Стражденний олімпійський Львів

05 липня 07:43
Переглядів: 765
олімпіада

Не встигли львів’яни оговтатись після “Євро-2012”, не встигли ще й кредиту під початок будівництва стадіону погасити (а також порахувати, що вкрали, а що заробили), як над містом Лева нависли нові загрози розтягування бюджетних коштів, загострення земельних питань та влізання у борги: “Євробаскет-2015” та “Олімпіада-2022”. Причому олімпійські масштаби не можуть не засмутити простих українців, які просять не закривати навчальних закладів і маленьких лікарень, відремонтувати дахи у музеях, збудувати туалети у сільських школах, передплатити газети в бібліотеки, збудувати притулок для вуличних тварин, відкрити нічліжку для безпритульних, і на все це отримують одну відповідь: “Грошей нема”. А на Олімпіаду, виявляється, є!

Ціна питання

   За приблизними оцінками, на підготовку та проведення спортивних змагань потрібно 80-100 мільярдів гривень, витрати мають намір поділити з інвесторами. Цю цифру для цікавості варто запам’ятати, аби потім порівняти її з кінцевими підрахунками. Адже, як показує практика, у процесі підготовки ця сума зростає в півтора-два рази, навіть якщо гривня залишається на місці, а інвестори дивним чином випаровуються.

Конкуренти

   “В України дуже хороші шанси на отримання можливості проведення Олімпіади у 2022 році”, — заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул. Уточнимо, що саме пан Вілкул є головою оргкомітету з підготовки заявки до Міжнародного олімпійського комітету на здобуття права на проведення в 2022 році Зимових Олімпійських та Параолімпійських ігор в Україні. Перше засідання оргкомітету відбулося минулого тижня у Львові, який має стати центром спортивного свята. Так і хочеться додати — посеред чуми.

   “Є чутки, що Міжнародний олімпійський комітет хоче повернути Олімпіаду в Європу — поділився інформацією з присутніми міністр. — США не подаватиме заявки на 2022 рік, нашими основними конкурентами будуть європейці: Осло (Норвегія), Стокгольм (Швеція), Польща, Словаччина, а найбільше Мюнхен (Німеччина). Але їм (Німеччині. — Авт.) важче: їм потрібен референдум із явкою виборців 50 % + 1”.

Громадська думка

   Українській владі у цьому сенсі неабияк пощастило: референдум з цього приводу не є обов’язковим. Аби зрозуміти громадську думку щодо цього питання, можновладцям вистачило позиції 635-ти українців. Саме стількох респондентів опитали по телефону працівники Київського міжнародного інституту соціології з 5 по 10 червня 2013 року. Так ось, за даними цього соцдослідження, майже 80 % українців підтримують подання заявки на право проведення в Україні Зимової олімпіади-2022. На думку 90 % респондентів, проведення Олімпійських ігор принесе Україні позитивні зрушення у всіх сферах, підвищить інтерес до зимових видів спорту, покращить імідж України в Європі та в світі та сприятиме реконструкції та будівництву спортивних споруд. 73 % українців вважають, що в разі затвердження МОК заявки України, Олімпіада пройде успішно. П’ята частина (18 %) українців зголосилася б надати особисту допомогу в підготовці і проведенні Олімпіади. Інформацію про це соцдослідження озвучив на нараді у Львові сам Вілкул, пізніше її поширила його прес-служба. Дивно, проте на офіційному сайті Київського міжнародного інституту соціології це дослідження знайти не вдалося.

Сильні сторони

   Головне, ми маємо “сильну підтримку громади”, “сильну підтримку уряду”, “двох членів від України у Міжнародному олімпійському комітеті”, “успішне “ЄВРО” і “висновки німецької фірми, що львівські Карпати придатні”. Мало не забули, ще маємо просто-таки радісну підтримку місцевої влади. І не біда, що зовсім не маємо інфраструктури, навчальних баз, доріг. Зрештою, як і туалетів у сільських школах у нашій чарівній гірській місцевості; проте на їх появу шанси менші. Можливо, для побудови однієї дороги доведеться знести трохи села, ну, кілька хат, сказав на нараді один із доповідачів, начальник управління архітектури та містобудування ЛОДА Володимир Лаврін. Присутні високопосадовці жодним чином не відреагували на цю репліку. Зате журналісти схвильовано побігли до чиновника з уточненням, і той відказав, що то ще не напевне, а так… Про наші особливі заслуги в олімпійських зимових видах спорту — аж одна золота медаль з часів незалежності — ніхто не згадував. Про те, що немає туалетів у  школах гірської місцевості, яку так хочуть підняти, як і про перспективу їх появи на честь Олімпіади, теж чомусь не згадували.

Паперова підготовка

   Але головне вчасно і як слід подати заявку — на проведення Зимових Олімпійських Ігор-2022 у Львові, Тисовці (Львівська область) та Боржаві (Закарпатська область). У листопаді 2013-го до Міжнародного олімпійського комітету треба подати декларацію про намір України стати кандидатом на право проведення Зимової Олімпіади. У березні 2014-го слід надіслати вже відповідну заявку з повним комплектом документів. Цей комплект, а це більше як тисяча сторінок, для України формуватиме спеціальна іноземна фірма на замовлення. А для того, аби працювали вони з гідною віри первинною інформацією, Вілкул дав доручення місцевим посадовцям окремим наказом призначити відповідальних за це осіб в органах місцевого самоврядування. Результат конкурсу на проведення Ігор буде оголошено у липні 2015 року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: