"Сьогодні молоде покоління потребує фізичної активності й занять спортом"

17 серпня 17:21
Переглядів: 134
спорт

Заняття фізичним вихованням і спортом залишається одним із пріоритетів в українському шкільництві й, зокрема, у закладах освіти Прикарпаття. Цією справою займається обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Структуру очолює досвідчений фахівець нової генерації з чималим багажем напрацювань у галузі фізичної культури і спорту, засновник обласного ФСТ «Спартак», заслужений працівник фізичної культури і спорту Михайло Стефанків. Ми з ним вели мову  про освітянський спорт івано-Франківщини і його перспективи.

 Пане Михайле, минув рік, як ви очолили обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. З чого розпочинали?

— Насамперед я спробував вималювати ідею, яка згуртує колектив і націлить на нелегку працю. Сьогодні молоде покоління, яке стало активним учасником революційних перетворень, особливо потребує фізичної активності й занять спортом. Це допомагає йому  позбутись негативу, наповнюватися здоровими емоціями. Попри нелегкий час обласне відділення активно працює. За перше півріччя цього року проведено 75 заходів, в яких у фінальній частині взяли участь понад п’ять тисяч учнів і студентів. і цим я завдячую фаховості працівників — справжньої команди професіоналів. Мені як керівникові хочеться відзначити належну роботу Анатолія Шиманського, Василя Бойчука, почесного працівника фізичної культури і спорту України Надії Вовк, івана Харука. Тому хай не видасться випадковістю такий напрям діяльності, як відбір, «вирощування» кадрів.

 Оскільки в спортивних школах формують основний авангард фізично загартованої молоді, які зміни відбулись у їхньому функціонуванні? Чого вам як чільнику освітянського спорту вдалось досягти за останній рік?

— На обласному рівні нам, як ніколи раніше, вдалося налагодити тісні робочі стосунки, напрацювати спільний план дій з департаментом освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, зокрема, з його директором Сергієм Дерев’янком. Наше бачення розвитку освітянського спорту спрямоване до єдиної мети — фізичного гарту молодого покоління, що можливе через створення належної матеріально-технічної бази з відповідним забезпеченням, вдалий підбір кадрового персоналу та розширення масового спорту, що веде до високих досягнень. Спільно з радою директорів уже заслухано десять спортивних шкіл, роботу яких виносять на президію обласного відділення. Нею ж рекомендовано департаменту освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту ОДА заслухати на колегії роботу й окремих спортивних шкіл.

Уже стало доброю традицією проведення турніру з плавання, присвяченого пам’яті заслуженого тренера України Я. Фронзея, Снятинська ДЮСШ, 49-го Міжнародного турніру на призи Олекси Довбуша з вільної боротьби, Коломийська ДЮСШ № 1, легкоатлетичного турніру «Гуцульщина», Коломийська ДЮСШ № 1, з гандболу, присвяченого М. Батурі, Городенківська ДЮСШ, гандболу, присвяченого пам’яті олімпійського чемпіона Валерія Гасія, Коломийська районна ДЮСШ, спортивної гімнастики «Зірки Прикарпаття», Івано-Франківська СДЮСШОР та інших.

Проведено чимало спортивних заходів і серед вихованців загальноосвітніх навчальних закладів: «Діти — олімпійська надія», «Старти надій», «Козацький гарт», «Євробаскет-2015» і т. п.

А серед професійно-технічних навчальних закладів торік відбулася комплексна спартакіада з дев’яти видів спорту.

— Які успіхи обласного відділення у спорті т. зв. вищих досягнень?

— Основним у цьому бачиться участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Підтвердженням цьому є гідне представлення студентами Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника нашої області на Всесвітній універсіаді у м. Казані. Скажімо, Марта Бойчук стала срібною призеркою з кульової стрільби, а Олена Сайко — срібною призеркою з самбо. Їх удостоєно високої державної нагороди — ордена Княгині Ольги III ступеня.
Отож ми й надалі спільно маємо робити фізичну культуру демократичною та пропагувати здоровий спосіб життя, допомагати освітянським закладам надавати фізичному вихованню привабливості, переконувати молодь у потребі активніше займатись фізичною культурою і спортом.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: