Той хто підкорив Гібралтар

07 лютого 14:21
Переглядів: 389
Default Image

У шахових колах пропонують присвоїти львів’янинові звання Героя України.

Спостерігаючи за виступами кращого українського шахіста Василя Іванчука, упіймав себе на думці, що переможних результатів слід чекати, коли він змагається у містах, що омиваються морськими хвилями…

Судіть самі: Василь переважно перемагає на турнірах на Кубі, в Данії, Голландії, Мексиці, Монако. У перші дні 2011 року він брав участь у традиційному змаганні в італійському Реджо-нель-Емілія, розташованому за 150 км від моря, і став тільки призером. А от у Гібралтарі, знаменитій британській фортеці, що омивається хвилями Середземного моря, виступив просто блискуче – 9 очок у десяти партіях (вісім перемог та дві нічиї).

Заморська фортеця Великої Британії на території Піренейського півострова давно оспорюється іспанцями, чиї кордони з трьох боків обнімають Гібралтар. Це єдине місце у Європі, де живуть дикі мавпи – маготи. За місцевим повір’ям, Гібралтар буде залишатися британським, поки залишається серед живих бодай одна мавпа. Багато століть Гібралтар залишається неприступним. А Іванчук, вперше виступаючи на незнайомій території, його «взяв».

Серед суперників нашого краянина було понад двісті шахістів із 45 країн, у тому числі 55 міжнародних гросмейстерів. Перерахую конкурентів, з якими українець зустрічався: Ж. Мульон (Франція), П. Лафуенте та Р. Фельгаєр (обидва – Аргентина), В. Ердош (Угорщина), В. Котроніас (Греція), Н. Шорт (Англія), В Михалевський та М. Ройз (обидва – Ізраїль), Ф Каруана (Італія), Д. Фрідман (Німеччина). Тільки Фельгаєр та Михалевський зуміли встояти проти Іванчука і здобути по пів-очка. Дворазовий переможець цих змагань у попередні роки англієць Найджел Шорт зазнав нищівної поразки від Василя, отримавши мат, що рідко трапляється у зустрічах таких майстрів. Британець, зрештою, посів друге місце, відставши на 0,5 очка. А третім несподівано став естонець Кайдо Кулаотс, який разом із М. Ройзом набрали по 7,5 очка.

Разом із чоловіками боролися й жінки – тут кращий результат показала відома грузинська шахістка Нана Дзагнідзе (7 очок), вона здобула перший приз для жінок – 16 тисяч доларів. Українка Наталя Жукова була у числі тих, що розділили 19-37 місця (6,5 очка), а Інна Гапоненко набрала 6 очок (38-64). Такий же результат показав нестаріючий Віктор Корчной, якому влітку цього року виповниться 80 років!

Наступним турніром для Василя Іванчука має стати традиційний «Амбер-турнір», який щороку у березні проводиться в Монако. Іванчук (єдиний!) брав участь у всіх змаганнях, що проводяться у цьому приморському князівстві з 1992 року. Це – найсильніший турнір, де виступають усі зірки сучасних шахів, лідери світового рейтингу. Вони змагаються за оригінальною системою: щодня суперники грають дві партії – у швидкі шахи (25 хвилин кожному на партію) та наосліп. Краща сума набраних очок назве переможця. Впевнений, що морське повітря додасть наснаги українському шахістові показати високий результат.

Можливо, чергова видатна перемога переконає Адміністрацію президента розглянути подання, до речі, вже не перше, про присвоєння Василю Іванчуку високого звання Героя України. Серед спортсменів цю нагороду вже отримали восьмеро осіб. Чому б триразовому олімпійському чемпіонові, чемпіонові світу в команді та віце-чемпіонові світу і переможцеві найкрупніших шахових турнірів, якого навіть всі конкуренти називають генієм шахів, не стати у цьому списку дев’ятим?!

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: