Щаслива «олімпійка» приносить золото Олександру ПЕТРІВУ

06 листопада 18:35
Переглядів: 364
Петрів

Усього цього було вдосталь на Відкритому чемпіонаті України з кульової стрільби.

Стрілецький комплекс львівського СКА знову зібрав під своїм дахом українських снайперів. Озброєні досвідом ветерани та амбітна молодь змагалися за нагороди Відкритого чемпіонату України – першого етапу відбору на континентальний чемпіонат. Своєю участю не змогли прикрасити цей турнір лише ті, хто змагався за нагороди фіналу Кубка світу в Бангкоку. Там переможницею у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 м стала олімпійська чемпіонка Афін, двічі бронзова призерка Лондона Олена Костевич. Чернігівка вдруге поспіль виборола великий кубок і стала найкращою українською спортсменкою жовтня (за версією НОК).

СВІТЛИЙ ЗАТИШНИЙ ЗАЛ, стрільбище, оточене заповненими трибунами, електронне табло, яке після кожного пострілу видає глядачам детальну інформацію, – так розігрували нагороди у Таїланді. Видовищно і без зайвого екстриму. Більшість же наших спортсменів звикла до зовсім іншого колориту. Той, хто цими днями мав необережність прийти у тир СКА, з порога поринав у холод і зовсім не романтичну напівтемряву. І тишу, яку час від часу розривали оглушливі постріли.

Вікна літнього тиру, де у швидкісній стрільбі на 25 м змагалися наші снайпери, були відчинені: вдягнувши поверх шапок спеціальні навушники, стрільці поцілювали у старенькі мішені, які вже не одне десятиліття заглядали у вікна тиру з вулиці. Після кожної серії суддівська бригада, спритно вистрибнувши у вікно, поспішала до мішеней. Старший суддя, відшукавши у чорних колах кульові пробоїни, наче шкільний учитель географії, указкою показував на них і оголошував «оцінку». Здавалося, що усе це тягнеться безкінечно довго і медалі ніколи не знайдуть своїх героїв…

Сторонніх глядачів у тирі не було. Лише два десятки своїх же, тренерів та стрілків, чия цікавість переборола холод, стримано аплодували, коли хтось із учасників фіналу демонстрував непогану серію. Прикро. Адже боротьба, яка розгорнулася за нагороди, була варта того, щоб хоча б місцеві поціновувачі спорту стали її свідками. Лідер кваліфікації Олександр Петрів у першій перестрілці обійшов відкриття цього чемпіонату – Павла Бойчука, який дов-гий час очолював групу лідерів. Судді, вручаючи іванофранківцю «бронзу», дивувалися: багатьох титулованих колег випередив рядовий… кандидат у майстри спорту, зупинити якого зумів лише олімпійський чемпіон! У подальшому, у боротьбі за «золото» програючи Івану Бідняку з Дніпропетровська одне очко, львів’янин у заключній серії наздогнав опонента і виборов право на ще одну перестрілку. Бідняк, у запалі скинувши куртку, на повній швидкості розрядив обойму у мішені. Однак суддя зафіксував лише два влучні постріли. Петрів відповів дніпропетровцю трьома і знову став чемпіоном країни у щасливій для себе «олімпійці».

...Після перемоги у кваліфікації у стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 м усі шанси приміряти «золото» чемпіонату були в Олександра Галкіна. Однак у фіналі, протримавшись на першій позиції протягом трьох серій, підопічний Такуї Малхасян та Степана Старінського пропустив уперед дніпропетровця Андрія Колеснікова та харків’янина Дмитра Мельника.

У жінок найбільш непередбачливим виявився фінал у вправі ГП-4. У стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 м перемогу з юніорським рекордом України (502,6 очка) здобула 17-річна Світлана Огер. «Це моя перша перемога у колі дорослих суперників, – усміхнулася щаслива вінничанка. – Я йшла на змагання і навіть припустити не могла, що за кілька годин стану чемпіонкою України. У моїх суперниць більше і досвіду, і титулів. Але я на це не зважала. Під час стрільби замкнулася у собі і робила свою справу».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: