Турнір пам’яті Олекси Гірника зібрав 73-ох шахістів

14 квітня 12:15
Переглядів: 370
шахи

У Калуші пройшов вже 11-ий традиційний турнір з шахів пам’яті Героя України Олекси Гірника. У змаганнях, які проводилися під патронатом Всеукраїнської благодійної фундації ім. О. Гірника, взяли участь 73 шахісти з різних областей України, в т. ч. два майстри спорту та 24 кандидати в майстри спорту.

Під час урочистостей з нагоди відкриття шахового турніру від його учасників було покладено квіти до пам’ятного знака-барельєфа Героя України на вулиці Олекси Гірника в Калуші. Також шахісти та всі присутні на відкритті змагань хвилиною мовчання пом’янули пам’ять колишнього голови Калуської міської шахово-шашкової федерації Володимира Долинчука. Вітальні слова та найкращі побажання виголосили шахістам син Героя України, голова Всеукраїнської благодійної фундації ім. О. Гірника Євген Гірник, голова об’єднаного профкому «ЛУКОР – Карпатнафтохім» Олег Кушлик, керівник районної організації ВО «Свобода» Оксана Тебешевська, начальник служби у справах дітей Калуської міськради Леся Дзундза, директор міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олег Нижник та інші виступаючі.

Щодо самого турніру, то він тривав упродовж трьох днів. Щодня в приміщенні ПК «Мінерал» відбувалися по три тури, а змагалися шахісти за швейцарською системою, відповідно до якої кожен учасник в одній партії міг обдумувати свої дії не довше однієї години.

За підсумками дев’ятьох зіграних партій найбільшу кількість очок (по сім) набрали майстри спорту Михайло Ярмистий з Чернівців і Данило Шкуран з Івано-Франківська. З них суддівська колегія переможцем турніру визнала чернівецького шахіста, в якого виявилися кращі, ніж у франківчанина, додаткові показники: коефіцієнт Бухгольца, прогрес, скорочений прогрес, жереб. А третім призером традиційних змагань з шахів, присвячених пам’яті Олекси Гірника, став кандидат у майстри спорту Тарас Панчишин з Новояворіська (6,5 очка). Всі вони були нагороджені кубками, дипломами, шаховою літературою та грошовими преміями в розмірах відповідно 1000, 700 і 600 грн.

Організатори турніру також преміювали шахістів, котрі в особистій першості посіли 4-10 місця. Зокрема, грошові винагороди, розмір яких залежав від зайнятого спортсменом місця в першій десятці турнірної таблиці, отримали львів’яни Олег Терлецький і Роман Давимука, Валентин Мартиненко з Коломиї, Микола Воробець з Нового Роздолу, киянин Віктор Самосюк, Андрій Сухов з Чернівців та Ігор Бабій з Тернополя.

Серед калушан кращого результату домігся на турнірі кандидат у майстри спорту Олександр Хомик (11 місце). В інших номінаціях кращих шахістів, які теж нагороджувалися преміями та грамотами, суддівська колегія визнала переможцями таких учасників змагання: серед ветеранів – Ярослава Хованця з Івано-Франківська; серед інвалідів – калушанина Сергія Савчина; серед жінок – Дарину Забокрицьку з Луцька; серед дівчат – Світлану Фем’як з Івано-Франківська, серед юнаків – Дмитра Воробця з Нового Роздолу; серед шахістів Калуського району – Валерія Колєсова; серед працівників ПрАТ «ЛУКОР» і ТОВ «Карпатнафтохім» – Андрія Шпарія. Заохочувальним призом було відзначено працівника Калуської ТЕЦ Володимира Дерефінку, який у підсумковій таблиці турніру посів 39 місце

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: