У ФК "Скала" тепер є ще один співзасновник

04 лютого 16:37
Переглядів: 440
Лампка

Віднедавна ним став власник і директор ТОВ «Лампка Агро», 47-річний фермер Зігмунд Густав Лампка, який займається сільським господарством на території Хмельницької області. Народився 17 липня 1970 року у німецькому місті Heydebreck Cosel, там його етнічне і родинне коріння. Нині мешкає він в с. Великі Зозулинці Красилівського району Хмельницької області і вільно спілкується українською мовою. Підшукуючи місце для свого майбутнього господарства, Зігмунд Лампка розглядав три варіанти - Україна, Канади та Австралії. Зупинився на Україні в силу трьох міркувань: співвідношення ціни і якості землі, природні умови, близькість до рідної Німеччини.

«Мене постійно цікавила робота на землі. Я вдячний, що Україна дала мені шанс розвиватися і само реалізуватися» - говорить пан Зігмунд.

У листопаді 2003 року в одному журналі він прочитав про Україну, про її величезний аграрний потенціал і вже на другий день подзвонив журналісту, розпитав детально і за його рекомендацією звернувся за порадою до лікаря Герстенберга, який раніше працював в Міністерстві АПК ще в НДР. З того моменту до приїзду в Україну пройшло кілька місяців. За цей час Лампка вивчив інформацію про нашу країну. Коли в квітні в 2004 році приїхав і побачив все своїми очима, то вирішив, що більше звідси не поїде.

У серпні 2004 року пан Зігмунд зареєстрував фірму. З тих пір вже майже 14 років в Україні. Починав з 500 га землі і восьми робочих. Сіяли в основному пшеницю, цукровий буряк, ячмінь і трохи ріпаку. На сьогоднішній день господарство займається виробництвом насіння основних зернових культур, сої, а також вирощує трохи цукрових буряків. А пана Лампку називають одним з найкращих насіннєводів по вирощуванні сої. В обробітку агропідприємства – 12000 га землі і понад 100 працівників. Структура посівних площ дещо й традиційна, як у більшості діючих господарств, а водночас і своя, інноваційна, вигідна з економічної точки зору. «Україна – аграрна країна з великою перспективою, – каже пан Зігмунд. – Тут можна розпочати добру справу і реалізувати її сповна. Хоч є і свої умови та закони. І просто необхідно підлаштуватися до них, маючи поруч надійну команду. Іншими словами, надійний людський фактор, що має нині суттєвий вплив на процеси, що відбуваються в усіх сферах нашого виробництва. І на кінцевий результат, до якого ми спільно прагнемо».

- Чи любите Ви футбол, за яку команду вболівали раніше?

- Футбол заполонив моє серце з раннього віку. Я сам грав активно у футбол, а моїм улюбленим клубом був «Бохум». Тепер, після того як я став співзасновником «Скали», «малиново-зелені» будуть пріоритетним клубом.

- Пане Зігмунде, як виник варіант з вашим співзасновництвом у ФК «Скала»?

- Чисто випадково. Президент ФК «Скала» Микола Кміть є знайомим з моїм компаньйоном. Зав`язалася бесіда, під час якої й виникло питання мого долучення до стрийського клубу. Оскільки ми обидва «хворіємо» футболом, спільну мову знайшли швидко.

- Чого очікуєте від співпраці зі стрийським клубом і за які напрямки життєдіяльності клубу Ви відповідатимете?

- Насамперед, хочеться зробити щось корисне для футболу. Прагнутиму, щоб «Скала» прогресувала і в кінцевому варіанті піднялася відповідний рівень, який приноситиме задоволення як нам, співзасновникам клубу, так і нашим уболівальникам.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: