Степан Родак: "Нових імен упродовж цього олімпійського циклу не з'явилося"

30 вересня 15:11
Переглядів: 274
Default Image

Віце-президент НОКу львівщини Степан Родак про львівську перспективу на Іграх у Лондоні

Боротьба за олімпійські ліцензії у розпалі. На сьогодні Україна виборола 97 перепусток на Ігри 2012 року. Їх кількість може збільшитися уже за кілька днів, коли в Азербайджані завершиться чемпіонат світу з боксу.

Нагадаємо, ХХХ Олімпійські ігри пройдуть у Лондоні, столиці Великобританії, з 27 липня по 12 серпня. Лондон стане першим містом, яке прийме Ігри вже втретє – до цього вони проходили тут у 1908 та 1948 роках.

Про олімпійську перспективу Львова у Лондоні "Погляду" розповів віце-президент Національного олімпійського комітету Львівщини, директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак.  

– Скільки львівських спортсменів гарантували собі участь в Іграх?

– Із упевненістю можна говорити лише про те, що місце на Олімпіаді собі забронював стрибун у висоту Дмитро Дем'янюк. Він виконав олімпійський норматив і таким чином здобув іменну ліцензію. Також перепустки у стрільбі з лука вибороли Дмитро Грачов і Маркіян Івашко та Роман Бондарук у кульовій стрільбі. Але це не іменні ліцензії, вони просто забронювали для країни місце на Іграх. У 2012-му році вони змушені будуть доводити своє право виступати у Лондоні у складі олімпійської збірної.

– До Ігор лишилося менше року. Не замало в нас ліцензій?

– Часу достатньо для того, аби вибороти більше олімпійських перепусток. Взимку та навесні проводитиметься чимало ліцензійних змагань.

– Не так давно завершився чемпіонат світу з вільної боротьби. Призер попередніх Ігор Андрій Стаднік не потрапив до числа призерів і навіть не виборов ліцензії…

– Це елітні змагання, елітна група. Раз на раз не приходиться. Якщо хтось вдало виступив на чемпіонаті світу, то це ще не означає, що він так само вдало виступить на Олімпіаді. Спорт є непередбачуваним, успіх залежить від багатьох факторів та збігів обставин.

– НОК України створив елітний список українських олімпійців та розширений. Чому до елітного списку потрапив Олександр Петрів, який уже давно не показує хороших результатів?

– Цей список створювався на початку 2011 року. Тоді ще ніхто не знав, що Петрів так невдало проведе сезон. Утім, в Олександра є ще шанси потрапити на Олімпіаду. Бондарук, як уже казав, завоював не іменну ліцензію. А місце у збірній у вправі МП-8 Бондарук та Петрів. Обоє є лідерами в Україні. Хто буде у кращій формі у 2012 році, ніхто не може спрогнозувати.

– Степане Михайловичу, від кого з наших спортсменів ви очікуєте не лише потрапляння на Ігри, а й вдалого виступу на самій Олімпіаді?

– Думаю, що зараз у дуже хорошій формі перебувають наші лучники. Грачов нині третій у світі. Щоправда, у наших лучників простежується комплекс корейців, які виграли чемпіонат світу. Але це олімпійські ігри, де трапляються сюрпризи. Ось на минулих Іграх домінували корейці, а золото здобув Віктор Рубан. Усе залежатиме від готовності спортсменів. Вважаю, що шанси на олімпійські медалі у Грачова та Івашка є дуже високими. Катерину Палеху не варто недооцінювати. Вона ще не виборола ліцензії, але наступного року здатна поборотися за місце в олімпійській команді. А в Палехи колосальний досвід, тому вона є фавориткою в Україні. Думаю, Андрій Стаднік здатен вибороти ліцензію і поборотися за олімпійську медаль. У борців весною буде ще три ліцензійні турніри.

– Вірите у Стадніка попри те, що не так давно в нього були серйозні проблеми зі здоров'ям. А зараз він змушений позбуватися зайвої ваги. Навіть у нього був конфлікт із керівництвом Федерації, яке заборонило Андрію переходити у наступну категорію. Навіть за таких умов ви вважаєте його претендентом на нагороди Ігор?

– Чому б ні… У Стадніка величезний досвід, він є срібним призером попередньої Олімпіади. На один турнір він здатен налаштуватися і перемогти. Так, травма спини йому давно дошкуляє. Але ставки високі і зібратися на одні змагання йому під силу. Але для початку потрібно вибороти ліцензію. У боротьбі взагалі у нас є хороші перспективи. У вазі до 48 кілограм – дві сильні спортсменки – Когут та Балушка. Хтось з них поїде на Ігри, адже рівних їм в Україні немає. У 55 кілограм ліцензію виборола Лазарєва із Донецька. Але в неї є серйозна конкурентки зі Львова – Благиня та Сенишин. Остапчук теж має високі шанси кваліфікуватися на Ігри. Яна Шем'якіна у фехтуванні на шпагах посідає п'яте місце у світовому рейтингу. Це дає їй право виступити на Іграх. У жовтні відбудеться чемпіонат світу, побачимо, як виступить Яна. Мені здається, що Яна Шем'якіна готова поборотися за олімпійські медалі. Теоретичні шанси на потрапляння в Лондон мають шпажистки Ксенія Пантєлєєва та Анфіса Почкалова. У фехтуванні на рапірах є хороші шанси на успіх у Ростислава Герцика. Торік на чемпіонаті світу він був сьомим. Якщо покаже у жовтні такий же результат, здобуде ліцензію. Ігор Шимечко у важкій атлетиці, якщо уникне травм, здобуде ліцензію. Сергій Дребот має хороші шанси на потрапляння в Лондон. Зараз у нього відповідальна пора, низка ліцензійних турнірів. Це всі наші основні кандидати на участь в Іграх.

– Доволі оптимістична картина. Таке враження, що на Іграх у Лондоні львів'яни можуть здобути рекордну кількість медалей?

– Прогнозування у спорті, справа невдячна. Але я вважаю, що шанси в нас хороші. Віталій Вергелес у веслуванні на байдарках та каное може потрапити на Ігри. Щоправда, для Європи залишилося лише два місця. Дуже складно Вергелесу буде. Усе залежатиме від збігу обставин та форми наших спортсменів. Це уже мистецтво тренерів.

– Якщо порівнювати передолімпійський 2007-й рік і теперішній, зараз у нас більше претендентів на нагороди, ніж тоді?

– Більшість із перерахованих спортсменів виступали на попередній Олімпіаді. Нових імен упродовж цього олімпійського циклу не з'явилося.

– Нових імен немає, але львівські спортсмени набралися досвіду і їхні шанси на успіх зросли…

– Безперечно. Чотири роки в елітному спорті їх тільки збагатили. Найголовніше, що всі перераховані спортсмени є молодими. Лише Роману Бондаруку за 40. Але в цьому виді спорту це, в якійсь мірі, плюс. Усі інші перебувають у розквіті сил.      

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: