Стрибок в історію: Франківчани Надія Діденко та Сергій Лисянський підкорили обидва домашні етапи Кубка Європи з лижної акробатики

17 лютого 09:00
Переглядів: 387
Default Image

Минулих вихідних на карпатських схилах проходили одразу два етапи Кубка Європи з фрістайлу - популярного олімпійського виду спорту, який сміливо можна назвати провідною зимовою дисципліною для України. Спортсмени з п'яти країн змагалися у дисципліні «лижна акробатика», демонструючи своє вміння стрибати з трампліна із віртуозним обертанням у повітрі. Цьогорічні результати континентальної першості стали певною мірою історичними, адже вперше в історії прикарпатського зимового спорту найвищі місця посіли саме місцеві майстри фрістайлу.

З прицілом на світ

Престижні змагання в рамках серії етапів Кубка Європи з фрістайлу проводяться в Україні вже третій рік поспіль і залишили дуже позитивні враження як в учасників, тренерів, судів, так і в представників Міжнародної організації з лижних видів спорту (FIS). Саме завдяки цьому «Буковель» вже наступного року може розраховувати прийняти в себе один з етапів Кубка світу. Принаймні в цьому переконаний віце-президент Федерації лижного спорту України Володимир Малежик: «Організація цьогорічного Кубка Європи, безумовно, заслуговує дуже високої оцінки, адже все зроблено на рівні міжнародних стандартів. Після трьох європейських змагань, які ми щороку проводимо на «Буковелі», маємо на меті провести в 2013 році один із семи етапів Кубка світу. Отже, зараз займаємось створенням оргкомітету на рівні державних урядових організацій, після чого розпочнемо підготовку до світових змагань».

Домашні успіхи

На вище згаданому цьогорічному етапі Кубка Європи, що у вихідні успішно завершився на ТК «Буковель», українські спортсмени на правах господарів зібрали солідний "букет" нагород (чотири першості), серед яких чотири «золота». У змаганнях чоловіків двічі не було рівних Сергію Лисянському з івано-франківська, який на двох етапах випередив швейцарця Діміті Іслера та білоруса Дмитра Глушкова. Натомість у змаганнях серед жінок не було кращої за досвідчену франківчанку Надію Діденко, яка із солідним відривом перемогла не лише своїх міжнародних опоненток, а й українську збірницю Ольгу Полюк.

«Конкуренція на цьогорічному Кубку Європи була достойна, тому досить почесно було перемогти на обох етапах, - розповіла у коментарі «ГК» Надія Діденко. - Для того, щоб перемогти у змаганнях такого рівня, потрібно виконати два стрибки подвійного сальто, причому виконати його чисто, без падіння. Мені ж вдалося виконати «лей-фул» - це сальто з одним піруетом, а також «фул-фул» - це подвійне сальто з піруетом на 360 градусів у кожному».

Помітний прогрес

В цілому варто відзначити, що прогрес вітчизняних спортсменів у фрістайлі досить помітний. Зокрема, лідер жіночої команди Ольга Волкова минулого року завоювала «срібло» чемпіонату світу, а цього року вже встигла виграти один з етапів Кубка світу в США, а також була третьою в канадському Калгарі. «Результати наших спортсменок не погіршуються, а навпаки - покращуються. До того ж, наша команда посідає у міжнародному рейтингу 4-те місце серед 16 команд світу, - каже Володимир Малежик. - На жаль, на цьогорічних етапах Кубка Європи не змогли показати свій високий клас лідери нашої збірної - В'ячеслав Кравчук, Олександр Абраменко та Ольга Полюк. Водночас, дуже потішив результат франківчанки Надії Діденко, яка передувала в обох змагальних днях. Так само я задоволений виступом Сергія Лисянського».

Нові випробування

«Попереду в нас ще чотири етапи Кубка світу, а також один Кубок Європи. Розраховуємо на потрапляння до трійки найкращих. Втім, місця у першій шістці також є досить престижним результатом на світових етапах. Конкуренція на цих змаганнях дуже серйозна, особливо з боку спортсменок з Китаю. Тому будемо старатися перевершити їх результати», - каже володарка Кубка Європи Надія Діденко. Водночас, вже цього тижня наша збірна відлітає на етап Кубка світу в Австрію. Він відбудеться 17 лютого в австрійському Крайшберзі, 25 лютого пройде етап Кубка в Мінську і два березневих старти - в Москві і норвезькому Міркдален-Восс. Втім, головним орієнтиром для фрісталістів зараз має стати світова першість-2013, на якій будуть розігрувати ліцензії на Олімпійські ігри в Сочі.

Результати:

Кубок Європи з фрістайлу (акробатика)

11-12 лютого 2012. Офіційні результати:

11.02.2012

Чоловіки. 1. С. Лисянський (Україна) - 170,00. 2. Д. Іслер (Швейцарія) - 158,00. 3. Д. Глушков (Білорусь) - 153,50 ... 8. Н. Пуздерко (Україна) - 128,00 (всього 24 учасники).

Жінки. 1. Н. Діденко (Україна) - 118,00. 2. Д. Арапбаєва (Казахстан) - 109,00. 3. Н. Мохнацька (Україна) - 105,00 (всього - 9 учасниць).

12.02.2012

Чоловіки. 1. С. Лисянський (Україна) - 172,00. 2. Д. Глушков (Білорусь) - 167,44. 3. Д. Іслер (Швейцарія) - 165,56 ... 6. Н. Пуздерко (Україна) - 149,20 (всього - 24 учасники).

Жінки. 1. Н. Діденко (Україна) - 156,84. 2. О. Полюк (Україна) - 150,24. 3. А. Романовська (Білорусь) - 124,21 (всього - 9 учасниць).

Довідка:

Фрістайл (лижна акробатика)

Зимовий олімпійський вид спорту, різновид фрістайлу, в якому спортсмени із спеціально спрофільованого трампліна здійснюють серію з двох різних за складністю стрибків.

Трампліни. Спортсмени стрибають з трьох видів трампліна: великий (потрійний) - висота 4,05 м, нахил 70 градусів; середній (подвійний) - 3,5 м, 65 градусів; малий (сальтовий) - 2,1 м, 55 градусів. Гора приземлення повинна бути покрита рихлим снігом.

Стрибок. Для найкращого виступу спортсмени мають ретельно розраховувати свою швидкість залежно від стану снігу і вітрового режиму. При виконанні потрійного сальто спортсмени відштовхуються зі швидкістю близько 70 км/год.

Оцінювання. Бали нараховуються за техніку відриву від трампліна (20% від оцінки), фігуру у польоті (50% від оцінки) і приземлення (30% від оцінки).

До теми...

Ворохтянські звитяги

Паралельно з етапами Кубка Європи, у Буковелі на ворохтянських трамплінах проходив Юніорський кубок України. Незважаючи на те, що участь у змаганнях взяли лише чотири команди (з Ворохти, Верховини, Надвірної та з міста Кременець тернопільської області), за словами організаторів, мета змагань, а це набуття "стрибкового" досвіду молодими спортсменами, досягнута. За результатами змагань, в особистому заліку прикарпатські спортсмени вибороли високі місця. Зокрема, Володимир Вередюк (Ворохта) на трампліні К-90 здобув золоту нагороду, а Андрій Калінчук (Верховина) на трампліні К-70 та К-90 виборов треті місця. Водночас, у загальнокомандному заліку збірна команда Івано-Франківської області посіла перше місце.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: