Тепер "Малий Повстанець" в ФК "Львів"!

04 серпня 18:17
Переглядів: 713
фк львів

Восьмий міжнародний футбольний турнір за Кубок Малого Повстанця, який тривав з 31 липня до 2 серпня і проводився у Варшаві, став історією. До того ж його переможцем стали юні майстри шкіряного м’яча з ФК «Львів».

Метою даного турніру надалі залишається пропагування серед молодого покоління ідеї поєднання і дружби між народами через поширення спільного спортивного суперництва. Протягом трьох днів молодь з чотирьох країн Європи (Польщі, Англії, Німеччини і України) брала участь у футбольних баталіях і пізнавала історію столиці Польщі - Варшави. Це змагання являється доказом спортивного свята дітей, які з року на рік віддають честь полеглим одноліткам з Варшавського Повстання в роки Другої світової війни з 1944 року.

У турнірі змагалися 10 молодіжних футбольних команд серед дітей 2004/05 років народження. Господарів репрезентували колективи: КС «Мілан» (Miлaнувeк), «Полонія-А», «Полонія-B», «Діти Фунддіції» (усі - Варшава) КС «Майбутнє» (Влохи), КС «Сокул» (Сєроцк) та з-за кордону: «Фортуна» (Дюссельдорф, Німеччина), «303 Польський Соккер Клуб (Нортгемтон), МФА «ФутПоль» (Бріґтoн) обидва з Англії та ФК «Львів» (Україна).

Спершу відбулося урочисте відкриття турніру. Після чого юні футболісти у груповому турнірі виявили фіналістів. Львів’яни у першій грі завдали поразки «Сокулу» - 14:0. Яскрава перемога галичан! Але хлопці, мабуть, передчасно повіривши у свою силу, не згуртувалися і поступилися «Полонія-А» - 4:6. Українським наставникам Роману Свінціцькому і Ростиславу Горецькому довелося «збирати» команду в кулак. І успіхи не забарилися. Надалі наші земляки здобули дві перемоги над «Діти Фонду» - 11:0 і «ФутПоль» - 11:1, набрали 9 очок, але з кращою різницю м’ячів (40:7) випередили своїх «кривдників» і вийшли на перше місце.

Важливою життєвою подією для усіх молодих учасників турніру стала урочистість покладання квітів до пам’ятника Малого Повстанця. Для усієї Варшави це своєрідна пошана. Адже у цей час збираються разом прихильники «Лєґії» і «Полонії»  Відбулося це в суботу о 17.00.

Хочеться вірити, що цим юним футболістам ніколи не доведеться боронити свої країни зі зброєю у руках. Хоча ці хвилини не просто було пережити львів’янам, які, попри мир у місті Львові, добре обізнані з тим лихом, яка несе війна на сході України.

Після активно проведеного дня на учасників турніру «чекала» солдатська горохова зупа, гарячі ковбаски з рожна та всілякі спортивні ігри у супроводі повстанської музики.

А на футбольному полі господарі ще раз проявили гостинність і «пропустили» до вирішальної гри команди України і Німеччини.

У неділю, 2 серпня, о год. 11.00 у фінальному матчі традиційно на стадіоні «Полонія» зійшлися львів’яни з однолітками Дюссельдорфа. Німці, традиційно сильні у тактичному, технічному і фізичному стані, доволі швидко повели в рахунку. Та, коли результат став 0:2 на користь «Фортуни», тренер Свінціцький все ж достукався до сердець своїх підопічних: «Ви сьогодні можете стати героями і увійти до історії турніру. Зберіться і до перемоги!».

На ефект розмови не довелося довго чекати. І у блокноті арбітра появився результат – 2:2. Поєдинок став ще завзятіший і суперники «обмінялись» голами – 3:3.

Знову чути, як наставник зі Львова просить своїх хлопців заспокоїтись і перевести дух. «Синьо-золоті леви» вмить перетворились у переважаючу сторону і двічі досягли успіху. Та до завершення матчу ще далеко. Хвилини спливають повільно. Напруга зростає. Суддя двічі угледів у діях Петрівського провини і двічі залишав українців у меншості. Ці чотири хвилини тривали вічність. А за порушення довелося «заплатити» двома голами. Перевага танула на очах і рахунок скоротився до 6:5, але на користь ФК «Львів».

Та на більше фаворизованим німцям не дозволив воротар Артем Васильків, який кілька разів рятував команду від вірних голів. До речі, на рахунку юнаків з Німеччини аж 63 забитих і 11 пропущених м’ячів. Журі турніру визнало кращим воротарем львів’янина і вручили йому спеціальний приз. Кращий бомбардир - Дeнiс Кoсiнскi та кращий гравець – Касей Пульхам (обидва - «Фортуна»). Ефектне оформлення мала урочистість закінчення турніру з участю одягнених у повстанські мундири членів AК «Радослав». Нагороди переможцям вручали відомі у футболі люди: Єжи Енґель і Стефан Maєвський, колишній маршал Сейму Марек Юрек та ініціатор змагань, почесний голова «Полонія» - Єжи П’єкажевський.

Був у складі львів’ян і кращий бомбардир Роман Яцків, але тільки на рівні львівської команди. У нього - 11 м’ячів.

Організатор турніру - Фонд Розвитку і Реклами Молодіжного Спорту, засновником якої є почесний голова KS Полонія Варшава та духовний батько Єжи П’єкажевський. Співорганізатори: Польський і Мазов’єцький Футбольні Союзи, МСК «Полонія», ДжіВ 4198, Столичний Центр Спорту АКТИВНА ВАРШАВА.

Почесний патронат над турніром обійняла Президент міста Варшави Ганна Ґронкєвіч-Вальц. Медійний патронат - TФП Варшава, Факти, Ґaзeтa Вибoрчa, Супер Eкспресс, III програма Польського Радіо, Радіо для Тебе, Радіо Варшава, Супер Станція, TФН Варшава, Фонд Реклами міста Варшави, TФП Спорт.

Після успішного завершення турніру свої радості не приховував молодий наставник ФК «Львів» Роман Свінціцький, який сказав: «Ми, львів’яни вдячні організаторам за ту увагу і турботу до нашої команди, яку ми відчували упродовж перебування в Польщі. Люди доброзичливі, а місто чисте. Це дійсно Євросоюз! Діти разом зі мною пережили безмежно радісний футбольний епізод, а приз «Малого Повстанця» є нашим першим міжнародним трофеєм такої ваги. Тим самим ми довели в Європі, що вміємо грати у футбол і досягати перемог над клубом з Німеччини, який був нашпікований не тільки місцевими гравцями, але й кращими синами емігрантів з інших країн. Дуже хочеться аби в нашій країні настав мир, а діти зі сходу України могли б на рівні з однолітками заходу, півдня та півночі виступати у подібних змаганнях. Політики повинні задуматися над майбутнім наших дітей і країни у цілому!».

У попередніх турнірах тричі тріумфувала команда – «Карпати» (Львів) 2008, 2012 і 2014; двічі «Фортуна» 2011 і 2013; ВАЦ ВЛСE (Угорщина) 2009; і «Полонія» 2010. З 2015 року Кубок «Малого Повстанця» отримав п’ятого володаря - ФК «Львів», який виступав у складі: Артем Васильків, Роман Яцків, Тарас Петрівський, Данило Шуневич, Сергій Стасюк, Андрій Кравець, Данило Чабан, Артем Близнюк, Юрій Кухта, Мар’ян Сипа, Максим Іванишин, Роман Романяк, Олександр Герега, Максим Гимер, Петро Величко.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: