Тарас Клим: "Попри усю критику, вважаю, що рівень наших змагань достатньо високий"

27 липня 13:30
Переглядів: 190
клим

Комітет з проведення змагань Івано-Франківської обласної федерації футболу розпочав підготовку до старту нового футбольного сезону 2018-2019 років, який, як і минулорічний, пройде за формулою “осінь-весна”.

Для формування складів ліг, складання календаря ігор і Регламенту змагань, підготовки заявкової документації, графіку атестації стадіонів і футбольних полів і інше, футбольним клубам, які мають намір взяти участь у обласних змаганнях сезону 2018-2019 років, було рекомендовано до 13 липня подати письмові заявки в офіс ІФФФ.

Про те, хто зголосився грати в новому розіграші, зокрема, перспективи ФСК «Богородчани», а також участь інших новачків, підсумки сезону, що минув, WestNews спілкувався із заступником голови обласної федерації футболу Тарасом КЛИМОМ.

– Ми умовно ввели термін подання офіційних письмових заявок в офіс ІФФФ. Мається на увазі, до 13 липня. Адже виконавська дисципліна не є дуже потужною. І деякі клуби тягнуть час, чекають відповідей від місцевої влади, – розповів Тарас Петрович. – По великому рахунку, ми ще маємо час, тому що стартуємо 12 серпня. Але ми би хотіли щоб планово була зявочна компанія, щоб був графік перевірки стадіонів, акти нам треба готовності пепепровірити перед сезоном. В нас є відповідна робота, тому ми хотіли би все планово. Але, як правило, ми маємо завжди якійсь запізнення. Тому дуже вже так строго ми команди не караємо, але чекаємо відповіді від них.

– На даний момент яка картина щодо учасників обох турнірів?
– Як відомо, ФК «Галич» буде грати в аматорському чемпіонаті України, ФК «Калуш» переходить в Другу професійну лігу. Були ми в Пістині, нагороджували переможця Другої обласної ліги, команда «Кремінь» дала гарантію що буде підніматися в класі, по спортивному принципу, адже посіли перше місце. Срібний призер першості – ФСК «Богородчани» – під питанням, адже поки що немає від них відповіді. Ми також запропонували тим командам, які були в верхній частині турнірної таблиці – Бовшів («Касова») і Рогатин, також підвищитися в класі. Відповіді також поки немає. Це така картина по Першій лізі на даний момент. Всі інші підтвердили свою участь. Друга ліга ще в нас формується. Я знаю, що Снятин прокинувся, Павлівка має повертатися в область. А як там буде, побачимо.

– Чи вела мову федерація із «Богородчанами» стосовно наступного сезону? Чи має клуб бажання продовжити виступи на обласному рівні?
– Ну як який в них настій, вони шукають причини щоб знятися, я так розумію. Тому що вони хоч і посіли друге місце по забитим голам, але мають повне право грати в Першій лізі. А вони вже, видно, «наїлися» тим футболом. А може влада розуміє, що треба витрачати кошти більші в Першій лізі, чим в Другій. Але ніякі не більші кошти, адже ми абсолютно не піднімаємо внески, не збільшуються в них роз’їзди. Але в нас таке іноді буває, коли команда, спонсори чи керівництвом на когось образяться і шукають причину для того, щоб зістрибнути з позиції. Ну як можна звинувачувати федерацію? В чому, що Пістинь забив там більше голів ніж вони?

– А обласна федерація зробила для себе висновки з цієї ситуації, що склалася? Можливо необхідні поправки в регламенті?
- Єдине, що можемо докоряти самі собі, що в регламент не була внесена та норма, яка є в Першій лізі. Тобто, додатковий, «золотий» матч. Це буде внесено обов’язково в цьому регламенті, на новий чемпіонат. Це підтримав Комітет чесної гри, і Комітет з проведення змагань, думаю, притримає й Виконком. Тому, тут проблем не повинно бути. Ми не можемо передбачити такі речі, адже така ситуація може повторитися раз в десять років.

– Іншими словами, ви приймете будь-яке рішення «Богородчан», навіть якщо вони таки вирішать остаточно знятися з турніру?
– Однозначно, це їхнє право. Ми не можемо нікого заставити. Ми їх запросили офіційним листом, для того, щоб збільшити кількість команд. В принципі, планова в нас цифра «14» в Першій лізі. Щодо Другої ліги, то ми готові і відкрити для всіх, чемпіонів районів. Чекаємо на «Козацький Острів», вони чемпіони Тисменицького району, сильна команда, там все повигравали. Чекаємо на повернення Снятина, тому що районний центр без футболу. Павлівка теж старається, там є потужна ОТГ, є підтримка. Я думаю, що все буде в порядку.

– Якщо зробити короткі підсумки сезону 2017-2018, чи все вдалося? Які зробили висновки?
– Ну інтрига в Першій лізі, можливо, була втрачена. Адже «Галич» заздалегідь забезпечив собі чемпіонство. Але я вважаю, що ліга достатньо серйозна, рівень достатньо сильний. Це підтверджує те, що чемпіон «Галич» обіграв команду Коломиї, яка виграла Кубок, але яка грала в аматорах. Це вже про щось говорить. Значить рівень чемпіонату не поступається аматорські першості. А в Другій лізі взагалі буда інтрига до кінця, коли 4-5 команд боролися за прозові місця. Як ви вже знаєте, тільки кількість забитих м’ячів визначила переможця. Друга ліга буда досить цікава. Я, попри усю критику, рахую, що рівень наших змагань достатньо високий, організований, з інтригою, зі спортивними показниками, так що тут в нас все нормально. Ми би хотіли зберігати це на такому рівні. І дитяча ліга досить потужна, багато команд. Так що тут, я думаю, ми особливих проблем не маємо.

– До речі, як справи із арбітражем?
– Щодо арбітражу, зазвичай хтось жаліється, але цього разу обійшлося без особливих скандалів. В другому колі взагалі була одна тільки оцінка «спеціальна», тобто низька. Так що із суддівством все нормально. Хоча, нам реально не вистачає арбітрів. Їх треба більше, для того, щоб створити конкуренцію. Тоді буде більша відповідальність, відтак, Комітет арбітрів зможе регулювати ці всі моменти, наказувати, при необхідності, або стимулювати більшою кількістю ігор. А так, в нас все впритик, під обріз. Арбітрів однозначно не вистачає.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: