Тренери з Нової Зеландії у Львові вчать дітей грати у регбі

03 серпня 16:20
Переглядів: 137
Регбі

У Львові триває регбійний табір для дітей, де заняття проводять коучі з Нової Зеландії. Тут дітлахи з різних областей України вчаться премудростей регбі, командної роботи та підвищують рівень англійської.

Колоритні гості з Нової Зеландії – Боб Танні та Нік Томпсон. Боббі – ще й представник племені маорі – корінного населення цих земель. Тож поміж спортивними вправами коучі ще й знайомлять хлопчаків зі своєю культурою. Наприклад, демонструють ритуальний танець хака, яким воїни маорі сотні років тому жахали ворогів. Щоправда, тепер він має не таке страхітливе призначення. Боб Танні розповідає: «Ми виконуємо його перед регбійними матчами, на весіллях, днях народження. Це сакральна річ і дуже промовиста для того, перед ким його показуємо».

Юні спортсмени у захваті від наставників. Учасники табору Микита і Андрій розказують: «Тренери такі веселі. І в Боббі є амулет із кістки кита. Маорі захищали того кита, а коли той помер, тренерові дісталася ця кістка, як найкращому з його племені».

Акцент ставлять на регбі-7, яке нещодавно стало членом олімпійської сім’ї і набуває дедалі більшої популярності. З новими вправами малих атлетів знайомлять у формі ігор та заохочень. І вчать підставити плече напарникам. Віце-президент обласної федерації регбі Северин Шкільник підкреслює: «Вони зараз вчать дітей поваги між собою. Вчать до всіх невдач ставитися з позитивом. І в тому, напевно, фундаментальна відмінність роботи цих тренерів із дітьми. Що вони весь час на позитиві, ні в чому не бачать прикрощів».

Шліфуватимуть вміння спортсмени до 12 серпня. А фінальним акордом зборів стане відкритий Кубок Львова із регбі.

Наступного року організатори мають намір розширювати географію. Приєднатися вже виявили бажання поляки, чехи і литовці.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: