У Львові відбулася установча конференція Західно-української асоціації регбі

02 лютого 14:30
Переглядів: 340
сокіл

В Україні створено нову громадську організацію – «Західно-українська асоціація регбі» (ЗУАР), президентом якої обрано знаного бізнесмена та політика Петра Адамика, який вже понад десять років ефективно очолює Федерацію регбі Львівської області. Зазначимо, що в установчій конференції ЗУАР у Львові взяли участь делегації шести обласних федерацій – Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької.

Як розповів головний тренер львівського регбійного клубу Юрій Грабовський, ідея створення громадської організації, яка б об’єднала усіх небайдужих до регбі на теренах Західної України, виникла ще в 2009 році. Як бачимо, для «дозрівання», тобто для переходу від намірів до конкретних перших кроків знадобилося понад п’ять років.

На установчу конференцію «Західно-української асоціації регбі» до міста Лева прибули делегації з шести областей регіону, в яких розвивається цей прекрасний вид спорту. Очікується, що найближчим часом до ЗУАР вступить і Волинь. Наразі в Луцьку створено регбійний клуб, але обласної федерації ще немає. Втім, як зазначили учасники конференції, це питання часу.

Обравши президію, учасники установчої конференції ЗУАР обговорили і затвердили, прийнявши кілька поправок до проекту, Статут новоствореної організації. Одразу зазначимо, що він жодним чином не суперечить Статуту Федерації регбі України і тим більше не несе в собі якихось розкольницьких чи сепаратистських настроїв. Навпаки, діяльність ЗУАР буде спрямована на розвиток та популяризацію регбі на всій території України та покращення співпраці з подібними громадськими організаціями решти регіонів нашої держави, які практично із стовідсотковою ймовірністю будуть створені вже найближчим часом..

Громадська організація «Західно-українська асоціація регбі» створена у правовому полі – відповідно до Конституції України, Закону України «Про громадські об’єднання» та чинного законодавства України і є неприбутковою громадською організацією фізкультурно-спортивного спрямування, що об’єднує осіб на добровільній основі та спільності інтересів для виконання статутних завдань.

Основною метою ЗУАР є сприяння розвитку регбі в Західній Україні та захист законних спільних інтересів своїх членів.

На посаду президента ЗУАР учасниками конференції було запропоновано дві кандидатури – очільників федерацій регбі Львівщини та Івано-Франківщини, Петра Адамика і Михайла Яреми відповідно. Після виступу обох кандидатів та обговорення, Михайло Ярема взяв самовідвід. У підсумку першим президентом ЗУАР в історії організації установчі збори обрали Петра Адамика (на фото), а Михайло Ярема став віце-президентом. На посаду виконавчого директора новообраний президент запропонував кандидатуру Юрія Грабовського, яка знайшла підтримку в учасників заходу.

Вищим органом ЗУАР є Конференція організації, що проводиться один раз на рік. Між конференціями керівним органом ЗУАР є Президія, яка обирається один раз на термін 4 роки.

Президію ЗУАР обрано у складі семи членів – президент та по одному представнику від кожної з шести областей, делегації яких взяли участь у роботі установчих зборів. Окрім того, було обрано склад Ревізійної комісії у кількості трьох осіб та голів комітетів асоціації:

а) комітет чоловічого регбі і регбі-7;

б) комітет жіночого регбі;

в) комітет дитячо-юнацького регбі;

г) комітет інформації та зв’язків з громадськістю;

д) комітет міжнародних зв’язків;

е) суддівський комітет;

є) комітет студентського регбі;

ж) комітет ветеранського регбі та регбі на візках;

з) комітет з реклами та комерції.

Установча конференція Західно-української асоціації регбі, після детального обговорення, затвердила перелік та формат спортивно-масових заходів, які буде проводити організація в 2015 році.

Тож у сезоні 2015 року на регбійні команди Західної України чекають наступні змагання:

- чемпіонат з регбі-15 серед чоловіків;

- чемпіонат з регбі-7 серед жінок та чоловіків;

- чемпіонат з регбі-7 серед юніорів та дівчат 1997/1998 рр. народження;

- чемпіонат з регбі-15 серед юніорів 1998/1999 рр. народження;

- чемпіонат з регбі-15 серед юнаків 2000/2001 рр. народження;

- чемпіонат з регбі-15 серед юнаків 2002/2003 рр. народження;

- Всеукраїнський фестиваль з регбі серед хлопчиків 2004 р.н. і молодше;

- низка різноманітних турнірів різного формату;

- турніри команд ветеранів вікових груп 35+ і 50 +.

Склад учасників офіційних змагань ЗУАР буде затверджений до 1-го березня (заявки приймаються до 20-го лютого). Зазначимо, що через участь більшості команд окрім регіональних змаганнях і у всеукраїнських, календар усіх змагань ЗУАР буде затверджено після того, як з’явиться календар змагань Федерації регбі України на 2015 рік.

Додамо, що орієнтовно чемпіонат Західної України з регбі-15 стартує на початку квітня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: