Суддівський аналіз матчу "Зірка" - "Карпати"

03 травня 11:57
Переглядів: 272
ступар
Суддівський аналіз матчу "Зірка" - "Карпати"
"Зірка" - "Карпати" 3:2
Арбітр – Сергій Берізка (Київ)

Мирослав Ступар. Невдалий для бригади арбітрів матч. Сергій Берізка є стабільним арбітром, рідко припускається визначальних помилок, але цього разу зі своїми колегами він був не на висоті. Потрібно проаналізувати ряд помилок, які вплинули на рахунок і результат зустрічі.

14-а хвилина. Олександр Гладкий отримав передачу з глибини, виграв позицію від Перейри і увійшов до штрафного майданчика "Зірки". В боротьбі з суперником Гладкий впав на газон, після чого отримав від Перейри удар ногою по стегну. Сергій Берізка після паузи призначив одинадцятиметровий удар.

Мирослав Ступар. Рішення арбітра було прийняте не відразу – після паузи. До Сергія Берізки, в силу його досвіду, можуть виникати запитання і з цього приводу. Приблизно на лінії штрафного майданчика Перейра збив Гладкого з ніг. Олександр зробив ще кілька кроків, а потім впав на газон. М'яч знаходився біля нього і потрапив Гладкому до руки. Але це не була гра рукою і, відповідно, не потрібно було фіксувати фол з боку Гладкого.

Перейра продовжив боротьбу і ногою вдарив по стегну уже лежачого на газоні Гладкого. Нарешті зреагував арбітр, який своїм жестом вказав на одинадцятиметрову позначку. Хоча спершу Сергій вагався. Але карточки Перейрі арбітр таки не показав, хоча карточка – безапеляційна. Це ж зрив перспективної атаки та навмисний удар суперника по ногах. Очевидний промах від Берізки.

Вважаю, що арбітр отримав підказку від асистента Сухіна щодо одинадцятиметрового удару. Але Берізка повинен був сам реагувати на момент і виносити Перейрі попередження. На жаль, цього не відбулося.

26-а хвилина. Пройшла передача з глибини до гущі футболістів на лінію штрафного майданчика "Карпат". Наілсон п'ятою намагався спрямувати м'яча далі, на Фатєєва. М'яч долетів до Дмитра, але останній не зміг забити гол. М'яч відскоч до Білонога, який вразив порожні ворота. Підозри щодо офсайду у Фатєєва.

Мирослав Ступар. Момент непростий. Треба віддати належне асистентові, який прийняв рішення про справедливість взяття воріт. Положення "поза грою" дійсно не було.

Відбулася подача з лівого флангу, на м'яч виходили гравці обох команд, але ніхто з них не зіграв. М'яч потрапив до Фатєєва і в момент першої передачі офсайду не було. Будемо вважати, що з цим епізодом бригада арбітрів впоралася добре.

30-а хвилина. Білоног у штрафному майданчику "Карпат" намагався обіграти Дитятьєва і вийти на ударну позицію. Але в боротьбі з опонентом нападник "Зірки" впав на газон. Арбітр призначив пенальті.

Мирослав Ступар. Футбол – це ж контактний вид спорту. Тут бувають непередбачувані ігрові зіткнення, після яких хтось встоїть на ногах, а хтось – упаде. Коли Дітятьєв вступив в боротьбу з Білоногом, то Білоног чітко не володів м'ячем. Він хотів ним володіти, але знаходився спиною до воріт, не у вигідному становищі. Дитятьєв вступив у боротьбу і проткнув м'яча, адже м'яч відлетів в напрямку бокової лінії. Далі вже Дитятьєв "завалився" на Білонога, але це не було зумисне, свідоме порушення правил. Потрібно було продовжити гру. Підстав для одинадцятиметрового я тут не бачу. Не можна сказати навіть про "п'ятдесят на п'ятдесят".

69-а хвилина. Після боротьби на фланзі і виходу м'яча в аут, Дитятьєв різко відреагував на рішення асистента арбітра, за що був покарний прямою червоною карткою.

Мирослав Ступар. Була боротьба, хтось з гравців проткнув м'яча за бокову лінію. Дитятьєву здалося, що це зробив футболіст "Зірки". Асистент Сухін розцінив по-іншому. Він визначив, що вкинути аут повинні господарі. Дитятьєва таке рішення вивело з рівноваги, за надмірні емоції він отримав пряму червону карточку. Важко щось сказати… Мусимо вірити арбітрам і вважати, що там була дійсно груба лексика від Дитятьєва. І вона не може бути виправдана навіть у випадку виходу м'яча за межі поля від футболіста "Зірки". Дитятьєв, як і інші футболісти, не має права дозволяти собі таких слів і жестів на адресу офіційних осіб поєдинку.

74-а хвилина. Ігор Худоб'як забив гол, але арбітри скасували його через офсайд.

Мирослав Ступар. "Карпати" в меншості зрівняли рахунок після удару Худоб'яка головою. Ігор в момент передачі перебував на одній лінії з захисниками "Зірки". Це не був офсайд, асистент Єрємєєв помилився. Момент не був складним, але не був і занадто простим. Асистент, очевидно, бачив Худоб'яка, але не бачив, де при цьому знаходиться захисник "Зірки".

Це помилка, яка вплинула на рахунок і на кінцевий підсумок зустрічі. Повинна була бути нічия, а в підсумку перемогла "Зірка".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: