Суперліга: які зміни чекають на чемпіонат України з гандболу у новому сезоні

31 серпня 17:46
Переглядів: 208
галичанка

Клубний сезон у жіночому гандболі офіційно відкрився 25 серпня грою за Суперкубок України-2018. Перший трофей нового сезону здобула львівська «Галичанка», здолавши у наднапруженому матчі свого найголовнішого суперника – ужгородські «Карпати». А незабаром розпочнуться основні гандбольні змагання для усіх жіночих команд Суперліги – чемпіонат України сезону 2018-2019 років. Поки очікуємо календар чемпіонату, подивимось, які ж зміни відбудуться у ньому.

На жаль, у Суперлізі стало однією командою менше: тернопільський “Економуніверситет” перемістився до Вищої ліги. Як прокоментував головний тренер тернополянок Андрій Верцімага, основна причина виходу з Суперліги – суттєве омолодження команди:

«Ще минулого року з команди пішло багато старших дівчат, залишилась практично одна молодь. Ми у Суперлізі немов під танк потрапили, адже у всіх інших командах набагато старші гандболістки. Цього року ще кілька відносно досвідчених гравців покинули команду. І щоб не відбити у своїх дівчат бажання грати у гандбол, ми вирішили на один сезон перейти до Вищої ліги, так би мовити, «обкататися», постаратися посісти перше місце і знову зайти у Суперлігу»

Отож, у суперліговому чемпіонаті України сезону 2018/19 візьмуть участь 5 команд.

Суперліга. Жінки. Учасники сезону 2018/2019
“Галичанка” (Львів)
“Карпати” (Ужгород)
“Дніпрянка” (Херсон)
“Спартак” (Київ)
«Реал» (Миколаїв)

Система проведення змагань (відповідно до регламенту проведення чемпіонату України з гандболу серед жіночих та чоловічих команд сезону 2018-2019 років, затвердженого рішенням Президії Федерації гандболу України від 13 серпня 2018 року)

Команди проводять «здвоєні ігри» за коловою системою з роз’їздами у чотири кола. Кожна команда повинна зіграти по 32 гри.

Система плей – офф
Якщо після завершення 32 ігор різниця в очках між командами, що зайняли 1-е та 2-е місця становить 5 очок та менше, то для визначення чемпіона України між цими двома командами проводиться серія ігор до двох перемог за системою «плей-офф».
Щоб не розслаблялися: гандболісток стимулюють грати ефективніше. Адже у попередньому сезоні регламент допускав більшу різницю в очках між командами, що зайняли 1-е та 2-е місця: плей-офф проводився б за умови різниці у 7 очок та менше, тепер же цей показник ущільнено. Тобто, у новому сезоні другому номеру турнірної таблиці доведеться просто-таки «дихати» в спину лідеру, щоби мати шанс поборотися за «золото» в матчах плей-офф.
Всі ігри серії «плей-офф» проводяться до перемоги. При нічийному результаті після основного часу матчу командам надається 5-хвилинна перерва, після якої призначається додатковий ігровий час. Додатковий ігровий час містить в собі два тайми по 5 хвилин з перервою між ними в одну хвилину. Якщо після першого додаткового ігрового часу знову не буде виявлено переможця, то після 5-хвилинної перерви призначається другий додатковий ігровий час. Цей додатковий ігровий час також містить в собі два тайми по 5 хвилин з перервою між ними в одну хвилину. Якщо і після другого додаткового ігрового часу не буде виявлено переможця, то призначається серія 7- метрових штрафних кидків (по 5 кидків кожної команди).
Команда, що перемогла в серії ігор, стає чемпіоном України сезону 2018-2019 рр. А команда, що програла, посідає 2-е місце.
Команді, яка посіла перше місце у Суперлізі чемпіонату України з гандболу, присвоюється звання “Чемпіон України”. Команда нагороджується перехідним кубком Федерації гандболу України. Переможець чемпіонату України з гандболу отримує перехідний кубок на один рік.
Якщо після завершення 32 ігор різниця в очках між командами, що зайняли 3-є та 4-е місця становить 5 очок та менше, тоді для визначення бронзового призера чемпіонату України між цими двома командами проводиться серія ігор до двох перемог ідентично до правил серії ігор за 1 місце. Команда, що перемогла в цій серії ігор, стає бронзовим призером чемпіонату України сезону 2018-2019рр., а команда, яка програла, посідає 4-е місце.

Нагадаємо, що чинним чемпіоном України є львівська «Галичанка», яка перемогла у Суперлізі вчетверте поспіль.
Суперліга. Жінки. Розподіл місць в сезоні 2017/2018
1. «Галичанка» Львів
2. «Карпати» Ужгород
3. «Дніпрянка» Херсон
4. «Реал» Миколаїв
5. «Спартак» Київ
6. “Економуніверситет” (Тернопіль)

Підготувала Наталія Васьо

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: