"Це історичний успіх!"

19 лютого 14:27
Переглядів: 426
biatlon-ukraina

Учора в аеропорту "Бориспіль" урочисто зустрічали делегацію біатлоністів, які прибули з чеського Нове Место. Там наша збірна показала найкращий результат в історії.

На головному турнірі сезону "синьо-жовті" здобули аж п'ять нагород: одну золоту, одну срібну та п'ять бронзових!

Безсумнівно, найбільша увага прикута до Олени Підгрушної. У Чехії вона збагатила свою колекцію повним комплектом нагород: "золотом" та "бронзою" в індивідуальних перегонах та "сріблом" у командній естафеті. Ще дві "бронзи" вибороли сестри Віта та Валя Семеренко, які також зійшли на другу сходинку п'єдесталу в естафеті.

У загальнокомандному заліку збірна України посіла третє місце, пропустивши вперед лише команди Норвегії та Франції. Наша країна була однією із чотирьох, на честь якої лунав національний гімн. Усього лише дванадцять збірних потрапили у медальний залік. Україна — у цій когорті! — Усі ми в захваті від виступу збірної України, — каже в інтерв'ю " Експресу" В'ячеслав Деркач, один із донедавніх лідерів нашої команди. — Радувала кожна гонка з участю наших жінок. Навіть останній масовий старт, де ми опинилися поза п'єдесталом, подарував позитивні емоції. Було помітно, що дівчата старалися, хоч уже виснажені. Ось Віта Семеренко. На фінішній прямій обганяє легендарну росіянку Ольгу Зайцеву і прибігає до фінішу четвертою. Це вагомий внесок у рейтинг Кубка світу.
Загалом, українки побили всі свої рекорди. Але ми забули про ще одне досягнення. Аж три різні спортсменки здобули медалі в індивідуальних гонках. Пригадую, на одній зі світових першостей призерами були Олена Зубрилова та Олена Петрова. А цього року аж три наші спортсменки приміряли медалі. Це історичний успіх.

— Збірна Норвегії здобула вісім з одинадцяти золотих нагород. У чому феномен цієї команди?
— Норвежцям поталанило, що нині на піку готовності перебувають Тура Бергер та Еміль Свендсен. Саме вони зробили погоду в команді.

— Що сталося з монстрами сучасного біатлону: Німеччиною та Росією?
— Росіяни і німці залишилися без золотих медалей. Вони здобули по одному "сріблу" та "бронзі". Це провал. Причини мають проаналізувати їхні тренери. Можу лише сказати, що росіянам не таланило. Ось Ольга Зайцева аж чотири рази посідала четверте місце. Ну і як тут не згадати про її падіння за крок до п'єдесталу, після якого призеркою стала українка Олена Підгрушна.

— Не можу не спитати про причини невдачі українських чоловіків...
— Я пильно стежив за останньою гонкою наших хлопців. Андрій Дериземля показав непогану швидкість. Але він провалив один із чотирьох вогневих рубежів. Таких промахів біатлон не пробачає.

— Як чоловіки ставляться до того, що вже традиційно програють жінкам?
— Усі ми радіємо з успіхів наших колег. А причина гірших показників єдина: у чоловічих змаганнях конкуренція набагато жорсткіша, ніж у жіночих баталіях. Та цей факт не применшує заслуг наших жінок. Вони молодці.

— Нині чоловіча збірна України не має головного тренера, а президент федерації Володимир Бринзак признався, що послуги добротного іноземного фахівця коштують три тисячі євро на місяць...
— Це не означає, що Україна погодиться платити такі гроші. Таких зарплат не мають навіть герої чемпіонату світу. Винагороди є, але вони навряд чи дотягують до трьох тисяч євро.

— Чемпіонат світу закінчився. Попереду чемпіонат Європи та три етапи Кубка світу. Чи важко буде знайти мотивацію після того, як головний старт сезону позаду?
— На мою думку, українці повинні, як то кажуть, на куражі допрацювати сезон. Вони давно зрозуміли, що змагальний сезон закінчується після останнього етапу Кубка світу. А мотивація величезна. Нині Олена Підгрушна посідає четверте місце в загальному заліку. Зрозуміло, що Туру Бергер вона не наздожене. А ось друге чи третє місця їй цілком до снаги, бо Дарія Домрачова випереджає українку лише на 15 очок, а Андреа Генкель — на дев'ять. Віта Семеренко горітиме бажанням потрапити у топ-десятку.

— Як успішний сезон вплине на виступ нашої збірної на Олімпійських іграх у Сочі?
— Це психологічне піднесення. А от суперники обов'язково зроблять висновки. Ну і не забуваймо, що кожного року вистрілюють збірні, на яких ніхто не ставив. Цього року приємно подивували не лише українці, але й поляки, які несподівано вибороли дві медалі. У Сочі також будуть так звані команди-сюрпризи. Усе залежатиме від того, як ми підготуємося до Олімпійських іграх. Важливо також, щоб українці добре вивчили олімпійські траси. А це можна буде зробити на етапі Кубка світу в Сочі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: