Суркіс переміг

28 січня 14:41
Переглядів: 3325
Default Image

ФІФА сформулювало категоричну позицію.

Григорій Суркіс керуватиме українським футболом щонайменше до 2012 року. Усі спроби опонентів усунути його від влади зводить нанівець позиція ФІФА.

У ФФУ надійшов лист, якого підписав генсек ФІФА Жером Вальке. Цей документ кардинально змінив співвідношення сил в українських футбольних розбірках на користь Григорія Суркіса. У ньому йдеться, що ФІФА задокументувало втручання представників державної влади у діяльність членів ФФУ.

І якщо втручання не припиниться, то справу передадуть до Надзвичайного комітету ФІФА з вимогою тимчасово зупинити членство України у цій організації. А це означає, що наша збірна втратить можливість грати міжнародні матчі (навіть товариські), клуби не братимуть участі в єврокубках.

Нині прихильники Григорія Суркіса, як і сам бос ФФУ, задоволено потирають руки й святкують маленьку перемогу.

А ось у таборі опонентів федерації настрої інші. По-перше, їх одразу ж поменшало. А ті, що залишилися, відмовляються обговорювати лист ФІФА. Сергій Стороженко сказав "Експресу", що нині ще рано про щось говорити. Володимир Бальчос признався, що той лист вимагає ґрунтовного аналізу, тому коментувати його не буде. Анатолій Попов зіслався на зайнятість, а Віталій Данилов не відповідав на телефонні дзвінки...

Про нове співвідношення сил в українському футболі "Експрес" спілкувався з головою асоціації " Футбол-Захід" Анатолієм Ревуцьким. На відміну від більшості вчорашніх друзів Суркіса, він до останнього стояв на боці нинішнього боса ФФУ.

— Чи зменшиться тиск на Григорія Суркіса після того, як ФІФА підставило йому плече?
— Ця заява все розставляє на свої місця. Переміг здоровий глузд. Є якісь закони, цивілізовані норми співіснування. Зрозуміло, що в цій ситуації слід було шукати компроміс, точки дотику, а не застосовувати простий і грубий підхід. Якщо ми живемо за нормами, встановленими ФІФА та УЕФА, то їх слід дотримуватись і нічого не вигадувати.

Є у цьому і моральний аспект. Адже всі як один стверджують, що Суркіс відіграв вирішальну роль у тому, щоб Україна приймала Євро-2012. Йому слід оди писати, а його цькують і кажуть, що він нам не потрібен. Це неправильно, не по-людськи.

— Якими тепер будуть стосунки Григорія Суркіса з тими 38 колективними членами, що його зрадили?
— А звідки взялося їх аж 38? Спочатку 24 колективні члени підтримали Суркіса. А через кілька днів їх залишилось уже 11. У вас не виникає запитання, чому за такий короткий термін люди різко змінили свою позицію? Запитайте у Володимира Фека (член президії ФФУ, представник місцевої федерації футболу. — Авт.), чому він спочатку підписує звернення на підтримку Суркіса (там стоїть його підпис), а через два тижні ініціює нові збори, де вже ставить підпис проти Суркіса. Це свідчить про те, що він або не має своєї позиції, або на його думку хтось вплинув...

— А якщо на Суркіса й далі чинитимуть тиск, наші клуби можуть втратити місце у єврокубках?..
— Це питання не до мене, а до ФІФА і УЕФА. У цій ситуації з ними жарти недоречні. Бо гратимемо лише у свій внутрішній футбол. Та, я думаю, до цього не дійде. Здоровий глузд переможе, ми залишимось у міжнародному співтоваристві й житимемо за цивілізованими правилами.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: