Тренер молодіжної збірної України Віталій Надич: "Основу збірної на чемпіонат світу складуть гандболістки "Галичанки"

06 лютого 20:00
Переглядів: 325
Віталій Надич

Молодіжна збірна команда України з гандболу завершила перший етап підготовки до  кваліфікаційних ігор Чемпіонату світу-2016, які пройдуть 18–20 березня у Чорногорії.  Як засвідчив навчально-тренувальний збір у Херсоні,  шістьох гандболісток львівської «Галичанки» вже можна привітати з включенням до складу команди на чемпіонат світу.  Їх імена назве другий тренер молодіжної збірної Віталій Надич, який також тренує «Галичанку» та працює вчителем гандболу у Львівському училищі фізичної культури (ЛУФК). Ще й розповість, чому ужгородські «Карпати» та миколаївський «Реал» проігнорували виклик до збірної і не відпустили своїх гравчинь до Херсону.

- Віталію, Федерація гандболу України призначила Вас, молодого тренера, на  посаду другого наставника молодіжної збірної. Вітаю! А чи було це для Вас несподіванкою?

- Дякую. Я не був здивований своїм призначенням, адже основу «молодіжки» складають дівчата  з «Галичанки», які свого часу азам гандболу навчалися у ЛУФК в мене та Василя Козаря. Якщо чесно, якраз Василя Миколайовича Козара я і бачив головним тренером збірної, він багато зробив для того, щоб її очолити. Але Василь Миколайович, на жаль, з українського гандболу пішов.

Мені, звичайно, приємно попрацювати на такому рівні – це ж навіть не юніорська збірна, а молодіжна. Тим більше подивився з ким буду в парі, тому і погодився. Головний наставник збірної Борис Милославський також молодий тренер, а молоді зазвичай прагнуть щось довести, чогось досягти і багато для цього роблять. Ми також заохочуємо до самовідданої роботи і наших підопічних, бо молодіжна збірна – кістяк національної. Вважаю, через два-три роки, саме ці дівчата, 1996 року народження, складуть основу національної команди. Тож будемо разом працювати і досягати!

- У своєму інтерв’ю головний наставник «молодіжки» так само відзначив чудову співпрацю з Вами. Тож тренерський тандем Милославський-Надич можемо вважати вдалим?

- Борис Михайлович - людина у спорті невипадкова: у гандболі з самого дитинства, адже його батько – тренер, а сьогодні вони обидва є наставниками херсонської «Дніпрянки». Це хороший спеціаліст, який добре розуміється на гандбольній техніці, тактиці, індивідуальній грі. На мою думку, він тренер європейського зразка, у якого велике майбутнє. У нас з ним повне взаєморозуміння і справжній тренерський тандем: Борис Михайлович не перетягує ковдри на себе, радиться, чує мене. Завжди вислухає і гравців. Намагається створити комфортну атмосферу і в тренерському штабі, і для гандболісток. В Херсоні на зборах після кожної гри ми сідали всі разом – тренери і гравчині -  та радились, що змінити, що допрацювати і т.п.

- Після зборів Борис Милославський серед лідерок збірної назвав трьох гандболісток «Галичанки» - Наталію Савчин, Марину Коновалову та Марію Гладун. А Ви б кого відзначили з львів’янок?

- Ні для кого не секрет, що основу збірної на чемпіонат світу складуть  «галичанки», вихованки ЛУФК. На зборі у Херсоні були  воротарка Марія Гладун та польові гравці Софія Давидянц, Наталія Стрюкова, Мар’яна Маркевич, Марина Коновалова, Наталія Савчин, Анастасія Дорожівська. Дійсно, як сказав Борис Милославський, вираженими лідерками є Наталія Савчин, Марина Коновалова та Марія Гладун. Але  я би також відзначив Софію Давидянц і Анастасію Дорожівську. Дорожівська наприкінці осені на єврокубковій грі з турецькою «Муратпашою» серйозно травмувала руку і на цих зборах вперше повноцінно зіграла після травми  - зіграла непогано. Якщо вона такими ж темпами довідновить ігрову форму, також потрапить до лідерок збірної. Непогано проявила себе і Мар’яна Маркевич, але до неї є певні зауваження у грі в захисті.

- Віталію, наскільки знаю, Анастасію Дорожівську спершу не планували викликати на збір…

- Так, але своїх гравців не відпустили ужгородські «Карпати» та миколаївський «Реал», і ми вирішили спробувати Анастасію. Попередньо не викликали, бо переживали, чи повністю відновилася після травми.

- А як пояснили «Карпати» та «Реал» причину того, що не відпустили своїх гравчинь на такий відповідальний збір – підготовку до відбіркових ігор чемпіонату світу?

- Чіткої віповіді не отримали ні від однієї, ні від другої команди. «Реал» пояснив, що вони якраз у тих числах грали у чемпіонаті України серед команд вищої ліги. Але «Реал» на 20-ть м’ячів переміг у тому матчі, тож, чи була потреба залишати усю команду і не відпускати дівчат на збір? Особливо бракувало нам правої півсередньої, на позиції якої грає якраз миколаївка Діана Червакова. А тренерський штаб «Ужгорода» сказав, що у них підготовка до ігор Єврокубку та чемпіонату України у суперлізі. Але ж ми цілий рік готуємось до різних відповідальних змагань і не відпускати дівчат до збірної – це нонсенс. Тим більше тренер ужгородських «Карпат» є наставником жіночої збірної України.

- Гандболістку «Галичанки» Марину Коновалову у Херсоні випробовували на різних позиціях, тож чи визначили місце дівчини на ігровому майданчику?

- Перед самими зборами захворіла Наталія Сабова і у Херсон не поїхала, вже на зборі захворіла Наталія Савчин. Тож у зв’язку з відсутністю частини гандболісток збірної і хвороби Наталії Савчин, яку ми берегли і сильно у ігри не залучали, на праві півсередні та ліві півсередні позиції ставили дівчат з інших ліній. Марина Коновалова - боєць і сама зголосилась поексперементувати у різних ігрових амплуа.  А так вона – крайній гравець, ним і залишиться.

А ще ми додатково викликали у Херсон нещодавню дебютантку «Галичанки» - 16-річну Тетяну Поляк. Хотіли подивитися і її, адже незважаючи на юний вік,  показує непогану гру. Але Таня у Львові на тренуванні травмувала голіностоп і приїхати не змогла.

- Коли скликатимите збірну вдруге, адже відбіркові ігри до чемпіонату світу вже не за горами – 18-20 березня?

- Наразі наступний збір плануємо розпочати 12 березня також у Херсоні на базі Вищого училища фізичної культури. По-перше, там  ігровий майданчик з європокриттям, чого, на жаль, бракує в багатьох інших містах. Також маємо можливість у Херсоні проводити спаринги з однією з найсильніших команд суперліги – місцевою «Дніпрянкою». Та й звідти зручно добиратися до Чорногорії, де проходитиме відбір до чемпіонату світу. Одразу по закінченні збору, туди ми і вирушимо.

- Кого з восьми збірниць «Галичанки» можемо вже сьогодні привітати з квитком до Чорногорії?

- Марію Гладун, Наталій - Савчин та Сабову, Марину Коновалову, Софію Давидянц і ще, думаю, Мар’яну Маркевич. Ще до двох збірниць – Наталії Стрюкової і Анастасії Дорожівської будемо придивлятися на іграх 9-го та 10-го туру суперліги та другому зборі. Те саме і з Тетяною Поляк.

-      Дякую за розмову! Успіхів Вам.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: