Станіслав Горуна: "Моя ціль - пробитися на Олімпіаду"

13 березня 07:38
Переглядів: 113
Станіслав Горуна

Станіслав Горуна завоював золоту медаль найпрестижнішого у світі турніру з карате

Він переміг на Відкритій першості Парижу з карате, яку називають ще престижнішою за чемпіонат світу. Цьогоріч турнір встановив рекорд учасників -– 1247 спортсменів із 79 країн, що навіть більше, аніж було на чемпіонаті світу з карате 2016 року минулої осені. Єдину нагороду для України виборов саме Станіслав Горуна, якому не було рівних у чоловічому куміте у ваговій категорії до 75 кілограмів.

-- Я їхав саме по цю медаль, -- зазначив Станіслав Горуна, -- На цьому змаганні перемогу цінують ще більше, аніж на світовій першості. У кожній ваговій категорії виступало понад ста каратистів. У моїй же дисципліні змагалося 144 спортсмени, і це абсолютний рекорд. Та навіть у такій важкій конкуренції я був упевнений у своїй перемозі.

-- Які ви мали підстави мріяти про "золото"?

-- Я цілеспрямовано їхав до Парижу лише по "золото". Займаюся не спортивним туризмом, а карате. Мій досвід та рівень дозволяв надіятися на звитягу у когорті найсильніших каратистів планети. Позаду мене опинилися не лише суперники з європейських країн, але і з Японії, США, Бразилії, Чилі, Венесуели.

-- В якому режимі ви тренуєтеся?

-- Техніку своїх ударів відшліфовую щодня, окрім неділі. Ба більше, тренуюся двічі на день. І роблю це з тринадцяти років. Пригадую, мав багато енергії, хотів битися. Записався на карате. Тепер не шкодую, адже виступаю у клубі "Юніон", який можна назвати найсильнішим в Україні. 70 відсотків збірної України представляють саме мій клуб.

-- Якою буде вершина ваших успіхів?

-- Карате прийняли на Олімпіаду, і це дуже добре. Моя вагова категорія є у програмі Ігор. Основне завдання -- потрапити на турнір, адже у ньому виступить лише десятеро учасників. Один японець уже має ліцензію, ще одну путівку дадуть як "зелену карту". Моя ціль -- пробитися до числа восьми учасників. Якщо завоюю ліцензію, то стану Олімпійським чемпіоном, бо потрапити на Ігри значно складніше, аніж стати їхнім переможцем.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: