Скільки грошей заплатили грузини Анні Музичук за два призові місця

07 квітня 21:30
Переглядів: 535
Анна Музичук

У Тбілісі українка здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи з бліцу і рапіду

Спочатку Анна Музичук виграла бронзову медаль у рапіді, а згодом взяла золото у змаганні з бліцу. Ми з'ясували скільки призових заробила українка у Грузії.

Отож, загальний призовий фонд турніру з бліцу становив шість тисяч євро. Півтори тисячі євро отримала чемпіонка німкеня Елізабет Петц. Українка Музичук за свою бронзу отримала від організаторів 750 євро.

Зате вже у рапіді призові не були такими мізерними. Там загальний призовий фонд становив 14 тисяч 500 євро. За перше місце Музичук отримала дві тисяч євро і її загальний заробіток на цьому змаганні становив 2750 євро.

Скромніший виступ і скромніші прибутки у ще двох українок Юлії Осьмак та Анни Ушеніної. Перша у бліці поділила 5-7 місця і за це отримала 400 євро. Ушеніна у рапіді фінішувала четвертою, а це 800 євро призових.

Цікаво, що організатори чемпіонату Європи порушили фінансову складову змагань. Згідно правил Європейського шахового союзу на турнірі такого рівня має бути 20 грошових призів, а в Тбілісі преміювалися лише перші 15 шахісток.

"Виступ Анни Музичук мене анітрохи не здивував, -- каже головний тренер жіночої збірної України з шахів Михайло Бродський. -- Вона у класичних шахах одна з найсильніших у світі, а у швидких -- найсильніша. Анна просто підтвердила свій високий рівень. Про що говорити, якщо у бліці вона виграла турнір за тур до завершення. У рапіді вона набрала стільки ж очок, скільки і переможниця, але їй не пощастило -- поступилась за додатковими показниками.

Щодо коштів, то Анна Музичук є спортсменкою такого рівня, якій зазвичай організатори оплачують приїзд. Підозрюю грузини теж профінансували її перебування на цьому турнірі. Але крім призових на самому чемпіонаті, Анні ще виплатить призові наше Міністерство спорту, яке преміює усіх призерів чемпіонатів світу чи Європи. Так, минулого року за третє місце на Євро наші шахісти отримали від держави аж по шість тисяч гривень. Сподіваюсь, що цьогоріч ці премії хоч трішки зросли".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: