Степан СТРУК: «Проти бразильців важко грати»

02 лютого 14:29
Переглядів: 163
Default Image

Гравець лідера чемпіонату України львівської «Енергії» перебував у числі тих гравців, які вели тренувальні збори у складі збірної України напередодні чемпіонату Європи у Хорватії. Однак дебютувати на єврофорумі йому цьогоріч так і не судилося -- він не потрапив до хорватської когорти. 

У збірну за клубним принципом

-Чим мотивував головний тренер збірної України Геннадій Лисенчук рішення не взяти тебе на чемпіонат Європи в Хорватію?

-На мою думку, відбір у збірну України йшов за клубним принципом. На чемпіонат поїхало п’ять гравців із «Енергії» та п’ять гравців із харківського «Локомотиву». 

-На тренувальному зборі збірної України перед чемпіонатом Європи у Конча-Заспі награвались певні варіанти четвірок, «енергетична» та «залізничників»?

-Так. На зборах було шестеро гравців «Енергії» та п’ятірка гравців «Локомотиву», а також Валерій Замятін та Михайло Романов, які не представляють ці два клуби. Йшла певна ротація… 

-З тими гравцями, які вирушили на єврофорум, на яке місце може розраховувати збірна України?

-Сподіваюся, що наша збірна зуміє вибороти медалі чемпіонату Європи. Адже ті гравці, які поїхали у Хорватію спроможні вибороти для України медалі. 

-Те, що першу гру у групі граємо зі словенцями, а не з відвертим фаворитом чемпіонату Європи Іспанією для нашої команди є плюсом?

-Важко дати однозначну відповідь. Всерівно довелося б грати зі Словенією. Ця гра для нашої команди є ключовою, цю команду треба перемагати у будь-якому випадку, не залежно чи першу гру ми б проти них грали, чи другу. Для виходу з групи словенців потрібно обігрувати.  

За крок від дебюту на Євро 

-У випадку виходу збірної України з групи, що скажеш про ймовірних конкурентів?

-У випадку виходу нашої команди в наступний раунд, ми потрапляємо на дуже рівну групу. Румунія, Хорватія та Чехія є команди рівними за класом. Можливо, хорвати за рахунок того, що чемпіонат Європи проходить у них на батьківщині матимуть невеличку перевагу. Однак, у чехів на перші ігри є дискваліфіковані їхні лідери, тому це й робить групу рівною, з якої у наступний етап може потрапити хто-завгодно. 

-На чемпіонатах Європи ти ще не брав участь. Сильно засмутився, що не вдалося дебютувати у Хорватії?

-Звичайно, що трішки було образливо, адже так близько був від того, щоб дебютувати на чемпіонаті Європи, який би для мене став першим. Одначе, нічого не вдієш, ми професійно ставимося до своєї роботи. Якщо тренерський штаб так вирішив і вибрав тих футзалістів, які їдуть у Хорватію, значить вони сильніші на даний момент і повинні їхати та захищати честь країни.   

-Один із основних конкурентів «Енергії» у боротьбі за золоті нагороди Екстра-ліги івано-франківський «Ураган» суттєво підсилив склад…

-Навіть якщо б «Ураган» не підсилився тими гравцями, яких він зараз взяв, то це б не означало, що франків ці вже за чемпіонство не боровся. У них й так все було попереду. Тут варто врахувати те, що вони «Енергію» приймають у себе вдома та ще й суттєво підсилили свій склад. Для них це підсилення буде плюсом. 

У збірній у мене інші функції

-«Ураган» -- єдина команда Екстра-ліги, за яку виступають бразильці. Загалом проти них грати важко?

-Звісно, що важко грати. Та окрім бразильців в «Урагані» є хорошого рівня українські гравці. Просто на просто їх травми переслідують. Але й проти українців важко грати. Щодо бразильців, то вони специфічні, можливо, більш технічніші та неординарніші у своїх діях. Загалом проти бразильців важко грати. 

-Головний тренер «Енергії» Станіслав Гончаренко в основному використовує тебе тоді, коли команда грає на утримання необхідного рахунку, тобто ти граєш більше на захист. У збірній під керівництвом Геннадія Лисенчука ти виконуєш теж таку функцію, чи все-таки там інша модель гри?

-У збірній України у мене зовсім інші функції. По-перше в Станіслава Олександровича Гончаренка на кожну гру є своя тактика. На кожного суперника він думає кого випускати і як проти нього грати. Він дивиться чи на конкретно взятий матч йому потрібно «стовпа», чи гравця, який би грав більше на захист. А у збірній ми граємо четвірками, а вже виходячи з цього будується тактика та моделюється сама гра команди. 

-У футзал ти прийшов із великого футболу, а там яке у тебе було амплуа на полі?

-Враховуючи те, що на професійному рівні у великому футболі мені довелося виступати лише у команді другої ліги чемпіонату України, то я розпочинав із позиції правого захисника, а потім правого півзахисника. 

-Це вміння якимось чином тепер тобі допомагає у футзалі?

-Звичайно, що залишились певні моменти, які я взяв із великого футболу. Однак, варто врахувати, що футзал дуже відрізняється від футболу великого. У футзалі треба більше рухатися, відкриватися та дуже добре бачити майданчик. Якщо, скажімо у великому футболі грає 11 гравців, то тут лише п’ять. У великому футболі існує таке поняття, як під страховка, а футзалі її майже немає, а це може призводити до виходу один на один і відповідно до голу. 

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: