"Тернопільщина вже розпочала відлік до зимових Олімпійських ігор"

12 вересня 18:10
Переглядів: 280
зимова олімпіада

14 вересня — День фізичної культури і спорту. З нагоди свят традиційно підбиваються підсумки, робиться аналіз зробленого, окреслюються перспективи на майбутнє.

Спортивна галузь не є винятком із цього правила. Як переконаний начальник управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської облдержадміністрації Ігор Підгайний, за станом розвитку фізкультурно-спортивної галузі сьогодні прийнято давати оцінку роботи виконавчої влади, стану економіки, рівня культурного розвитку суспільства, відтак, Президент України Віктор Янукович та уряд держави надають значної уваги питанням, які забезпечують формування здорової української нації, піднімають престиж України на світових спортивних аренах.

— Розвиток фізичної культури і спорту на Тернопільщині знаходиться на постійному контролі голови обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна та обласної ради, — повідомив Ігор Підгайний. — Таким чином, управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації визначило комплекс пріоритетних напрямків, що забезпечить жителям області вільний доступ до закладів фізичної культури і спорту, модернізацію та будівництво нових сучасних спортивних споруд, надання якісних, фахових фізкультурно-оздоровчих послуг.

Нові соціальні ініціативи президента України "Діти — майбутнє України" передбачають створення якісної фізкультурно-оздоровчої бази. Особливо гострою проблемою, за словами Ігоря Васильовича, є недостатня кількість дитячих та спортивних майданчиків, а ті, що сьогодні функціонують, не відповідають сучасним вимогам.

— Саме тому у квітні-травні цього року ми провели акцію "Спорт для всіх — спільна турбота". Під час цього заходу було облаштовано 406 спортивних майданчиків та футбольних полів. А в рамках програми активізації економіки на 2013-2014 роки планується побудувати в області 147 дитячих та 53 спортивних майданчиків.

Щодо перспектив в контексті розбудови спортивних споруд в області, то, як повідомив Ігор Підгайний, на розгляд уряду подано пропозиції щодо реконструкції веслувального каналу та будівництва центру веслувальних видів спорту.

— З метою розвитку біатлонної бази в селі Підгороднє Тернопільського району, розпочато будівництво лижоролерної траси, лижного стадіону та стрільбища на 30 вогневих установок. На черзі — розробка проекту будівництва в м. Кременець нової санної траси зі штучним льодом. Постійно покращується спортивна база в районних центрах та сільській місцевості. Щорічно відновлюються стадіони, футбольні поля та спортивні майданчики. За останні роки оновлені стадіони в містах Збараж, Козова, Борщів, Гусятин, Теребовля, Підволочиськ, Ланівці. На стадії завершення — реконструкція стадіону в Скалаті.

Ще одним важливим напрямком діяльності спортивної галузі області, звичайно, є турбота про дітей — дитячий спорт, здоровий спосіб життя тощо. Щодо цього Ігор Васильович розповів:

— Програма "Діти — майбутнє України" передбачає поступове збільшення мережі дитячих спортивних секцій та гуртків, що дасть можливість забезпечити охоплення 20% дітей, які займаються спортом. Доброю традицією стало проведення масових заходів для дітей та юнацтва. Цьогоріч більше десяти тисяч школярів взяли участь у спортивних змаганнях за програмою ХVІІ спортивних ігор учнівської молоді Тернопільщини, турнірах на призи клубу "Шкіряний м’яч", чемпіонатах в обласних дитячих футбольній та волейбольній лігах, масових змаганнях "Старти надій", "Хто ти майбутній олімпієць?" та "Перші кроки".

Не залишаються поза увагою діти у канікулярний період. Так, обласний центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" у літній період провів 25 фізкультурно-спортивних свят в оздоровчих таборах області. Близько 5 тисяч дітей одержали, крім призів та подарунків, позитивні емоції від своїх перших спортивних перемог.

Наше управління має на меті не тільки зберегти систему спортивних заходів для дітей, а й, починаючи з 2014 року, збільшити число і покращити якість проведення дитячих змагань. Особливо масовими стануть турніри з баскетболу, адже Україна готується прийняти "Євробаскет-2015".

Заходи щодо залучення до занять фізичною культурою і спортом широких верств населення, зокрема, працівників і членів їх сімей виробничої сфери, трудових колективів установ та організацій здійснюють у краї обласні фізкультурно-спортивні товариства "Колос", "Спартак", "Динамо" та "Україна".

— Ми пишаємося, що робота в цьому напрямку в нашій області займає провідні позиції в Україні, — підкреслює Ігор Підгайний. — Галузеві спартакіади з кожним роком не лише набувають більш масового характеру, а й більше згуртовують трудові колективи, сприяють підвищенню виробничих показників, встановлюються нові спортивні традиції.

Найбільш організовано проводяться обласні сільські спортивні ігри. Особлива подяка трудовим колективам газового господарства області, медичним працівникам, освітянам. Демонструють активність в спорті, згуртованість та організованість працівники пенсійного фонду, фінансових установ, службовці правоохоронних органів, державні службовці області. Дбають про розвиток фізичної культури та організацію змістовного дозвілля на виробничих підприємствах харчової промисловості, виробничого об’єднання "Ватра", фабрики меблів "Нова". Волейбольні команди підприємств "Укртелекому" та "Укрпошти" здатні скласти гідну конкуренцію на всеукраїнських турнірах. Загалом, до фізкультурно-спортивної діяльності у виробничій сфері залучено понад 37 тисяч осіб. Сподіваємося , що на кожному підприємстві області, в організаціях та установах будуть створені всі необхідні умови для самостійних занять фізичною культурою працівників та членів їх сімей.

Зберігають хороші спортивні традиції Тернопільщини і громадяни, які мають певні фізичні вади. Представники обласного центру спорту інвалідів "Інваспорт" Мирослав Танчик та Іван Кілик у складі збірної команди України вибороли срібні нагороди у футбольному турнірі на ХХІІ літніх Дефлімпійських Іграх, що пройшли у липні- серпні в м. Софія (Болгарія). Високі спортивні досягнення на всеукраїнських змаганнях демонструють легкоатлети Микола Забіла та Ольга Зозуляк, член збірної команди України з голболу Тетяна Шалапа.

Заслуговують поваги спортсмени-ветерани. Викладач Тернопільського Національного технічного університету Іван Салук не лише сам підтримує добру спортивну форму, чому свідчать срібна нагорода на чемпіонаті України з бігу на 60 метрів та бронзова зі стрибків у довжину, а й тренує вихованців спортивної школи "Інваспорт". Його учень Микола Забіла — срібний призер чемпіонату України з легкої атлетики серед інвалідів.

А ось ще один приклад для наслідування: підприємець Владислав Юзюк здобув срібну нагороду на ІV літніх Всеукраїнських іграх ветеранів спорту з веслування на байдарках і каное. Владислав матеріально підтримує веслувальну групу ДЮСШ "Буревісник" і придбав чотири сучасних спортивних човни для юних веслувальників.

Унівеситетський спорт Тернопільщини широко відомий не тільки в Україні, а й за її межами. У змаганнях літної Універсіади України спортивні колективи вищих навчальних закладів вибороли перше місце в комплексному заліку серед областей третьої групи.

— 18 спортсменів представляли Тернопільщину на ХХVІІ літній всесвітній Універсіаді в м. Казань (Росія) і здобули там шість нагород, — розповілає Ігор Підгайний. — Серед тернопільських студентів медалі Універсіади здобули студенти Тернопільської національного економічного університету: Ганна Тітімець (біг на 400 м з бар’єрами) — "золото", Шушана Гевондян (дзюдо) — "срібло", Олена Куницька (самбо) — "срібло", Олена Кривицька (фехтування на шпагах) — "бронза", Марія Лівач (вільна боротьба) — "бронза", Михайло Ілитчук (самбо) — "бронза".

Гандбольна команда Педуніверситет-Енерго — чемпіон України серед жіночих команд вищої ліги. А їх суперниці і подруги команда Економуніверситет у цій же турнірній таблиці на третій сходинці.

Тернопільщина вже почала відлік до головної події 2014 року — ХХІІ зимових Олімпійських ігор, які пройдуть з 7 по по 23 лютого в м. Сочі (Росія).

— Маємо небезпідставні сподівання на вдалий виступ біатлоністки Олени Підгрушної, яка на останньому чемпіонаті світу в м. Нове Место (Чехія) здобула титул чемпіонки світу, - каже Ігор Васильович. — На найбільшому світовому спортивному форумі ще семеро наших земляків готуються виступити у змаганнях зі стрибків на лижах з трампліну, лижного двоборства, санного спорту та сноубордингу. Розвиток зимових видів спорту в нашій області — один із пріоритетних напрямків роботи нашого управління і спортивних організацій. У комплексному заліку з розвитку зимових видів спорту ми — найкращі в Україні.

Хоча представники літніх олімпійських видів спорту нашого краю також вдало складають іспити на престижних міжнародних змаганнях.

— Особливо приємно, що, поруч із досвідченими майстрами, учасницями Олімпіад — вітрильницею Ольгою Маслівець та фехтувальницею Оленою Кривицькою, в цьому році потужно заявили про себе молоді спортсмени. Зокрема, на юніорському чемпіонаті світу з греко-римської боротьби в місті Софія (Болгарія) Андрій Антонюк здобув срібну нагороду. Боксер Віктор Петров підтвердив рівень майстра спорту України міжнародного класу на юніорському чемпіонаті Європи в місті Роттердам (Нідерланди), виборовши також срібну медаль. Вітрильник Олександр Тугарєв фінішував другим на юніорському чемпіонаті світу в місті Лімассол (Кіпр). Веслувальники Олег Тарновський став чемпіоном Європи серед молоді до 23 років у місті Познань (Польща), а Ельнур Ахадов — срібний призер цього чемпіонату у категорії юніорів. Є сподівання на вдалий виступ на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед юніорів, який днями розпочнеться в місті Таллін (Естонія), вихованок Скалатської школи важкої атлетики Софії Зенченко та Ірини Барановської, які нещодавно встановили рекорди України у своїх вікових групах.

До складу збірних команд України з олімпійських видів спорту включено 107 тернопільських спортсменів. Перед нашим управлінням поставлені завданням створити такі умови підготовки, шоб кожен із зазначених спортсменів зміг максимально реалізувати свої здібності і примножити спортивну славу нашого краю. Разом з обласною школою вищої спортивної майстерності цими питаннями буде займатися обласний центр олімпійської підготовки, над створенням якого сьогодні працюють структурні підрозділи обласної виконавчої влади.

Голова обласної державної адміністрації Хоптян В.А. своїм розпорядженням встановив стипендії обласної державної адміністрації провідним спортсменам та тренерам області. Сьогодні до списків стипендіатів включено 13 спортсменів. Ще 15 талановитих спортсменів підтримує Тернопільська міська рада.

Якісно представляють спортивну Тернопільщину і представники видів спорту, які не увійшли до програми Олімпійських видів спорту.

— Одразу сім нагород привезли з чемпіонату світу з фрі-файту, який відбувся в м. Комаро (Португалія) вихованці спортивного клубу "Характерник". Чемпіонами світу стали Григорій Никифорець, Артем Савчук, Едуард Богачук та Віктор Кійко, срібні нагороди у Миколи Гринчука та Олега Божика. А бронза у Олександра Долішнього.

У прославленного майстра боротьби на руках Андрія Пушкаря п’ятеро вихованців демонстрували майстерність на Чемпіонаті світу з армспорту в місті Гдиня (Польща), і Ігор Пасєка та Олександр Тутов стали срібним і бронзовим призерами цих змагань.

В області організовується чимало акцій, спрямованих на популяризацію здорового способу життя та олімпійської освіти. І навіть найближчими днями, відзначаючи День фізичної культури і спорту, в області буде проведено чимало спортивно-масових заходів за програмою "Олімпійський тиждень". В загальноосвітніх навчальних закладах пройдуть "Олімпійські уроки" за участю провідних спортсменів та тренерів області, легендарних спортивних особистостей нашого краю.

А загалом, як підсумував усе сказане Ігор Підгайний, з кожним роком все більше і більше жителів області застосовують засоби фізичної культури і спорту для збереження та покращення функціональних можливостей організму, організації змістовного дозвілля, виробляють навички ведення здорового способу життя, а успіхи провідних спортсменів Тернопільщини на міжнародних змаганнях не залишають байдужими громадськість краю.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: