"Система змагань буде однаковою і для чоловіків, і для жінок"

22 серпня 21:46
Переглядів: 1558
політехніка

Прихильники українського баскетболу з нетерпінням очікують початку нового сезону. Він обіцяє бути ще більш інтригуючим, рясним на сюрпризи і запеклі баталії. Принаймні шансів поринути у вир баскетбольних емоцій тепер більше, адже зросла кількість команд у Вищій та Першій лігах. Про зміни у проведенні чемпіонату України у Вищій лізі серед чоловіків і жінок, Першій лізі, Кубку України, юнацькій лізі розповідає керівник Департаменту з проведення змагань ФБУ, директор Чемпіонату України Лариса Шабанова.

- У змаганнях чоловіків у Вищій лізі чемпіонату України сезону 2017/2018 рр. візьмуть участь щонайменше 17 команд. Вони розподілені на дві групи за регіонально-спортивним принципом. У кожній групі команди зіграють чотири кола – дві гри вдома, дві на виїзді. Після цього перші чотири команди кожної з груп зіграють стикові ігри за системою плей-оф з командами, що посіли 1 – 4 місця в іншій групі.  На першому етапі плей-оф його учасники зіграють до двох перемог. Серії за призові місця триватимуть до трьох перемог. Це родзинка, яку ми додали до змагань. Адже раніше були стикові ігри – дві вдома і дві на виїзді. Команди, що посіли 5, 6 і нижчі місця у групах зіграють ігри за кубковою системою з командою, що посіла це ж саме 5, 6  чи інше нижче місце - дві гри, як одна.

- Які зміни відбудуться у змаганнях команд Першої ліги?

- Передбачено чотири групи по 5-7 команд. Учасники розподілені по групах за регіональним принципом. Команди, що посядуть перші два місця у кожній з таких груп, тобто стануть чемпіонами і призерами свого регіону, розігруватимуть медалі чемпіонату України у Першій лізі. Гратимуть за системою плей-оф, до двох перемог. Ми розраховуємо на те, що у нас повністю будуть наповнені 4 групи. Заявки на участь у першій лізі подали вже більше 20 команд. Розподіл за регіональним  принципом покликаний мінімально скоротити фінансові витрати команд. Не секрет, що команди першої ліги – це напівпрофесійні, напіваматорські команди. У цих командах чимало студентів, школярів, чимало гравців, що мають постійну роботу і менше часу приділяють навчально-тренувальному процесу. Але тим не менш хочуть відчувати радість гри в баскетбол, брати участь в офіційних змаганнях, підвищувати свою майстерність. У такий спосіб ми плануємо привернути ще більшу увагу до розвитку баскетболу на місцях – у регіонах та громадах, і збільшити кількість учасників баскетбольних баталій – гравців та вболівальників.

- В останніх двох розіграшах Кубку України за ініціативи Президента ФБУ Михайла Бродського брали участь аматорські команди. Ця тенденція збережеться?

- Так. Принагідно хочу зазначити, що Президент ФБУ Михайло Бродський максимально активно долучається до усіх організаційних процесів і стратегічних питань, пов’язаних зі змінами у Чемпіонаті, його позиція – зробити баскетбол грою №1 в Україні. На сьогоднішній день у Кубку України заявилося вже 34 команди. Ми нагадуємо аматорським і студентським командам, що вони також можуть подати заявку на участь у цьому турнірі. У жіночому Кубку України змагатимуться 16-18 команд. Не менше.

- Коли розпочнеться сезон?

- Суперліга стартує 28 вересня, Вища ліга стартує за тиждень потому, 7 жовтня. 11 жовтня розпочнеться Кубок України. І серед чоловічих, і серед жіночих команд.

- Що цікавого буде у Чемпіонаті України серед жінок?

- У Жіночій Суперлізі планують взяти участь 8 команд. У Вищій лізі – 14-16 команд. Хочу наголосити – і чоловічий, і жіночий чемпіонати гратимуть за однією схемою. Чоловіки і жінки у Суперлізі грають 4 кола. У Вищій лізі – дві групи і плей-оф. Жіночий чемпіонат не менш цікавий, ніж чоловічий, його учасники грають таку саму кількість ігор, що і чоловіки. Це відповідає і інтересам національної жіночої збірної України, і безумовно, сприяє розвитку жіночого баскетболу. То ж завдяки однаковій системі проведення змагань ми робимо крок вперед і наближаємо жіночий баскетбол до рівня чоловічого в організаційному плані.

- Коли стартує Юнацька ліга?

- Як і було про анонсовано раніше, змагання у ВЮБЛ розпочнуться у другій половині вересня. Першими стартують команди юнаків та дівчат 2000, 2001 та 2003 року народження – 22-24 вересня, 2002 та 2004 р.н. – 29 вересня-1 жовтня. Отже, якщо говорити про термін початку змагань, то баскетбольний сезон 2017/2018 рр. буде відкрито саме змаганнями у Юнацькій лізі. Далі – Суперліга, Вища, Перша, Кубок України, Студентська ліга – і так до кінця сезону у травні, допоки не розіграємо останній комплект нагород.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: