Синдром олімпійського чемпіона

24 лютого 15:18
Переглядів: 405
петрів

львівський кульовик Олександр Петрів подолав кризу, що тривала чотири роки

Олімпійський чемпіон 2008 року з кульової стрільби Олександр Петрів на першості України здобув дві срібні й одну золоту медаль. Результати галичанина засвідчили, що вперше за останні чотири роки він близький до своїх оптимальних кондицій.

Упродовж чотирьох років О. Петріву ніяк не вдавалося вибороти бодай один вагомий титул. Йому навіть не судилося пройти відбір на Ігри в Лондоні, а тому галичанин не мав нагоди захистити титул олімпійського чемпіона. Його місце в збірній зайняв інший представник Львова — Роман Бондарук. Однією з причин чотирирічної кризи Олександр Петрів уважає зміну зброї.

«Після Олімпіади в Пекіні я вирішив поміняти свій швидкострільний пістолет. Усе-таки моя колишня зброя дуже стара, — розповів «Газеті» кульовик. — Спершу стріляв почергово з двох пістолетів, потім послуговувався тільки новим. Щоб звикнути до нової зброї, потрібно час. Тому мої результати погіршилися».

Наставники ж О. Петріва називають іншу причину невдач чемпіона Пекіна. За словами старшого тренера збірної України Степана Старінського, аналогічні проблеми виникли і в тріумфаторки Ігор

2004 року в кульовій стрільбі Олени Костевич. «Узагалі, це проблема майже всіх олімпійських чемпіонів. Після успіху на Олімпіаді навколо них завжди ажіотаж: інтерв’ю, зустрічі з чиновниками, участь у різних акціях. Така увага відволікає від тренувань, виступів. Особливо, коли йдеться про такий вид спорту, як кульова стрільба. У нас без сконцентрованості результату не досягнеш. Свого часу це трапилося з Оленою Костевич. Після перемоги в Афінах вона шість років поверталася до свого рівня. Тепер цю проблему пережив Петрів. До речі, у січні на міжнародному турнірі в Мюнхені спостерігав за виступами олімпійського чемпіона 2012 року з Румунії. Він показав дуже слабкі результати, що дає підстави стверджувати: такі самі проблеми мають й іноземці».

Високі досягнення Олександр Петрів знову почав демонструвати ще наприкінці минулого року. В грудні він став чемпіоном світу серед військовослужбовців. У найближчих планах стрільця — участь на початку березня в міжнародних турнірах у Польщі та Німеччині. А в квітні почнуться етапи Кубка світу. Перший із них галичанин змушений пропустити. «На перший етап Кубка світу в Кореї збірна України не полетить, — розповідає О. Петрів. — У нас завжди так: за рік чи два перед Олімпіадою фінансування на хорошому рівні, потім знову починають економити. Неодноразово порушували це питання, говорили чиновникам, що потрібно готуватися до Ігор упродовж усього чотирирічного циклу, але віз і нині там».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: