У Львові велосипедисти визначають чемпіонів України на треку

21 квітня 12:12
Переглядів: 377
велотрек

У Львові в розпалі весняний чемпіонат України із велоспорту на треку. На педалі налягають юнаки, дівчата, юніори та юніорки. Атлетичну форму демонструють спортсмени з 18 областей.

Одна із найцікавіших дисциплін на турнірі – кейрін. Це гонка, яка була придумана у минулому столітті в Японії. У перекладі означає «колеса, які змагаються». Тут одночасно стартують по шестеро велосипедистів, перед якими їде мотоцикліст. Так долають 3 кола треку. Потім мотоцикл покидає полотно, і спортсмени наввипередки їдуть ще 3 кола.

Харків’янин Владислав Денисенко зізнається: «Я тримався, не панікував, їхав у свою силу. Знав, що здобуду перемогу, тому що був найсильнішим у своєму заїзді».

Львівська спортсменка Соломія Лукачук розповідає: «Мені попалася перша позиція за мотоциклом, так я їхала перші три кола. Потім пропустила дівчат, бо знала, що вони будуть ззаду атакувати мене. Тому сіла за ними. І вже після того, як був дзвінок на фініш, стала на ноги і фінішувала».

Серед учасників – минулорічний чемпіон Європи та світу серед юніорів у «Point Race» Олег Канака. Переводить подих після кваліфікації в індивідуальній гонці-переслідуванні. Ці старти для нього – один з етапів підготовки до насиченого календаря. Хлопець зазначає: «Зараз ми приїхали з тренувального збору з Закарпаття. Зараз беремо участь у цьому чемпіонаті. А у травні починаються гонки на шосе».

Із п’ятниці, 20 травня, на треку розпочнуться спринтові види програми. І триватимуть національні змагання до кінця тижня. Показати свої вміння за час турніру матимуть змогу понад півтори сотні атлетів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: