У Тернополі хочуть створити музей спортивної слави

04 грудня 20:39
Переглядів: 151
Спорт

У Тернополі може з’явитися музей спортивної слави міста. Його створення ініціює президент обласного осередку Асоціації спортивної боротьби України Андрій Вербіцький.

«Задум виник після нещодавньої події, яка чомусь залишилася непоміченою: відзначення 75-річного ювілею тернопільського «патріарха» греко-римської боротьби Володимира Пласконоса. Ще в далекі радянські часи Володимир Пилипович сам зробив те, над чим тепер працюють групи піарників та креативщиків. Він створив легенду, яка досі живе у серцях та пам’яті багатьох тернополян. Легенду про те, як прості борці з провінційного Тернополя перемагали більш іменитих суперників із Москви, Ленінграду, Тбілісі. Постаті Анатолія Міхеєва, Анатолія Лосєва, Володимира Каратаєва, Анатолія Єльчанінова, Володимира Новохатька, пізніше Артура Дзигасова та Олега Коменданта стали прикладом для наслідування. Історія тернопільського спорту взагалі дуже цікава, але сьогодні вона живе здебільшого у спогадах старшого покоління. Моя пропозиція стосується відновлення історичної пам’яті про спортивне життя міста», – зазначив Андрій Вербіцький.

За його словами, експонатами для майбутнього музею можуть стати старі фото з домашніх архівів тернополян, документи та спортивний інвентар минулого століття.

«Раритетними можуть бути і ковзани, на яких каталися на перших святах зими, чи вже потріскані та висохлі від часу шкіряні м’ячі. Вірю, що багато відомих спортсменів погодяться надати свої трофеї для експозиції музею. Сьогодні найголовніше – знайти придатне приміщення, і вже після цього можна буде розпочинати організаційну роботу. Музей спорту у новітньому Тернополі стане окрасою та черговою принадою для його мешканців та гостей», – зазначив Андрій Вербіцький.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: