Турнір пам’яті видатного прикарпатського футболіста Юрія Шулятицького проведуть в Івано-Франківську

10 лютого 16:30
Переглядів: 280
Шулятицьк

19-21 лютого у Івано-Франківську стартує традиційний (уже четвертий за ліком) футбольний турнір серед дитячих команд пам’яті прославленого івано-франківського футболіста та тренера Юрія Йосиповича Шулятицького. Планується, що за перемогу в турнірі змагатимуться діти 2008 року народження.

Клубний сайт ДЮФК “Ніка-05” розпочинає окрему серію матеріалів, присвячених турніру. В першому з них розповідь піде про життєвий та футбольний шлях Юрія Йосиповича.

Юрій Йосипович Шулятицький (04.08.1942 – 21.02.2013 р.р.)

Майбутній футболіст, тренер та футбольний функціонер народився і все життя мешкав у Станіславі, в славному футбольними традиціями мікрорайоні “Гірка”. Теперішній одноіменний стадіон, на якому зараз свої домашні матчі проводить івано-франківський “Тепловик-ДЮСШ-3” тоді належав залізниці та носив назву “Локомотив”.

Як переважна більшість хлопців того району Станіслава, Юрій із своїм молодшим братом – Тарасом, фактично весь час проводять на стадіоні, граючи у футбол, який в наступному стане змістом їхнього життя. Тренував місцевих хлопчаків на той час Володимир Бриндзей, який і розгледів у братах потенціал. Батько хлопців був залізничником, тож вони росли справжніми патріотами ФК “Локомотив” і продовжувати кар’єру у іншому клубі не бажали. На відміну від Тараса, що захищав кольори московських “Динамо” та ЦСКА, а також львівських “Карпат”, Юрій усю кар’єру провів у командах Прикарпаття.

В якості гравця Юрій Шулятицький захищав кольори рідного “Локомотиву”, долинського “Нафтовика”, івано-франківських “Прилад”, “Електрон” та “Сигнал”.

Перші тренерські кроки Юрій Йосипович робив у рідному “Локомотиві”. З командою залізничників він виборює звання чемпіона Івано-франківської області в 1981 -1982рр, та виграє Кубок області в 1981р. Команда “Локомотив” успішно репрезентує Прикарпаття в аматорських змаганнях УРСР. Так, в 1983р. команда є учасником фінальної частини аматорської першості України.

У 1989 році його не було запрошено до “Прикарпаття” на посаду начальника команди. У 1992 році на певний час очолив головний івано-франківський клуб, який у першому сезоні українського чемпіонату виступав у Вищій лізі.

В 1993-1995рр. (із невеличкою перервою) працює в Стрию із “Скалою” (спочатку  тренером-консультантом, в наступному головним тренером). Після цього на аматорському рівні працював з футбольним клубом “Бескид” (Надвірна), а у 1998 році очолив луцьку “Волинь”, що виступала на той час у першій лізі чемпіонату України.

З 2002 по 2006 рік (аж до втрати статусу професійного клубу) був керманичем та президентом івано-франківської “Чорногори”. З 2006 по 2007 рік тренував місцевий “Спартак”, а у 2008 році повернувся до “Чорногори”, що брала участь у змаганнях на першість області.

Окрім тренерської діяльності займався роботою футбольного функціонера. Був членом виконавчого комітету та заступником голови Івано-Франківської обласної федерації футболу.

Крім футболу мав хобі — розведення голубів, яким займався з 7 років. Перебував у івано-франківському клубі голубівників при ФСТ “Україна”, утримував на горищі будинку близько 120 голубів різних порід.

Є одним із натхненників створення дитячо-юнацького футбольного клубу “Ніка-05” Івано-Франківськ. Наразі, ДЮФК “Ніка-05” є одним із організаторів  турніру пам’яті Ю. Й. Шулятицького.

На 70 році життя, 21 лютого 2013 року пересталося битися серце Юрія Йосиповича Шулятицького.

Похований в Івано-Франківську на міському кладовищі.

Футбольна сім’я Шулятицьких:
Син — Юрій Шулятицький (1970 р.н.), футболіст, відомий виступами за українські футбольні клуби вищих дивізіонів СРСР і незалежної України «Металіст»,«Прикарпаття», «Карпати» та «Зірка», а також латвійський клуб вищого дивізіону «Динабург», віце-президент ДЮФК “Ніка-05” (Івано-Франківськ).
Брат — Тарас Шулятицький (1945 р.н.), футболіст московських клубів «Динамо», ЦСКА та львівських «Карпат».
Племінник — Андрій Шулятицький (1969 р.н.), футболіст виступав за «Спартак» з Івано-Франківська, львівські «Карпати», луцьку «Волинь», ужгородське “Закарпаття”. Президент ДЮФК “Ніка-05” (ІваноФранківськ).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: