Студент ЛДУФК Олег Сенченко переміг у Стрию в змаганнях з рукопашу гопак

29 листопада 21:00
Переглядів: 362
Рукопаш гопак

Студент Львівського державного університету фізичної культури Олег Сенченко став переможцем відкритого обласного турніру з українського рукопашу гопак у Стрию, де змагалися близько ста учасників з п’яти областей Західної України. Відтак, Стрий поповнив список міст, у яких Всеукраїнська федерація рукопашу гопак проводила аналогічні турніри.

– Кілька років тому походив по усіх навчальних закладах Стрия з метою пошуку спортзалу для занять рукопашем гопак, – розповідає головний організатор змагань Микола ГУМЕН. Від усіх почув чи то пряму відмову, чи просто культурно «відфутболили». І лише директор Вищого художнього професійного училища №16 Олег Капало прислухався і дав добро. Ось так уже шість років у Стрию діє секція рукопашу гопак. Від керівництва – лише розуміння та сприяння. Щодо організації цього турніру, то тут була проведена спільна робота Всеукраїнської федерації рукопашу гопак та відділу молоді та спорту Стрийської міської ради, – підсумував Микола Гумен.

– Повірте, зайшов у зал і око милує, – зізнається директор ВХПУ №16 м. Стрия Олег КАПАЛО. – Стільки молоді, усі в українському вбранні, усміхнені. Це – наш, український вид спорту, вид єдиноборства. Саме з цих дітей і виросте здорове покоління справжніх патріотів України.

Чого гріха таїти, на змаганнях з рукопашу гопак справді панує особлива аура. Усі – в українських строях (вишиванка, шаровари), повсюди – виключно українська мова у тому числі з вуст арбітрів. Таке враження, що усі – друзі й лише на килимі під час двобою – суперники.

Під звуки козацького маршу команди у вишиванках виходять на офіційну церемонію відкриття турніру, у якій беруть участь лише ті особи, які безпосередньо дотичні до організації та проведення – президент Української федерації рукопашу гопак, народний депутат України Миколи Величковича, директор Вищого художнього професійного училища №16 м. Стрия Олег Капало, головний суддя – Ігор Кукурудзяк, представники мерії та головний організатор Микола Гумен. Від усіх – короткі напутні слова-привітання та безпосередньо до бою.

Рукопаш Гопак – це ефективна система фізично-духовного виховання. Його складовими є ударна техніка (руки та ноги) і боротьба в стійці та партері (кидки, больові прийоми і задушливі захвати). Найкращі вміння цього разу на килимі у Стрию продемонстрували
переможці, які, окрім добрих вражень, повезли додому нагороди – кубки, медалі, грамоти. Переможені ще з більшою енергією відтепер працюватимуть на тренуваннях, аби на аналогічних турнірах від Української федерації рукопашу гопак таки зійти на п’єдестал пошани.

Переможці відкритого обласного турніру з рукопашу гопак (м. Стрий):

– Томашевський Артур, «Характерник», 9-10 років, до 24кг
– Дудка Андрій, «Ковель», 9-10 р. до 24 кг
– Товстига Назар, «Ковель», 10-11 р. до 44 кг
– Цабан Андрій, «Лемберг», 10-12 р. до 38 кг
– Меланич Максим, «Берегометр», 12-13 р. до 44 кг
– Ніколайчук Владислав, «Характерник», 12-13 р. до 65 кг
– Садов’як Назар, «Характерник» 12-13 р. до 70 кг
– Медригора Сергій, «Берегометр», 12-13 р. до 32 кг
– Штефуряк Ілля, «Берегометр», 13-14 р. до 44 кг
– Федончак Іван, «Верховина», 14-15 р. до 55 кг
– Семішкур Ілля, «Ковель», 14-15 р. до 60 кг
– Хомко Юрій, «Легіон», 14-15 р. до 65 кг
– Юріїв Роман, «Торнадо», 14-15 р. до 70 кг
– Прадійчук Владислав, «Верховина», 14-15 р. понад 75 кг
– Мельник Станіслав, «Легіон», 15-16 р. до 80 кг
– Ткачук Ігор, «Верховина», 16-17 р. до 55 кг
– Липський Юрій, «Легіон», 16-17 р. до 60 кг
– Білінський Михайло, «Стрий», 16-17 р. до 65 кг
– Борецький Костянтин, «ЛДУФК», 18+ до 70 кг
– Сенченко Олег, «ЛДУФК», 18+ до 75 кг
– Гукова Божена, «Лемберг», до 60 кг.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: