У Львові лучники з ураженнями опорно-рухового апарату позмагалися на чемпіонаті України

16 травня 16:55
Переглядів: 181
Стрільба з лука

У Львові завершилася національна першість зі стрільби з лука серед атлетів із порушеннями опорно-рухового апарату. Просто неба «робін гуди» перевіряли свої кондиції після зимової перерви. А коучі мали нагоду приглянутися до нових кадрів.

Оскільки зима у Львові цьогоріч дуже довго втримувала позиції, лучники лише нещодавно змінили стрільбу у приміщенні на змагання надворі. Учасниця турніру Роксоляна Дзьоба-Балян розповідає: «Два тижні був чемпіонат області. То ми були дуже «сирими», ще не адаптувалися до сонця. Зараз вже легше. Бог дав погоду для рекордів».

На чемпіонаті України спортсмени спершу долають сито кваліфікації. Далі ‒ олімпійський раунд, у якому володар першого місця зустрічається з тим, хто посів у відборі останній щабель. Другий виходить на дуель з передостаннім і так далі. Переможені на цьому етапі змушені зачохлити лук.

У класичній дисципліні пускають стріли у мішені на 70 метрів. Поруч атлети вправляються із блочними луками. Мають поцілити із півсотні метрів. Спортсменка Наталя Репета розповідає про свій інвентар: «У нього є такі блоки. Він трішки по-іншому працює, ніж класичний. У повному розтягу спортсмен не відчуває такого навантаження на м`язи. І тут є також оптичний приціл. Тобто в нас є лінза, яка зближує мішень».

Національна першість зібрала 17 учасників із двох областей ‒ Львівської та Херсонської. Головний тренер паралімпійської збірної України зі стрільби з лука Олег Авдентов каже: «Через війну на сході України багато хлопців мають тяжкі поранення. Але вони сильні, знайдуть в собі сили почати нове життя. Думаю, хлопці почнуть його і в нашому спорті».

Десятьох спортсменів уже відібрали на перший етап Кубка Європи, який невдовзі відбудеться в Італії.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: