У Стрию визначали найуміліших автомоделювальників України

05 липня 22:20
Переглядів: 222
автомодельний спорт

У Стрию завершився перший етап Кубка України із автомодельного спорту серед дорослих. Результати копіткої кількамісячної праці показували учасники із понад десятка міст. Паралельно випускали на трек свої творіння юніори на національній першості.

Моделі легкі, швидкі та дуже цінні. Спортсмени власноруч виготовляють їх із надсучасних матеріалів, які зараз використовують в аерокосмічній промисловості. Двигун внутрішнього згорання заправляють спецпаливом, що на 80% складається з метанолу, решта ‒ рицинова олія.

Дорослі змагаються у шести класах, залежно від об'єму двигунів. Найменший – 1,5 см3, найбільший – 10 см3.

Запускають машинки за допомогою штока. На 500-метровому треку машинки мають показати максимальну швидкість, на яку здатні. Її фіксують дуже скурпульозно, аж до тисячних часток. Учасники мають по 3 спроби.

Немало клопотів моделювальникам завдає погода. Заслужений майстер спорту України Андрій Смольников розповідає: «Залежно від погоди, міняється об’єм камери згорання. Також подача палива міняється, тому що коли холодно, паливо густіше».

За роботою дорослих стежить перспективна молодь. І самостійно майструє машини. Стриянин Остап Ревуцький показує модель, яка працює на електродвигуні та розвиває середню швидкість 90 кілометрів за годину. Поруч гості із Заліщиків готують до перегонів по кордодрому маленьку точну копію «Волги». Тренер Богдан Кравчук пояснює: «Спочатку робимо матрицю, потім обклеюємо її повністю склотканиною, форму витягуємо, зачищаємо, вирізаємо. Все має бути відповідно до креслення».

Уже за два тижні українська збірна виступить на чемпіонаті Європи. Туди поїде у статусі одного з основних претендентів на перемогу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: