Спад «Карпат» або чому ревуть воли, як ясла повні?

09 березня 10:52
Переглядів: 3463
Карпати

Привіт! Відверто провальний виступ львівських «Карпат» в Чемпіонаті України, а також ганебний програш луганській «Зорі» призвели до того, що команда перебуває на дні турнірної таблиці і бореться за збереження прописки серед елітних команд українського футболу. Така ситуація настільки сильно обурила фанатів команди, що вони після завершення матчу із «Зорею» обернулися спиною до гравців «Карпат», а останні разом із тренерським штабом змушенні були просити вибачення у своїх власних уболівальників.

Звинувачувати у невдачах «Карпат» можна і поганий менеджмент, і невдалу трансферну політику, небажання гравців грати у футбол чи непрофесіоналізм головного тренера Шарана, ба навіть примхи погоди чи прокляття команд суперниць. Однозначної відповіді мабуть не дасть ніхто. Ми ж звернемо увагу на іншу складову успіху команди – на кількість залучених коштів та грошових вливань, а ви, шановні читачі, зробіть висновки на якому місці у турнірній таблиці повинна була б зараз знаходитися команда.

Відтак, згідно з нещодавно опублікованим журналом «Forbes» рейтингом вартості українських клубів, «карпати» опинилися на досить високому шостому місці із бюджетом у 10,8 млн. доларів та бюджетом на сезон 2011/2012 – 8 млн. доларів (під час складання рейтингу враховувалися не фінансові результати клубів, які є таємницею кожної команди, а вартість спортивних споруд та футболістів). Вищими за ФК «Карпати» виявилися лише бюджети «Шахтаря» (193 млн.), «Динамо» (85 млн.), «Дніпра» (55 млн.), «Металіста» (53 млн.) та «Чорноморця» (41 млн.).

Авторитетний німецький сайт Тransfermarkt.de оцінив вартість гравців «Карпат» в 23,4 млн. євро. Слід зазначити, що найдорожче в Україні коштують футболісти донецького «Шахтаря» - 143,4 млн. євро. Дорожче від «Карпат», німецькі у фахівці також оцінюють склад київського «Динамо» - 103,5 млн. євро, харківського «Металіста» - 69,7 млн. євро та дніпропетровського «Дніпра» - 63,5 млн. євро. Найдешевше з команд Прем’єр-ліги України коштують гравці ПФК «Олександрії» - 8,8 млн. євро.

Найдорожчим гравцем «зелено-білих» є Артем Федецький, вартість якого оцінюють у 2,5 млн. євро. Загалом українські гравці «Карпат» є значно дорожчі від іноземців. Зокрема, Ігор Худоб’як оцінюється у 2 млн. євро, Олександр Гладкий у 1,8 млн. євро, Олег Голодюк у 1,5 млн. євро, Ігор Ощипко і Андрій Ткачук в 1 млн. євро. Дещо до мільйона не дотягують Михайло Кополовець (800 тис. євро), Ілля Михальов, Андрій Тлумак (обидва по 700 тис. євро) та Павло Ксьонз (600 тис. євро). 400 тис. євро коштують Тарас Петрівський, Ярослав Мартинюк та Олександр Касьян, 200 тис. євро – Олександр Ілющенков та Володимир Гудима.

Найдорожчим легіонером команди Шарана є бразилець Ерік де Олівейра Перейра, який оцінюється у 1,2 млн. євро. Вартість серба Івана Мілошевіча та іспанця Лукаса оцінюють в 1 млн. євро за кожного. Два естоці Серсій Зеньов і Тармо Кінк коштують 900 та 800 тис. євро відповідно. 700 тис. євро коштують бразилець Вільям Батіста, словенець Грегор Балажіц і македонець Мартін Богатінов. Пів мільона євро коштує грузин Муртаз Даушвілі, в 400 тис. євро оцінюють бразильця Даніло Авелара та молдованина Вадима Болохана.

Отож, провідні зарубіжні експерти досить високо оцінюють гравців «Карпат» ставлячи їх на 5-6 місце серед команд Прем’єр-ліги, проте, команда Шарана наразі займає лише 13 місце в турнірній таблиці і вже фактично втратила будь-які шанси поборонитися за місця, що дозволять виступати в єврокубках. Чуму ж раптово команда почала так сильно регресувати, де подівся «карпатівський дух» і бажання боротися в кожному матчі тільки за перемогу? Важко відповісти на ці запитання, адже як свідчать цифри команда знаходиться явно не на своєму місці в турнірній таблиці і доводиться лише сподіватися на професіоналізм головного тренера, який все ж таки зуміє з досить дорогих футболістів зробити пристойну команду. Адже, «хіба ревуть воли, як ясла повні?».

Бувайте здорові та багаті! Завжди з Вами, Vasyl Pyzhyk

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: