Шанси збірної України у відборі на Чемпіонат світу 2014 року в Бразилії

27 березня 18:16
Переглядів: 578
Чемпіонат Світу в Бразилії 2014

Збірна України після двох перемог над Польщею і Молдовою підвищила свої шанси на боротьбу за путівку на чемпіонат світу 2014 року. Відставання від лідерів групи Чорногорії та Англії зараз виглядає все ще великим - від балканців наша команда відстає на шість очок, а від англійців на чотири. Однак наші суперники провели по два матчі зі збірною Сан-Марино, а Україна не провела жодного поєдинку з аутсайдером.

Напевно, навіть найзатятіші скептики національної команди не зможуть сказати, що любителі з Сан-Марино зможуть відібрати очки у нашої збірної, як, втім, і у будь-якої іншої команди групи. Тому очки, набрані англійцями, чорногорцями та поляками в матчах з однією з найслабших команд світу, можна з таблиці викреслити і враховувати тільки результати матчів між п'ятьма командами. Турнірна таблиця групи Н тоді набуває такий вигляд:

  Україна Чорногорія Англія Польща Молдова Очки 
 Україна      0:1      1:1   3:1   2:1 0:0    8
 Чорногорія    1:0     1:1    2:2      1:0   8 
 Англія 1:1      1:1        1:1   5:0    6 
 Польща 1:3      2:2 1:1        2:0      5
 Молдова 0:0   1:2 0:1    0:5      0:2        1 

Збірна України у матчах з прямими конкурентами (без урахування Молдови) набрала чотири очки, Чорногорія - п'ять, Англія - три, а Польща - два. Однак у наших конкурентів є велика перевага - ще по одному матчу з Молдовою. Припустимо, що поляки, англійці і чорногорці пройдуть бетонні конструкції молдован та своїх очок не втратять. Додамо до результатів наших суперників по умовній перемозі над Молдовою і отримаємо:

  1. Чорногорія - 11
  2. Англія - 9
  3. Україна - 8
  4. Польща - 8

Тут збірна України відстає від чорногорців на три очки, тому матч 7 червня можна назвати для нашої команди вирішальним. У разі перемоги над конкурентом Україна зрівняється з Чорногорією і буде мати два домашні матчі в запасі, тоді як балканці два виїзди. Якщо команда Фоменко в Чорногорії втратить очки, то знизить свої шанси на "мундіаль" до мінімуму.

До речі, для України, Чорногорії та Польщі календар зручний - немає жодної "спарки" з прямими конкурентами. Тільки англійці мають два складні матчі поспіль - в жовтні з Чорногорією і Польщею.

Відзначимо, не варто нашій збірній забувати і про матчі з Сан-Марино - обігравати європейських любителів необхідно з великим рахунком. У разі рівності очок - першим додатковим показником є різниця м'ячів у всіх матчах групи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: