Шаховий екватор українки перетнули першими

09 вересня 21:00
Переглядів: 339
Шахи

Після єдиного вихідного дня на Всесвітній шаховій Олімпіаді у Баку жіноча збірна України зустрічалася із одним із головних претендентів на перемогу командою Росії. Лідер українок, випускниця Львівського державного університету фізичної культури Анна Музичук обіграла лідера росіянок Алєксандру Костенюк. Другий номер нашої збірної, Марія Музичук (також випускниця ЛДУФК) зіграла внічию із Валєнтіною Гуніною. Але втримати загальнокомандну перемогу українкам не вдалося – 2:2.

На третій дошці Наталія Жукова розписала мирову із росіянкою Алєксандрою Гарячкіною, а Анна Ушеніна, на жаль, програла Ользі Гирі. У підсумку, у протистоянні України й Росії переможця не виявили – 2:2. Обидві збірні продовжують лідирувати, а на українок сьогодні (9 вересня) ввечері очікує складний матч із Китаєм на чолі із лідером світового рейтингу Хоу Іфань, з якою на першій дошці тепер зустрінеться старша із сестер Музичук Анна. Нагадаємо, що у березні цього року у Львові Хоу Іфань відібрала титул чемпіонки світу у молодшої із сестер Марії Музичук. Можливо, старша сестра поквитається за молодшу…

У чоловіків шостий тур став фатальним для українських гросмейстерів, які поступилися команді США (1,5:2,5) й втратили лідерство. Вирішальною у цій зустрічі стала поразка лідера нинішньої збірної Павла Ельянова на першій дошці, бо Руслан Пономарьов, Юрій Криворучко та Антон Коробов свої партії завершили унічию. 9 вересня українці зустрінуться із ще одним заокеанським представником – збірною Канади.

Завершиться Олімпіада 13 вересня, коли відбудеться заключний, 11-й тур.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: