У студентській збірній України "Галичанку" представлятимуть п'ятеро дівчат

11 червня 07:32
Переглядів: 274
Галичанка

Жіноча студентська збірна України 15 червня в Тернополі розпочне підготовку до ХХVІІІ Всесвітній Універсіаді, яка пройде з 2 по 14 липня в місті Кванджу (Південна Корея). 

- Вирішили розпочати 15 червня, щоб дати волейболісткам відпочити після довгого сезону, адже ще в травні деякі з них були задіяні в матчах національної збірної,  - розповів головний тренер команди Андрій Романович. - У збірну ми запросили найсильніших українських гравців студентського віку. Серед них два гравці «Сєвєродончанки» - Світлана Дорсман та Ганна Лісєєнкова, три волейболістки «Хіміку» - Надія Кодола, Катерина Кальченко та Анастасія Чернуха, зв’язуюча Марина Дегтярьова, яка минулого сезону грала в Казахстані.  Також в збірній Ганна Степанюк з луцької «Волині», яка вміє грати на будь-якій позиції в нападі – від «двійки» до «четвірки», з шикарною загальною грою. Гріх не залучити такого гравця.

Решта – представниці «Галичанки»: зв’язуюча Ангеліна Дуб’янська, центральні блокуючи Оксана Мадзар та Діана Карпець, доігровщиця Катерина Дудник та ліберо Вікторія Дельрос.

- Чому вирішили запросити саме Марину Дегтярьову?

-  Гадаю, що вона зв’язуюча хорошого рівня, я розраховую на неї як на основного гравця. До того ж з часів виступу за «Сєвєродончанку» у неї награні зв’язки з Дорсман та Лісєєнковою, яких я бачу в основній шістці.

- Який план підготовки?

- Упродовж десяти днів ми працюємо у Тернополі, після чого вилітаємо у Південну Корею. Вилітаємо заздалегідь, щоб встигнути адаптуватися до нового часового поясу («+6» від Києву. – прес-служба). 2 липня стартуємо матчем зі збірною Швейцарії, потім граємо зі збірною Росії, і завершуємо груповий турнір грою з командою Тайпею. Далі йдуть дві команди з групи. Досвід Універсіади-2011, де ми також брали участь, говорить, що рівень суперників у цьому змаганні доволі пристойний. Росія завжди привозять сильні команди, та й Тайпей не слід недооцінювати.

Звісно націлюємося показати якомога кращий результат. Наскільки дозволить це зробити нинішній рівень українського волейболу, побачимо. Було б звісно добре, якщо б на майданчику стояла Олеся Рихлюк, чи хтось ще з міцних нападників, але й цей склад має доволі непоганий потенціал. Ми вибрали найкращі кадри на сьогоднішній день.

Тепер треба зробити з цих гравців боєздатний колектив.

- Чи не буде у гравців проблем з мотивацією, адже Універсіада це не чемпіонат Європи?

- Всесвітня Універсіада – це маленька Олімпіада. Навіть просто побувати на такому форумі – великий плюс для будь-якого гравця. У нас немає ніяких матеріальних мотивацій для волейболісток.

Взагалі, на матеріальну мотивацію я не розраховував, тому розмовляючи з волейболістками стосовно участі в Універсіаду, питав, чи бажають вони грати за студентську збірну. Всі таке бажання виразили. Ми спробуємо створити в колективі нормальну робочу атмосферу, щоб кожний виходив з настроєм грати. Всі дванадцять волейболісток в збірній – граючі, всі вже чогось коштують в ігровому плані. Є й заміни, буде є здорова конкуренція. Зробимо все можливо, щоб досягти максимального для себе результату. 

Прес-служба ФВУ

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: