями. На жаль, наразі немає в нас очевидного прогресу у футзалі.

Навіть при всій моїй повазі до нашого обласного чемпіона, команди «Русин-О», вона не є реальною силою чи загрозою для іменитих суперників. Те, що вони поїхали до Києва, на Всеукраїнський фінал АФЛУ, то молодці, безперечно. Втім, погодьтесь, що там вони ніяких серйозних успіхів не досягнули. Треба щось змінювати, щоб командам було цікавіше грати. Маю на увазі не тільки зміни якісь в Асоціації футзалу Львівщини, а й зміни в колективах. Треба якоїсь «свіжої крові». Впродовж сезону припинили свої виступи також дві команди, серед яких: «Альтернатива-Енергія 2» та «Меркурій». Причини таких проблем?
 
Формат чемпіонату Гранд-Ліги, скоріш за все, вже віджив своє. Потрібно, мабуть, щось робити на кшталт постійного чемпіонату області, як це є у футболі. Треба, щоб команди зустрічались на майданчиках усієї Львівщини, а не тільки обласного центру. Вважаю, таким чином отримаємо хороший, конкурентоспроможний чемпіонат, з’являться нові, талановиті виконавці. Наприклад, мені як тренеру наразі важко «освіжити» команду. Я не можу цього на нинішній день зробити, бо у Гранд-Лізі всі вже дуже давно грають пліч-о-пліч. Команди вже настільки знаються одна з одною, що перехід гравця з одного колективу до іншого оцінюватимуть як поганий жест. Якби було більше немісцевих команд, то кадрові зміни робилися б легко та із задоволенням. Наразі, втім, усі колективи, як то кажуть, з одного тіста ліплені.
 
 Попри те, що команда виграла Гранд-Лігу, було місце у цьому сезоні і негативним емоціям для Вашого колективу. Маю на увазі несподіваний виліт «Галицької Здоби» ще у регіональному відборі чемпіонату Львівщини. Як прокоментуєте таку невдачу?
  Тут все дуже просто. Ще за два місяці до початку минулого чемпіонату Львівщини я запитувався у представників Асоціації футзалу Львівщини чи будуть вони проводити якийсь відбір для того, щоб поїхати на всеукраїнські змагання. Мені відповіли, що чемпіонат Львівщини планують провести, але за кубковою системою. Вважаю, дуже добре, що АФЛ таки вирішила провести такий відбір, але був один мінус. За кубковою схемою турнір може виграти будь-яка команда, багато місця відводиться фортуні в такому форматі. Поясненнями «чому так ми так швидко вилетіли?» можуть слугувати декілька причин.
 
По-перше, ми поїхали на регіональний відбір до Буська не в оптимальному складі. По-друге, одразу ж у першому нашому матчі «Галицька Здоба» втратила свого основного голкіпера. У вирішальному поєдинку за вихід до наступної стадії з червоноградським «Агро-Інвестом» ми навіть вигравали 2:0 довгий час, але все-таки не зуміли втримати свою перевагу і поступились та покинули турнір. Завжди прикро програвати. Втім, для мене це не був чемпіонат Львівщини, а радше як кубок. Для мене повноцінний чемпіонат – 15-20 ігор. Добре, тим не менш, що організували ці змагання хоча б такими, якими вони були. Якщо вилетіли, то значить найбільше нашої власної вини в цьому є. Зокрема, звинувачую себе особисто як тренера в тому, що я певним чином злегковажив та не взяв на поєдинки регіонального відбору наш основний склад. Як показав досвід, ніколи не можна недооцінювати своїх опонентів. Хоча ми дуже хотіли перемогти в чемпіонаті Львівщини, але виходить, що були команди з більшим бажанням.
 
 Невдовзі розпочнеться чемпіонат Гранд-Ліги вже з міні-футболу. Які у Вас плани на цей турнір?
  Безперечно, будемо брати участь у літньому чемпіонаті Гранд-Ліги. Нам треба усім довести своє реноме чемпіона. Як то кажуть, стати чемпіоном легше, аніж підтвердити це звання.
 
 Чи будуть якісь кадрові пертурбації у колективу перед майбутнім розіграшем Гранд-Ліги Львова?
  Перш за все, треба зберегти той склад команди, що у нас є. Втім, хотілося б декількох виконавців до колективу все-таки додати. В мене таке бачення гри, що перед кожним чемпіонатом потрібно залучати до команди гравців, які здатні надати колективу якоїсь свіжості в діях, оригінальності. Треба бути завжди готовим також до того, що в будь-який момент з команди може піти якийсь гравець. Як би там не було, але ми аматори і навіть в останній день перед початком змагань будь-хто може піти з колективу. Потрібно завжди бути напоготові.
 
 Які у «Галицької Здоби» плани в далекоглядній перспективі? Чи не плануєте надати колективу професійного статусу?
  Перспективи для професійного зростання у нашого колективу, звісно ж, є. І можливості є. Наразі тренуємось, граємо у Гранд-Лізі, а далі побачимо що з того вийде. Маємо такий час сьогодні в державі, що все залежить від матеріальної сторони. Участь у Першій чи навіть Другій лізі України – це великі витрати. Безперечно, ми б хотіли брати участь в професійних змаганнях, але чи «потягнемо» ми фінансування? Брати участь у серйозних турнірах заради галочки для «Галицької Здоби» – це нецікаво. У будь-яких змаганнях завжди ставимо перед собою тільки найсерйозніші завдання.
 
 
Володимир Дидик, прес-служба АФЛ

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: