У Львові завершилися перші у році змагання із велоспорту

31 січня 15:00
Переглядів: 150
велоспорт

У Львові завершилися перші в цьому році змагання із велотреку ‒ чемпіонат області. Двоколісних осідлали більше сотні атлетів. На педалі налягали представники різних рівнів майстерності та вікових категорій ‒ від юнаків до ветеранів.

В останній день стартів атлети приборкували «сталевих коней» у групових гонках на очки. Залежно від віку учасників, їм приготували різні дистанції ‒ від 20 до 50 кіл.

У такій дисципліні через кожні 5 кіл спортсмени долають проміжні фініші. Ті, хто перетинають лінію в першій четвірці, заробляють очки ‒ від 5 до 1. На останньому рубежі можна заробити удвічі більше пунктів.

Переможець групової гонки на очки серед юніорів Василь Олеш зізнався: «Навіть мандраж трішки є. Тому що боїшся, що щось може притертися, впасти. Контактна боротьба йде, і треба відчувати себе в групі добре».

У лідери можна вирватися, не лише накопичуючи очки на проміжних фінішах. Якщо роверист обганяє пелотон на ціле коло, то заробляє аж двадцять балів.

Переможець групової гонки на очки серед юнаків Василь Буштин зазначив: «Тренер говорив їхати не всі фініші, а через один. Я тільки один фініш пропустив. Було дуже тяжко, бо тут нелегкі суперники».

Другим серед юнаків став Володимир Кондратенко. Він розповів: «Я дивлюся, що група вже почала погано їхати. Думав, за два круги сам поїхати. За мною сів хлопець з Дрогобича Віталік. І на останньому фініші він в мене виграв декілька сантиметрів».

Насолодитися боротьбою за нагороди на цьому турнірі могли навіть аматори. Основі вимоги до них: фізична підготовка, дозвіл від лікаря і справні велосипед та обмундирування. «Ну і бажання стартувати у дисциплінах на треку, ‒ додає головний суддя змагань Володимир Набойщиков. ‒ Це нелегка справа. На львівському треку, щоб виїхати на полотно, треба трішки навчитися. Воно найкрутіше в Європі. Але хто це робить, отримує направду велике задоволення».

Згадати професійне веломинуле приїхав і тернополянин Микола Шманьов. Чоловік розповів: «Я приїхав сюди за участю, за адреналіном, друзями, з якими ми вже не один рік перетинаємося. Напевно, сюди привело бажання відчути цей ефект швидкості, треку, екстриму і прилив адреналіну».

По гострі враження у лютому до Львова приїдуть велосипедисти з усієї країни, аби позмагатися на національній першості.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: