УЕФА знову змiнює правила: чиновники пропонують дозволити четверту замiну в матчi

22 лютого 22:00
Переглядів: 75
Default Image

Наразi клуби можуть робити лише по три замiни. Та УЕФА висловлюється за те, аби в разi додаткового часу дозволити замiнити ще одного гравця, мовляв, це допоможе знизити травматизм серед футболiстiв. Що дасть футболу таке нововведення? Про це "Експрес" спитав екс-гравця збiрної України, а нинi наставника динамiвського дублю Василя Кардаша та заслуженого тренера України Валерiя Яремченка.

-- Панове, якi ви бачите плюси й мiнуси у збiльшеннi кiлькостi замiн?

В. Кардаш:

-- Припускаю, що цим рiшенням УЕФА хоче зберегти iнтенсивнiсть гри. Останнiм часом вона дуже висока, а футболiсти, котрi грають iз першої хвилини, не завжди на фiнiшi матчу спроможнi дiяти на максимальних швидкостях. А поява четвертого свiжого гравця дозволить утримувати цю iнтенсивнiсть.

Чи потрiбне це нинi? Знаєте, футбол дуже консервативна гра, усi змiни проходять важко, викликають неоднозначну реакцiю. Якщо пригадати iсторiю, то на початках дуже негативно сприймали правило, яке забороняло воротарю брати м'яч до рук пiсля паса свого гравця. Але нiчого, тепер усi до цього звикли i вже навiть не уявляють, що може бути якось по-iншому. Лише практика покаже всi плюси i мiнуси цього нововведення.

В. Яремченко:

-- Та я взагалi не бачу мiнусiв -- ця iдея супер! Команда отримає значнiший потенцiал, бiльше гравцiв зможуть узяти участь у матчi, буде
можливiсть пiдсилити гру. Я б навiть п'ять замiн дозволив!

-- Коли збiрна грає товариський матч i тренер проводить сiм дозволених замiн, на полi виникає "каша", втрачається малюнок гри...

В. Яремченко:

-- А як грають у хокей? Невже темп чи малюнок гри втрачається? Нi! На футбол це теж не вплине негативно. Розумiєте, у командi багато гравцiв, усi вони тренуються з єдиною метою -- вийти на футбольне поле. Але грають лише 11 плюс троє запасних. А за цього нововведення можна буде задiяти у матчi 15 гравцiв. Це позитивний психологiчний момент i для самих футболiстiв, якi частiше з'являтимуться на полi. Їх бiльше потраплятиме у заявку. Це плюс для молодi, котру можна буде смiливiше випускати на поле.

Тренери -- теж люди, вони помиляються з визначенням основного складу. А тепер у них буде можливiсть виправити свою помилку.

-- Уболiвальникам цiкаво, коли тренер використав усi замiни, а на полi виникає нештатна ситуацiя i догравати матч доводиться або в меншостi, або з польовим гравцем на воротах. Як до такого ставляться тренери?

В. Кардаш:

-- Для тренера це форс-мажор, а нове правило знизить ризик таких ситуцiй. З'явиться бiльше простору для маневрiв. Десь не вгадав зi стартовим складом, незапланована травма, вилучення, проте в тебе ще зостається шанс це виправити.

Навiть якщо таке нововведення схвалять, я не вважаю, що воно кардинально щось змiнить. Воно не стосується саме правил гри. Колись були двi замiни, нинi три, буде чотири. А ще ранiше взагалi грали без замiн!

В. Яремченко:

-- Та це однозначно хороша iдея. Вона значно кориснiша вiд залучення до гри п'ятьох арбiтрiв.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: