Стефан Решко: "За підбором гравців "Динамо" сильніше за "Валенсію"

20 грудня 08:12
Переглядів: 252
Решко

Екс-захисником київського «Динамо» та збірної СРСР Стефаном Решко прокоментував газеті «Спортивка» результат жеребкування Ліги Європи для «Динамо»:

- Звичайно, могли «динамівці» отримати і трохи легшого суперника. Але й із «Валенсією» у її нинішньому стані можна грати. Насторожує лише той факт, що ігри проходитимуть у час, коли іспанський чемпіонат перебуватиме в розпалі, а «Динамо» фактично лише проводитиме підготовку до нового сезону.

- А теперішній стан «Динамо» вас не насторожує? Ви вважаєте, що таке «Динамо», яке ми бачили в останніх іграх, може пройти «Валенсію»?

-  Усе залежить від того, чи вдасться Олегові Блохіну до середини лютого вивести команду на достатній рівень готовності. До матчів ще майже два місяці, тож може щось і змінитися, але зараз за підбором гравців «Динамо» сильніше за «Валенсію». Тому питання полягатиме лише в тому, чи зможе Олег Володимирович за зимове міжсезоння налагодити командну гру, бо наразі йому це не вдається зробити, але час у нього ще є. Сподіваюся, що він уже розібрався, що й до чого - і не лише на словах, як це видно з його розмови з Ігорем Суркісом, а й на ділі доведе, що знає, як треба працювати, щоби вивести «Динамо» на значно вищий якісний рівень гри.

-  Ви не один рік грали з Олегом Блохіним за «Динамо» та збірну, частенько з ним спілкуєтеся й тепер. На вашу думку, правильно вчинив президент «Динамо», вирішивши залишити Олега Володимировича біля керма команди?

- Звичайно, що так. У Блохіна, на відміну від його попередників, «динамівське» серце, і він прийшов працювати в «Динамо» не через гроші. Ні для кого не є таємницею, що про посаду головного тренера «Динамо» він мріяв не один рік. Та й пропрацював Олег Володимирович не так уже й багато, щоби приймати щодо нього радикальні кроки. До того ж результат команда видала непоганий. Наразі в чемпіонаті є хороші перспективи пробитися на наступний сезон у Лігу чемпіонів. Та й відрив «Шахтаря» не такий уже й великий. Якщо для киян вдало складеться гра з донеччанами на старті весняної частини прем'єр-ліги, то можна думати і про чемпіонство. І в Лізі Європи «динамівці» можуть виступити добре.

-  У чому головна причина невиразної гри «Динамо»?

- На таке запитання не так просто відповісти, коли ти не перебуваєш у команді і не знаєш усієї кухні зі середини. Але здається, що команда не завжди розуміє, чого саме хоче від неї тренер. Тому й виникають проблеми, бо у футболі немає дрібниць, і саме вони все й вирішують. Блохіну легше би працювалося, якщо б у «Динамо» грало більше українців, або принаймні гравці з країн колишнього СРСР. На таку думку наштовхує і той факт, що в збірній Олег Володимирович працював значно успішніше, ніж на клубному рівні.

- Але спеціалісти стверджують, що тренер збірної і тренер клубної команди - ледь не дві різні професії.

- Погоджуюся, але ж і в збірній, і в клубі грають у футбол. Мені здається, що Олегові Володимировичу просто легше знаходити спільну мову з українцями, їм він швидше доносить свої ідеї. А з іноземцями йому працювати значно важче. Між іншим, він у нас такий не один. Наприклад, Микола Павлов прямо каже, що він бере до себе в команду легіонера лише за умови, що той має менталітет, подібний до нашого, і більш-менш спілкується російською мовою. Інше питання, що Павлов відкрито визнає, що з будь-яким легіонером він працювати не зможе, а от Олег Блохін каже, що йому немає значення, з ким працювати, головне, щоби гравець був кваліфікований і справжній професіонал.

- То що, «Динамо» пройде «Валенсію»?

- Сподіваюся, що так. Хоча це, напевно, мені ще й підказує вболівальницька душа. А так, якщо розмірковувати про шанси, то я скажу банальне: 50 на 50.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: