Українська збірна з черлідингу завоювала "срібло" на юніорському чемпіонаті Європи

09 липня 20:29
Переглядів: 172
Черлідінг

Юніорська збірна України із черлідингу блискуче виступила на чемпіонаті Європи у Фінляндії. Звідти «синьо-жовті» привезли «срібло», хоча були дуже близькими до першого місця.

Номер до чемпіонату українки готували ще від початку року. Тренерка Лідія Юдіна розповідає: «Насамперед дуже важко підібрати музику. Тому що ти боїшся, що в когось буде така сама на виступі. І ми вирішили підтримати українське. Вибрали композицію Руслани і її нову композицію, якою вона запалювала Європу упродовж року».

Не менш важливо придумати костюми, макіяж та зачіски, які будуть підкреслювати настрій виступу. Лідія Юдіна додає: «Ми вирішили, що в нас будуть мавки-амазонки, такі войовничі мавки. Тому що музика в собі мала і ніжні нотки, і войовничі. Я серед ночі могла прокинутись і продумувати виступ, малюнки. Насправді це дуже складно».

Свої вміння збірна України демонструвала у категорії «джаз», в основі якої лежить класична хореографія. Найбільше судді звертають увагу на техніку, однак важливими є і ефектна картинка на сцені та креативність. Енергійний виступ привів українок на п’єдестал. Капітан команди Анастасія Малошенко каже: «Перед виступом ми забули всі образи, всі переживання відразу зникли. І ми вийшли як одна сім’я, як одне ціле».

До першого місця нашим дівчатам забракло лише півбала. Перемогу ж судді віддали Росії. Старша тренерка юніорської збірної України Наталя Блажко пояснює: «Якщо в художній гімнастиці кожна сота, кожна десята важлива, то у нас півбала ‒ це просто мізер. Наприклад, різниця з четвертим місцем у нас 20 балів. Тобто були зацікавлені люди, мабуть. Яким було цікаво, щоб ми не зайняли перше місце. Але це спорт. Треба працювати набагато більше. І бути на 10 голів вищими, сильнішими для того, щоб перемагати на таких змаганнях».

«Срібними» медалями українські черлідерки покращили минулорічний результат. Адже у 2017-му на першості Старого Світу вони опинилися на третій сходинці. Зараз спортсменки мають два тижні, аби перевести подих. А тоді їх чекають тренувальні збори у Славському.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: