Що буде з тернопільською "Нивою"?

31 січня 08:29
Переглядів: 1282
нива

Єдина команда Першої ліги, яка ще не розпочала підготовку до весняних матчів — тернопільська Нива. Вкотре наш клуб не може пережити зиму без фінансових проблем.

Ми спробуємо розглянути кілька варіантів розвитку подій навколо однієї із двох професійних команд області.

1. Збереження професійного статусу і колективу

Найбільш оптимістичний, але з кожним днем менш реальний варіант. Футболістам Ниви і досі не повернули борги по заробітній платі і сума боргу — лише зростає. Тому втримати всіх основних гравців у Ниві буде вкрай важко. По-перше, гравці будуть вимагати отримати свої кошти і навряд чи погодяться приступити до тренувань без конкретних виплат. А, по-друге, футболісти можуть не захотіти продовжити кар'єру у клубі, який має нестабільну фінансову підтримку. Як розповів нещодавно один з лідерів клубу — Борис Баранець, дехто з гравців вже почав шукати собі нову команду. Як відомо, на перегляд у полтавську Ворсклу безуспішно їздив Сергій Шестаков. Віталій Романюк у інтерв'ю теж розповів що розглядає інші варіанти. Тому щоб зберегти склад, який посів 7-ме місце за підсумками першої частини ліги, потрібно повністю погасити борги та надати футболістам хоча б якісь гарантії, що надалі такої ситуації не повториться. Сподіваємося, що керівникам клубу таки вдасться до початку чемпіонату та кубка вирішити всі фінансові проблеми і хоча б частково, але втримати у команді провідних гравців.

2. Збереження професійного статусу, але зміна колективу

Якщо ж зберегти колектив таки не вдасться, то потрібно зберегти хоча б професійний статус і дограти сезон у Першій лізі. Подібна доля спіткала Ниву у сезоні 2009/10, коли команда теж вийшла у Першу лігу. На друге коло чемпіонату Нива вийшла з фінансовими проблемами та іншим складом, який тоді не зумів зберегти прописку у Першому дивізіоні. В такому випадку тренерському штабу доведеться укомплектовувати команду або ж місцевою молоддю, або банально тими футболістами, які не підійшли іншим командам. В такому випадку про якість досягнення мова не йтиме, але хоча б Нива залишиться у ранзі професійних команд.

3. Втрата професійного статусу

Найгірший і, звісно, найбільш не бажаний сценарій розвитку подій. Якщо керівництво клубу таки не знайде коштів для продовження участі у чемпіонаті, то команда не вийде на старт, а отже і згодом втратить професійний статус.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: