У Стрию стартував чемпіонат Європи з автомоделювання

04 серпня 18:50
Переглядів: 198
автомодельний спорт

У Стрию у п'ятницю, 4 серпня, стартував чемпіонат Європи з автомоделювання. Його Львівщина приймає уже втретє. І цьогоріч змагання зібрали рекордну кількість спортсменів – понад 130 учасників із 14 країн.

Конструктори змагаються у запуску кордових моделей. Така машинка- це близько півроку копіткої, скурпульозної праці. А ще виріб потрібно постійно вдосконалювати. Сировину у цій справі використовують надсучасну. Досвідчений моделювальник Андрій Абрамик розповів: «Наприклад, поршневий матеріал виготовляють у Голландії. Точно такі самі матеріали використовує фірма «Феррарі» для Формули-1. Це такі спеціальні сплави».

Спортсмени виступають у 6 класах, залежно від об`єму двигунів. Найменший із них – усього 1,5 см3, але дозволяє розвивати швидкість 260 км/год. Однак ті, що мають об`єм 10 кубічних сантиметрів, розганяються до 330 км/год. Гасають вони кільцевим треком.

Заправляють авто спеціальним пальним. 80% становить спирт, решту – касторова олія.

Естонська учасниця Емілія Вахер розповіла: «Головні конкуренти в командному заліку – Україна та Естонія. А ще, думаю. Німеччина сильна».

Аби показати свої вміння, кожен учасник має 3 спроби. Триватимуть змагання до кінця тижня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: