У Львові вершники визначають з-поміж себе найвправніших в області

16 лютого 14:30
Переглядів: 169
Кінний спорт

У Львові стартував чемпіонат області з кінного спорту. У перший день змагань вершники та скакуни традиційно показували свої вміння у виїздці.

Ця дисципліна вимагає чіткого виконання елементів та фігур у певній послідовності. По периметру манежу розташовані 12 літер, які вказують, де починати новий рух чи змінювати темп. Під час виступу кінь повинен демонструвати крок, рись і галоп. Перехід між алюрами має бути плавним.

Дуже важливою для результатів є гармонійна взаємодія наїзника та його напарника. Судді звертають увагу на все: як кінь слухає спортсмена, як згинає ноги, проходить повороти. Учасниця змагань Марія-Діана Кузик розповіла: «У схемі було дуже багато бокових елементів. Тобто, коли кінь йде так, щоби ноги в нього ставали навхрест. Ми трошки не порозумілися, але, думаю, з часом усе вийде».

У цій дисципліні давати вказівки вершник повинен ледь помітно. Марія-Діана додає: «Якщо вершник сам собі боїться, то кінь це відчуває: у нього теж починається паніка. І мало що може вдатися. Тому потрібно самому заспокоїтись, думати тільки про позитив. І тоді кінь почне тебе відчувати, ви будете на одній хвилі».

Спортсменка Катерина Кот розповіла, як налаштувати коня на змагання: «Треба його заспокоїти, поговорити, сказати, що все буде добре, похвалити. Щоб кінь налаштувався на хороший настрій. І не переживав. Можна дати йому щось смачненьке: цукор, яблуко чи моркву».

Далі учасники чемпіонату області змагатимуться у конкурі, тобто долатимуть штучні бар’єри.

Завершаться змагання у суботу, 17 лютого.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: