Степан Матула: "На перше місце ставимо безпеку"

02 червня 20:41
Переглядів: 261
Матула
Добігли кінця змагання у двох вікових групах Відкритої шкільної баскетбольної ліги м. Львів. Тепер розпочався період підготовки до нового сезону, який стартує у середині жовтня. Про сезон, що минув, та плани на майбутнє розповів головний організатор ВШБЛ, відомий львівський дитячий тренер Степан Матула.
 
-Зараз продовжуємо контактувати з тренерами. Особисто контролюю усі команди-учасниці, обдзвонюю щодо участі у наступному розіграші. Все закрутиться швидше наприкінці літа, коли розпочнемо уже предметно говорити про участь кожного колективу. Чим ближче час заявки гравців, тим більше часу ти витрачаєш на належну організацію. Скажу лише, що розпочати чемпіонати плануємо вже у звичний час – у середині жовтня.
 
 -Цей чемпіонат зібрав вісім команд у старшій віковій групі та дев’ять у молодшій. Це оптимальна кількість чи мова йде про розширення кількості учасників? Можливо, буде збільшена кількість вікових груп?
-Поки що про ще одну вікову групу мова не йде: часто один тренер виставляє команди в обох групах, що завантажує його робочий графік. Що ж до кількості команд, то тут усе дуже індивідуально. Зали  - одна з найбільших наших проблем. Після цього йдуть проблеми з набором гравців: якщо у Києві чи Харкові виступають справді команди з конкретної школи, то ми у регламенті пішли на поступки заради збільшення інтересу та кількості команд. В іншому випадку нам важко було б назбирати і таку кількість команд. Попередньо згоду на участь в віковій групі 2006-2007 року народження дали 13-14 команд. Будемо розбивати їх на дві підгрупи, тому що при іншому форматі ми не встигнемо вчасно завершити змагання.
 
-Літо – пора відпочинку і для юних баскетболістів. Незважаючи на це, чи плануєте ще якісь заходи влітку?
-Лише нещодавно завершився турнір пам’яті завуча школи № 1 Андрія Боднаря, а для найменших гравців в палаці спорту «Галичина» за підтримки керівництва міської федерації провели баскетбольні старти. Зараз, вважаю, що хлопцям потрібно дати відпочинок. Радує те, що у цьому питанні з їхніми батьками маємо одну думку. Втім, вже скоро у Польщі відбудеться турнір у віковій групі 2005-2006 року народження, де будуть виступати нещодавні учасники ВШБЛ.
 
-Чи цікавляться перебігом подій у шкільній баскетбольній лізі представники команд, що грають у Відкритому чемпіонаті міста чи, скажімо, Бізнес-лізі? Наскільки часто тренери чи інші представники цих команд відвідують змагання?
-Постійного говоримо з Андрієм Калічаком, який перебуває в структурі БК «Львів-УАД». Також спілкуємось з головним тренером цього клубу Леонідом Дербабою. Він часто цікавиться перебігом подій на матчах. Як і керівники львівського баскетболу, зокрема Роман Іванців (почесний президент обласної федерації), Дмитро Крамар (президент міської федерації), Зеновій Курса (президент обласної федерації) та Роман Городечний (віце-президент обласної федерації), Леонід Дербаба був присутнім на церемонії нагородження переможців та призерів чемпіонату. Також контактуємо з Ярославом Зубрицьким (головним тренером БК «Львівська Політехніка» - прим.авт.). Він часто запитує про успіхи юних баскетболістів, можливо, шукає гравців на перспективу.
 
-Наскільки легко йдуть  на контакт школи міста та чи важко знайти для проведення ігор спортивні зали?
-На перше місце ставимо безпеку. Минулого року я сам виїжджав з своєрідною інспекцією, перевіряв майданчики для гри на відповідність правилам безпеки та відповідність розмірам. Тоді виносимо рішення чи може ця школа грати у власному спортзалі, чи шукає місце деінде. Найчастіше вони перебираються до найближчих сусідів, які також беруть участь у ВШБЛ. Важливо, щоб керівництво школи було зацікавлене в участі, адже вони повинні розуміти, що це теж впливає на імідж навчального закладу.
 
-Що можете сказати про сезон, який тільки-тільки завершився? Чи були якісь команди, котрі якісно виділялися?
-Тут варто одразу внести важливу примітку: команди, які виступали у нас на змаганнях, ставили різні завдання. Дехто награвав молодших школярів, аби вже в наступному сезоні боротись за найвищі місця. Якщо говорити про старшу вікову групу (2003-2004 р.н. – прим.авт), то тут від початку виділялися дві команди, що в підсумку і склали пару фіналістів. Так буває, що певний рік вистрілює, виступає краще, ніж інші команди. Саме такими були Дрогобич та червоноградський «Шахтар». У  групі, сформованій з хлопців 2006-2007 року народження, було цікавіше, адже тут одразу п'ять команд претендували на чемпіонство.
 
-Сьогодні багато що впирається у фінансову складову. Як з цим справляється ВШБЛ?
-У нас є команди з інших міст, на те ми й «відкрита ліга». Незважаючи на це, намагаємося підходити до складення календаря максимально продумано. Той же Червоноград чи Трускавець проводив вдома приблизно половину ігор, а львівські команди переважно самі просяться грати на виїзді. Їм цікаво побувати у Трускавці, Червонограді та Дрогобичі. Що ж до самої шкільної ліги, то вже декілька років ми співпрацюємо з управлінням молоді та спорту ЛМР, вони виступають співорганізаторами. Також  і Львівська міська федерація баскетболу, яка після зміни президента, поринула з головою в роботу. Найяскравішим прикладом є змога провести фінальні змагання у Палаці спорту «Галичина». Тут потрібно окрему подяку сказати новообраному президенту міської федерації Дмитрові Крамару. Загалом вважаю, що потрібно зібрати разом всіх ентузіастів, щоб вивести на новий рівень наші змагання. Якщо тих, хто готовий провести команду через увесь сезон ще неважко, то тих, хто буде  готовий допомогти з організацією чи інших проблем, якраз і бракує.
 
Львівська міська федерація баскетболу.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: