У Франківську відкрили спортзал для єдиноборств

09 листопада 12:30
Переглядів: 332
Вікінг

У суботу, 7 листопада, в Івано-Франківську відкрився спортивний зал імені першого президента обласної федерації бойових мистецтв Павла Федорука за адресою вул. Сахарова, 38.

У ньому займатимуться вихованці спортивного клубу "Вікінг". Як розповів головний тренер "Вікінгу" Олександр Шевчук, клуб входить до складу Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв, першим президентом якої був Павло Федорук.

"Засновник федерації Павло Федорук постійно допомагав нам, сприяв розвитку клубу, нажаль так сталось, він раптово помер, але його рідні, колеги та знайомі продовжують його справу. Сьогодні вони є основними меценатами, які допомогли у відкритті залу", - зазначив Олександр Шевчук.

За словами матері Павла Федорука Зінаїди Федорук, в планах сина було зробити базове приміщення, де могли б тренуватись вихованці клубу, адже раніше у них свого приміщення не було.

"Син це планував. І оскільки він був проректором у Прикарпатському університету, де дуже великого значення придають спорту, мова йшла про оренду цього приміщення. Але він не встиг це зробити. Та вже після його смерті, спортсмени звернулись до родини та друзів, щоб спільно втілити в життя його задум. До ідеї дуже гарно віднеслись в університеті, тому ми заключивши угоду про співпрацю, силами родини та небайдужих людей, меценатів спільними зусиллями відремонтували це приміщення, оскільки раніше воно було в занедбаному стані. Зокрема і міський голова Віктор Ашушкевичус, який добре знав Павла Федорука, вніс свої кошти, і "Спілка забудівників", пан Микола Фелюк, і директор компанії UTeam Тарас Гурик. Крім того, допомагали його відновлювати і самі спортсмени", - розповіла Зінаїда Федорук.

Симолічно, що відкриття спортзалу відбулось у поминальну суботу, тому як відмітила мати Павла Федорука, це буде гарною пам’яткою синові.

На урочисте відкриття завітали і міський голова Віктор Анушкевичус, голова міського комітету фізкультури і спорту Віталій Матешко, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда та директор компанії UTeam, а віднедавна і президент ІФОФБМ Тарас Гурик.

"Сьогодні ми відкриваємо спортивний зал імені першого президента Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв Павла Федорука, який дуже любив спорт, завжди намагався максимально підтримувати бойові мистецтва та надавати можливість розвиватись людям. У нього була мета – створити окремий зал. І протягом року зібрались його однодумці , які допомогли у відкритті цього чудового, хоча й невеликого, але дуже комфортабельного залу. Одночасно зал розрахований на те, що у ньому зможуть займатись 25-30 чоловік. У ньому встановлене спеціалізоване кондиціонування, обладнання, яке дає можливість підтримувати хороший клімат у залі", - розповів Тарас Гурик.

Тепер тут тренуватимуться діти від 6 років у групах з фрі-файту, а старші - у групах з мікс-файту – змішаних бойових мистецтв, де дозволені бої у восьмикутнику.

Після урочистого перерізання стрічки зал освятили та благословили спортсменів, які тренуватимуть ся у ньому. Опісля відбулися показові виступи дорослих "файтерів" та перше заняття для маленьких "вікінгів".

Варто зазначити, вихованці СК "Вікінг" регулярно приймають участь та перемагають на змаганнях регіонального та всеукраїнського рівня з фрі-файту та мікс-файту. Серед спортсменів клубу є Чемпіони України, Майстри спорту України та переможці міжнародних турнірів.

Також, клуб за підтримки Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв щороку проводить Відкритий турнір зі змішаних єдиноборств пам’яті Павла Федорука, в якому приймають участь спортсмени зі всієї України.

Довідково:

Павло Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році Павло Іванович закінчив фізико-математичний факультет ПНУ. У 2002 році йому була присуджена наукова ступінь кандидата технічних наук по спеціальності «Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем». В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію (спеціальність - інформаційні технології).

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році  на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 року по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року був директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. З 2010 очолював кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора університету з питань науки.

З 2007 року – член програмного комітету і голова на секціях міжнародних науково-практичних конференцій «Освіта на основі web-технологій» і «Комп’ютерні і передові технології в освіті». З 2007 року приймав участь в роботі Міжнародного комітету рефері як представник від України  при проведенні конкурсів докторських робіт в галузі освіти на базі web-технологій і міжнародного конкурсу некомерціного програмного забезпечення освтініх систем, які базуються на інформаційних технологіях. З 2008 року був експертом науково-технічної ради МОН секції «Інформатика і кібернетика». Академік Академії технічнологічних наук. Був керівником 4 науково-дослідних робіт в галузі дистанційного навчання.

У 2006-2008 роках Павло Федорук був стипендіатом Кабінету Міністрів України як молодий вчений. У 2009 році одержав обласну премію імені Терсенова обласної спілки винахідників і раціоналізаторів за розробку систем дистанційного навчання і контролю знань на базі Інтернет-технологій. У 2010 році одержав диплом, нагрудний знак і премію голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради у номінації «Відомий науковець року» за вагомі досягнення в галузі науки та освіти таособистий внесок у розвиток науки.

Як науковець Павло Іванович займався дослідженнями телекомунікаційних технологій, проблем штучного інтелекту та розробкою адаптивних систем дистанційного навчання. Його оригінальні розробки привернули увагу наукової та освітньої громадськості не тільки в Україні, але й у світі. Розроблена Павлом Федоруком адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій неодноразово нагороджувалась відзнаками Міністерства освіти і науки.  

Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Також був Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: