У Львові вийшов перший номер спортивного журналу

31 липня 15:47
Переглядів: 513
Default Image

У далекому 1946 році на час створення Львівського державного інституту фізичної культури його викладацький склад мав лише одного кандидата наук, докторів наук не було взагалі.

Нині Львівський державний університет фізичної культури є одним з провідних навчальних закладів галузі, має науково-дослідний інститут і налічує понад сто п’ятдесят кандидатів та докторів наук, доцентів та професорів. Їхні наукові надбання високо поціновані не лише  в Україні, а й за її кордонами.

Тому закономірно, що у стінах університету з’явилося на світ нове друковане видання - науковий журнал «Фізична активність, здоров’я і спорт».

Як зазначив у своєму зверненні до читачів журналу почесний доктор ЛДУФК, президент НОК України Сергій Бубка: «… Приємно, що подібне видання побачило світ в одному з провідних університетів України – відомому на теренах нашої держави та за її межами науково-методичному центрі в галузі фізичного виховання, спорту і здоров’я людини. За роки своєї діяльності колектив університету підготував понад 20 тисяч кваліфікованих фахівців, з яких понад 400 заслужених тренерів, учителів і працівників фізичної культури України, а також понад 200 переможців і призерів Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, чиїми досягненнями пишається вся країна.
Вірю, новий науковий журнал стане достойною частиною того вагомого внеску, який Львівський державний університет фізичної культури робить у розвиток вітчизняної спортивної галузі.»

Детальніше про новий журнал «Фізична активність, здоров’я і спорт» з уст головного редактора, доктора наук з фізичного виховання і спорту, професора Юрія Бріскіна.

-  Хто був ініціатором ідеї створення журналу?
- Журнал створений за ініціативи ректора університету професора Євгена Приступи. В сучасних умовах університет такого рівня не може існувати як навчальний заклад, якщо він не забезпечує не тільки своїх працівників, а й всю наукову громаду країни новітньою науковою інформацією. Ми маємо такі наукові фахові видання як «Молода спортивна наука України» і «Спортивна наука України». Згідно до вимог ВАК України наукові фахові видання повинні виходити не менше чотирьох разів на рік. Отже, керівництво університету прийняло рішення, що нам потрібно створити такий журнал, котрий невдовзі, я переконаний в тому, стане науковим фаховим виданням України.

- Яка мета журналу?
- Перш за все це можливість інформування науковців країни про новітні наукові розробки, які створені в нашому університеті, крім того журнал відкритий для фахівців всіх навчальних закладів нашої та інших країн.

- То дописувачами журналу можуть бути  не лише науковці нашого університету?
- Ми відкриті для творчої співпраці. Статті приймаються чотирма мовами: українською, англійською, польською, російською. У першому номері журналу є стаття відомого науковця професора Вольфганга Говіна з Австралії, окрім того є спільна робота доцента нашого університету Мар’яна Пітина і доцента Ірини Лосєвої з Московського аграрного університету, тому, я сподіваюся, наш журнал буде таким в якому престижно друкуватися науковцю з будь-якої країни.

- Юрію Аркадійовичу, а що цікавого у цому журналі саме для Вас?
- В цілому, цей журнал охоплює всю проблематику галузі, що ми бачимо вже з його назви «Фізична активність, здоров’я і спорт». І рубрики журналу говорять самі за себе: «Історичні, організаційні, правові, соціальні та гуманістичні аспекти фізичного виховання і спорту», «Інформаційні технології у фізичному вихованні і спорті», «Теоретико-методичні, медико-біологічні та психологічні аспекти підготовки кваліфікованих спортсменів», «Дитячий та дитячо-юнацький спорт», «Спорт інвалідів та адаптивне фізичне виховання», «Теоретико-методичні аспекти фізичної реабілітації», «Здоров’я людини, фізична рекреація», «Підготовка кадрів з галузі фізичного виховання, спорту, здоров’я людини».

Крім того, ми плануємо сторінку для дискусій і сторінку для молодих науковців, де могли б публікуватися магістранти і студенти, які ще не мають відповідної наукової підготовленості. Редколегія  ще не визначилася, як буде називатися ця сторінка, може «спроба пера» чи «слово молодим», але ця частина саме для того, щоб молоді науковці, майбутнє нашого університету, могли здобувати досвід підготовки наукових публікацій.

- Як буде розповсюджуватися журнал?
- Для друкованого видання існує затверджений список розповсюдження - це урядові установи, наукові бібліотеки та бібліотеки навчальних закладів. Наразі, у вільному продажу його не буде, але ми сподіваємося, що в недалекому майбутньому ми отримаємо відповідний індекс і журнал буде розповсюджуватися ще й за передплатою.

- Що дасть цей журнал університетові, окрім престижу?
- Це не лише престиж, а й об’єктивний рейтинг нашого університету. Проте, не можна підходити до наукових видань виключно з прагматичної точки зору. Науковець лише тоді науковець, коли він може ознайомити колег зі своїми науковими результатами. Одним з головних чинників, що визначають якість наукової роботи є можливість її відтворення іншими науковцями в подібних умовах. Лише в такий спосіб підтверджується вагомість наукового дослідження.

Наталія ПІЦИШИН, ldufk.edu.ua

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: